3 polecane regiony na Majorce

Majorka może być jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych w Hiszpanii, ale wciąż jest na niej mnóstwo ukrytych klejnotów i sekretnych miejsc do odkrycia.

Majorka, największa z Balearów, jest jednym z najbardziej ulubionych miejsc turystycznych w Hiszpanii. Turyści są kuszeni przez wszechobecne słońce, wspaniałe piaszczyste zatoczki i plaże, architektura w stylu kolonialnym i mnóstwo bujnego krajobrazu, które razem tworzą wyspę doskonałym miejscem na wakacje.

Dla tych, którzy chcą uciec od ruchliwego tłumu prędkości i spalonych słońcem ciał, Mallorca ma wiele miejsc do pływania, jedzenia, picia i wesela w stosunkowej prywatności. Zwłaszcza jeśli schowasz się w luksusowej willi.

Przyjrzyjmy się trzem naszym ulubionym regionom na wyspie i niektórym z ich najlepiej strzeżonych sekretów, a także sugerowanym willom.

1. Maria de la Salut

Maria de la Salut, usytuowana na północno-wschodniej stronie wyspy, około 50 km od stolicy, Palma de Mallorca, jest tradycyjnym majorkańskim miastem z głównie wiejską społecznością. Rolnicy uprawiają klasyczne gatunki majorkańskie, takie jak drzewa migdałowe i figowe, a obszar ten słynie również z pysznych melonów, oliwek i pomidorów. Możesz kupić wszystkie te przedmioty na swoim cotygodniowym rynku rolników.

Samo miasto jest małe i ładne, usiane niskimi kamiennymi domami i stromymi pochyłymi uliczkami. Całe miasto jest łatwo dostępne pieszo, z kilkoma restauracjami i kawiarniami. Wskazówka: wypróbuj restaurację i kawiarnię Melassa, w których serwowane są pyszne lokalne przekąski, takie jak zupa z przepiórkami i chleb razowy z papryką. W centrum miasta znajduje się także piękny kościół, który ma atrakcyjną wieżę w kształcie żarówek.

To stare miasto z dużą ilością historii i dziedzictwa. Miłośnicy archeologii mogą odkrywać takie obszary, jak jaskinia Caseta del Garriguer i pobliska jaskinia grobowa w Rotes Noves de Montblanc, z których oba zawierają resztki osiedli z epoki brązu.

skup aut Kobyłka

2. Palma de Mallorca

Stolica Majorki ma wszystkie elementy zapewniające satysfakcjonującą krótką przerwę. Jego nadmorska lokalizacja oferuje wspaniałe plaże, a scena z jedzeniem pełna jest modnych restauracji, niesamowitych targowisk spożywczych, a zabawa trwa po zachodzie słońca w tętniącej życiem nocnym. Samo miasto jest mieszanką architektury gotyckiej, w tym sensacyjnej, rozległej katedry w Palma de Mallorca.

Przed katedrą znajduje się plaża, ale proponujemy wybrać się na plażę Illetas 9 km od centrum. Jest popularny z szerokim rondem z miękkiego piasku, czystej wody i jest najpiękniejszą plażą w zatoce. Ale są też inne do odkrycia. W odległości krótkiej przejażdżki od hotelu znajdują się plaże Sant Elm i Camp de Mar, do których można dojechać z Palmy w niecałą godzinę.

3. Bonaire, Alcudia

Udaj się na północ wyspy, a dotrzesz do portu w Bonaire, spokojnego i pięknego wybrzeża Majorki, położonego kilka kilometrów od miasta Alcudia. To urocza kraina otoczona małymi piaszczystymi zatoczkami i bujnymi, zielonymi lasami sosnowymi.

Spacer wzdłuż wybrzeża i dotrzecie do dwóch zatok, Playa de Sant Pere i Playa de Sant Joan, które są stosunkowo pozbawione turystów nawet w szczycie sezonu. Playa de Sant Joan wymaga trochę wspinaczki w dół po wyboistej ścieżce, ale zostaniesz nagrodzony za wysiłek dzięki czystemu pięknu okolicy.

Nowa przystań Crocodrilo Marina na Bonaire została odbudowana w 2009 roku po tym, jak w 2002 r. Nawiedziła ją burza. Tutaj znajdziesz centrum nurkowania, supermarket i Bar Restaurante Crocodrilo, która serwuje obfite porcje świeżych owoców morza i Aioli.

Otoczony przez lasy i góry, Bonaire ma również wiele możliwości uprawiania turystyki pieszej. Sosnowe lasy są wspaniałym miejscem na piknik, podczas którego można podziwiać spektakularne widoki na surowe wybrzeże.

skup samochodów Warszawa

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *