12 najlepszych kawiarni w Wielkiej Brytanii

Brytyjczycy mogą być stereotypowo postrzegani na całym świecie jako zagorzali pijący herbatę, ale nie powstrzymali narastającej kultury kawy w całym kraju. Tutaj przedstawiamy 12 najlepszych kawiarni wokół Wysp Brytyjskich.

Scena kawowa w Wielkiej Brytanii kwitnie z setkami kawiarni otwieranych każdego roku. W zestawie znajdują się wielokrotnie nagradzane pieczeni i mistrzowie Barista. Niektóre z nich kładą nacisk na etycznie pozyskiwane, niezależnie palone i doskonale warzone smaki, i są „trzecie fale” od Aeropressa do zimnych kropelek.

Oczywiste jest, że w brytyjskiej kofeinie jest coś więcej niż zwykła kawa-kawiarnia. Oto zestawienie najlepszych na Wyspach Brytyjskich.

Brighton: Małe wsadowe palarnie kawy

Małe batch Coffee Roasters w Brighton to rodzinna kawiarnia, w której pieczona jest kawa Arabica, pozyskiwana w sposób zrównoważony od lokalnych rolników w ponad 20 krajach. Teraz mała elektrownia w lokalnej kulturze kawowej, Small Batch ma osiem lokalizacji, obsługując wszystko od klasyków po własne unikalne mieszanki i zimne napary. A ich latte art robi wrażenie.
2Bath: Colonna & Small’s

Może to być niepozorny sklep, ale ma imponujące pochodzenie. Współwłaściciel Maxwell Colonna-Dashwood, trzykrotny zwycięzca Mistrzostw Barista w Wielkiej Brytanii, to wyjątkowe centrum kawowe na Queen Square to wszystko o smaku. Z tego powodu menu zmienia się co tydzień, zmieniając sezonowe kawy z całego świata, pozyskiwane przez doświadczonych palaczy w całej Wielkiej Brytanii. W każdym razie zawsze na beczce będą trzy ziarna espresso i trzy kawy z jednego źródła / kawy filtracyjnej.
3Bristol: Full Court Press

To minimalistyczne wnętrze pasuje do eleganckiego menu z dwiema mieszankami filtrów i dwiema mieszankami espresso, które zmieniają się co tydzień. Znajdziesz je na desce wraz z degustacją nut. Kawa pochodzi z indywidualnych gospodarstw i spółdzielni z całego świata, a także z około 30 palarników w Europie, zachęcając ludzi do powrotu. Jest mały wybór produktów spożywczych, w tym opcji bezglutenowych.
4London: Prufrock

3331/5000
Ta przestronna kawiarnia na otwartym planie w Farringdon w Londynie, należąca do World Barista Champion, Gwilym Davies i brytyjskiej mistrzyni baristy Championship Header Jeremy Challender, zdobyła nagrodę „Best Coffee In London” przyznawaną przez Time Out. Spodziewaj się ręcznie zaparzonej kawy z filtrem, doskonale uwarzonego espresso i fasoli gościnnej, które powoli warzą się w Aeropress w tej dwupiętrowej krainie. Każdego tygodnia trzy kawy są prezentowane na barze warzelniczym, podczas gdy prosisz baristów o ich sekrety. Jedzenie jest świeże i domowe z odrobiną bezglutenowych opcji.

Birmingham: Quarter Horse Coffee

To, co sprawia, że ​​ta niezależna palarnia w Birmingham jest tak wyjątkowa, to fakt, że można zobaczyć proces palenia w akcji na miejscu. Premium fasola, pochodzące z całego świata od przedsiębiorczych producentów kobiet w miejscach takich jak Kolumbia i Gwatemala, są pieczone raz w tygodniu dla maksymalnej świeżości.

Leeds: Laynes Espresso

Ten bar espresso to nie tylko eleganckie miejsce spotkań, w którym można wypróbować wyjątkowe napary (i jedne z najlepszych słodkich przekąsek w mieście od Porterhouse Cake Co), to także przestrzeń edukacyjna oferująca zajęcia dla baristów z uprawiania hobbistycznego poprzez profesjonalne kwalifikacje.
7Manchester: Pot Kettle Black

Ta zapraszająca przestrzeń w barokowym Barton Arcade w Manchesterze z epoki wiktoriańskiej została założona przez dwóch lokalnych gwiazd League Rugby – Jona Wilkina i Marka Flanagana, którzy grają odpowiednio dla St Helens i Salford Reds. Chcieli oni serwować kawę artystyczną w klimatycznym otoczeniu, wraz z menu zdrowszych wyborów żywieniowych, w tym całodniowych śniadań, dań bezglutenowych i wegańskich. Do tej pory zdobyli trzy nagrody za jedzenie i kawę.

Sheffield: Steam Yard

Właściciele Steam Yard chcieli utrzymać alternatywnego, niezależnego ducha Sheffield’s Division Street przy życiu, a ta kawiarnia z chłodnym betonowo-skórzanym wnętrzem wciąż zachowuje elementy swojej przemysłowej przeszłości. Obiekt mieści się w zabytkowym budynku i serwuje kawę z wielokrotnie nagradzanych londyńskich młynek do kawy Square Mile, a także słynie z wyjątkowego zestawu do parzenia kawy i ciast, znanego jako „Steve McQueen”.
9Newcastle: Flat Caps Coffee

Do kawy warzonej na trzy sposoby – Filtr, Aeropress i staromodny Syfon – udaj się do tej artystycznej piwnicznej kawiarni. Prowadzona przez brytyjskiego finalistę Barista Champion i byłego bankiera, Joe Meaghera, kawiarenka czerpie ziarna z palarni w całej Wielkiej Brytanii i Europie.
10Edinburgh, Szkocja: Brew Lab

Warzone z drobiazgowymi szczegółami i precyzyjnymi technikami warzenia, możesz wypróbować jednoskładnikowy filtr i zimne kawy obok tradycyjnych pieczeni w Brew Lab w Edynburgu. Menu kawy w tym miejskim stylu zmienia się co tydzień, a wasz napar będzie serwowany z lokalnie produkowanymi potrawami dodającymi uroku. Trochę drogie, ale doświadczenie jest tego warte.

Cardiff, Walia: Quantum Coffee Roasters

Przypominając funky laboratorium naukowe, Quantum w Cardiff uwielbia eksperymentować z jego metodami warzenia, przy użyciu V-60 i Chemex pour-overs, I-brick i zimnych wież browarniczych, aby uzyskać doskonały napar z ich własnych mieszanek palonych.

Belfast, Irlandia Północna: Established Coffee House

Jeden z pionierów rozwijającej się sceny kawowej w Belfaście, wyborne mieszanki kaw i kuszące menu śniadaniowe przyciągają uwagę w tej chłodnej, minimalistycznej kawiarni w Dzielnicy Katedralnej. Istnieje również specjalny pokój szkoleniowy, w którym odwiedzający mogą nauczyć się, jak w waszych domach produkować lepszą kawę.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *