13 powodów, dla których zakochałem się w Japonii

W zeszłym miesiącu przez trzy tygodnie koncertowałem w Japonii z G Adventures. Jak wiecie, byłem bardzo podekscytowany. Miałem duże oczekiwania wobec kraju, o którym marzyłem od lat. A kiedy masz wysokie oczekiwania, możesz być łatwo rozczarowany. Ale Japonia nie zawiodła – przekroczyła moje oczekiwania. Kochałem Japonię! Uwielbiałem to ponad wszystko, czego się spodziewałem. Jedzenie, ludzie, architektura, kultura – to była rozkosz. Tylko jak bardzo to kochałem? Pozwól, że policzę:

Świątynie i Ogrody Zen
sushi w Japonii
Świątynie Japonii są piękne. Dzwony, ogrody zen, bambus i bramy torii naprawdę wpajają poczucie spokoju i spokoju. Zamierzam stworzyć jedną z nich dla mojego przyszłego domu.

Sushi
świątynie w Kioto
Sushi było jedną z rzeczy, których najbardziej nie mogłem się doczekać jedzenia w Japonii. W końcu Japonia jest miejscem narodzin sushi. Nawet najgorsze sushi, jakie miałem, było nadal tak dobre, jak przeciętne sushi, jakie jadłem gdzie indziej na świecie. Sushi-pociągi (te małe sklepiki z przenośnikami taśmowymi) miały nawet świetne toro (wysokiej jakości tuńczyk)! A najlepsze sushi? Gwiazdka Michelin, drenować portfel? Tak dobrze, to sprawia, że ​​płaczesz łzami radości. Smak, miękka konsystencja, wilgotny ryż – niebo.

Uprzejmość
Nie mogłem zrozumieć, jak niesamowicie uprzejmi byli wszyscy. Ludzie starali się być pomocni. Zagubiony szukając mojego hosta Couchsurfing, facet odprowadził mnie do adresu, żeby się upewnić, że tam dotrę. Karta bezpieczeństwa, która nie mówiła po angielsku, po prostu zaprowadziła mnie do bankomatu, ponieważ nie był w stanie wyjaśnić instrukcji. Zawsze istniała oferta użyteczności przy najmniejszym wskazaniu na zamieszanie. Zawsze było przepraszające „przepraszam” – nawet znaki, kiedy pozwalając ludziom wiedzieć, że coś jest zabronione, zaczęły się od „przykro”. Jest po prostu uprzejmość i pomoc, która przenika duszę Japonii.

Życzliwość
przyjaźni mieszkańcy w Japonii
Kobieta, która wybiegła z domu, aby porozmawiać z naszą grupą. Człowiek, który pozwolił każdemu złożyć 1000 zdjęć swojego psa. Studenci, którym udzielałem lekcji angielskiego. Właściciel sklepu z makaronem, który nie mówił po angielsku, ale chciał mieć ze mną fałszywą grę w baseball, kiedy powiedziałem mu, że jestem Amerykaninem. Staruszkowie, którzy uśmiechnęli się do mnie, gdy jadłem w ich restauracji sushi i kciukiem w górę za każdym razem, gdy mówiłem oishii („pyszne” po japońsku). Człowiek, który pomógł mi złożyć zamówienie w języku japońskim i był zszokowany, gdy znałem nazwy ryb po japońsku. Wszyscy byli po prostu pomocni i naprawdę przyjaźni.

Chłopak / dziewczyna „Usługa”
Będąc w Osace, mój gospodarz Couchsurfing zabrał mnie do klubu nocnego i zrobiliśmy małe obserwowanie ludzi. Na ulicy byli młodzi mężczyźni i kobiety ubrani w złe kostiumy popowe, goniący bogatych mężczyzn i kobiety, aby być ich „przyjacielem na noc”. I nie mam na myśli dziwactwa. Są po prostu opłacani za swoją firmę (a nawet kupili rzeczy!). Dziwne, prawda? Dlaczego nikt nie płaci mi za to, żebym się z nimi przespał? Najwyraźniej zarabiają aż do 1000 USD za to za noc i nie ma żadnych oczekiwań dotyczących seksu! To sprawia, że ​​lista z jednego powodu: jest fascynująca. Mów o czymś, co jest kulturowo japońskie! Mógłbym siedzieć tam na ulicy z popcornem i zegarkiem, jak dziewczynki i chłopcy ubrani jak anime, ścigają cukrowych tatusiów i mamę, którzy mogą kupić im drinki albo złe stroje.

Bullet Trains
szybkie pociągi pociskowe w Japonii
Pociągi pociskowe przecinały dziewięciogodzinne podróże w dół do 2,5 godziny. Tego potrzebuje więcej świat. Przestronne, czyste, szybkie i pół-idealne – potrzebują tylko Wi-Fi i gniazdek elektrycznych.

Chodniki chodnikowe
automat do sprzedaży chodników
Nie ma więcej niż 10 stóp od automatu w Japonii. Gdziekolwiek spojrzysz, dwie lub trzy maszyny są ustawione tak, by dać ci wszystko, czego potrzebujesz – piwo, sake, wodę, herbatę – aby ugasić pragnienie. Nawet na małych, małych uliczkach bez duszy w zasięgu wzroku zobaczysz blask jednej z tych maszyn. Teraz, gdyby tylko mieli automaty z żywnością!

Szalona moda
Uwielbiam szalone i zwariowane stroje, które ludzie noszą w Japonii:
szalona moda w Japonii

Wielofunkcyjne dworce kolejowe
sushi w Japonii
Kiedy stacja kolejowa to nie tylko stacja kolejowa? Kiedy jest to japoński dworzec kolejowy. W Japonii stacje kolejowe są nie tylko pociągami, ale także centrami handlowymi, supermarketami, ogromnymi restauracjami i biurowcami. Opowiedz o efektywnym wykorzystaniu przestrzeni.

Usługa
Kraje azjatyckie zawsze mają znacznie lepszą obsługę hotelową niż na Zachodzie, ale Japonia przenosi je na inny poziom. Pewnego dnia zostawiłem swoje torby i przyniesiono je do mojego pokoju. Ręczniki wychowywane tylko dlatego, że myśleli, że mogę potrzebować dodatkowych. W tradycyjnych hotelach moja mata była ustawiona na obiedzie i zabrana, gdy jadłem śniadanie. Właściciele hoteli machają na pożegnanie. Wszystko odbywa się za pomocą łuku. Wszyscy są pomocni. Amerykańska gościnność jest świetna, ale nawet my możemy się czegoś nauczyć od Japończyków.

Japoński Onsens
onsen w Japonii
Nie jestem fanem łaźni. Siedzenie nago z grupą ludzi to nie moja sprawa. Dałem Japończykom szansę, ale było dla mnie zbyt wielu nagich mężczyzn. Jednak wyruszyłem w drogę, kiedy rano otworzyli pierwszą rzecz, aby mieć je dla siebie. Muszę przyznać, że siedzenie w gorącej kąpieli z małym wodospadem w pobliżu was jest cholernie relaksujące. Chcę jeden w moim domu … kiedy dostanę dom.

Wzgląd
dobra w Japonii
Japońskie wino ryżowe to jeden z moich ulubionych napojów alkoholowych. Gładki smak, delikatne wykończenie, owocowy aromat – mmmmm. Stanowi doskonałe uzupełnienie japońskiego jedzenia. Sake w Japonii nie smakuje lepiej niż gdziekolwiek indziej na świecie; jest po prostu więcej dobrych rzeczy (fakt, z którego w pełni skorzystałem!). Szczególnie podobało mi się, jak można dostać darmowe próbki sake w sklepach!

High-Tech Toalets
toalety w Japonii
Zostaw to Japończykom, aby zamienić prostą toaletę w cud techniki. Siedzisz na ciepłym siedzeniu, podczas gdy muzyka gra i (przepraszam za grafikę) mam strumień wody i umyję cię z przodu lub z tyłu. To jest naprawdę niesamowite.

Gdy patrzyłem na wschód słońca nad Mt. Fuji pod koniec mojej podróży, bałam się opuszczać Japonię. Japonia przekroczyła wszystkie moje oczekiwania, a ja tylko podrapałam jego powierzchnię. Jakie cuda tęskniłem? Jakie inne tajemnice ma do zaoferowania Japonii? Od Hokkaido po Okinawę myślałem o wszystkich widokach na mojej liście, których nie widziałem. Już tęsknię za powrotem. W ciągu jednego dnia od wyjazdu wycofałem się. Podobnie jak pociąg z pociskami, Japonia skoczyła na szczyt mojej listy ulubionych krajów.

Niedługo wrócę. A kiedy to zrobię, ta lista na pewno się wydłuży.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *