38 powodów, dla których jestem podekscytowany wizytą w Japonii

W przyszłym tygodniu jadę do Japonii. To moja pierwsza prawdziwa wizyta. Mówię „prawdziwa wizyta”, ponieważ w 2004 roku, wracając z Tajlandii do domu, wraz z przyjacielem zatrzymaliśmy się w Tokio na długi postój. Po przybyciu o szóstej rano opuściliśmy lotnisko, obejrzeliśmy pałac cesarski, zdaliśmy sobie sprawę, że w styczniu w Tokio jest o wiele zimniej niż w styczniu w Tajlandii, i rozbiliśmy obóz w Starbucks, dopóki restauracje sushi nie otworzyły się na lunch. Po zjedzeniu luksusowego posiłku sushi wróciliśmy na lotnisko.

To był mój jedyny czas w Japonii. Zawsze chciałem wrócić i na szczęście teraz jestem. W przyszłym tygodniu wybieram się na dwutygodniową trasę G Adventures po Japonii, a potem spędzę trochę więcej czasu w kraju, aby odwiedzić wszystkie miejsca nieuwzględnione w trasie.

Teraz jestem wielkim japofilem. Mimo że nigdy tak naprawdę tam nie byłem, mam obsesję na punkcie Japonii – żywności, kultury, świątyń, technologii, architektury. Kocham to wszystko. Kiedykolwiek dostaję dom, sztuka japońska będzie odgrywać w nim dominującą rolę. Ze wszystkich podróży, które odbyłem w ciągu ostatnich kilku lat, jestem najbardziej podekscytowany tym. Jestem podekscytowany. Czemu? Pozwól, że policzę:

1. Sushi – uwielbiam sushi, jadłem je na śniadanie. Każdy, kto mnie zna, wie o moim uzależnieniu od sushi. Podejrzewam, że sushi śniadanie zdarzy się kilka razy.

2. Dzielnica Ginza w Tokio – Nie mogę się doczekać słynnego centrum handlowego i nocnego życia w Ginza i tłumów, które z nim szaleją.

3. Mt. Fuji – Zawsze chciałem wspiąć się na tę górę i zobaczyć wschód słońca. Teraz dostaję!

4. Pociągi pociskowe – Sprawdźmy, czy rzeczywiście są szybsze od pocisku nadążającego! A jeśli nie, ich domniemany komfort i luksus będą równie dobre.

5. Kioto – miasto pełne ogrodów zen i świątyń wygląda na jedną z najbardziej malowniczych w całej Japonii. Chociaż nie będę mógł zobaczyć wszystkich 2000 tej wizyty, spróbuję najtrudniej.

6. Hiroszima – Miejsce pamięci o bomby atomowej ma tu duże znaczenie i jako miłośnik historii, jak mogłem nie zobaczyć tego miasta?

7. Targ rybny w Tokio – zdecydowana większość sushi na świecie przechodzi przez ten rynek. Jako miłośniczka sushi, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć jeden z największych i największych rynków rybnych na świecie, nawet jeśli oznacza to wstawanie o 4 nad ranem.

8. Metro w Tokio – ludzie zawsze mówią o przetrwaniu londyńskiego metra, ale metro w Tokio to prawdziwy labirynt. Przynieś to!

9. Osaka – podróżni często mówią o tym mieście i chcę się dowiedzieć, dlaczego!

10. Sushi – Czy wspominałem, że lubię sushi?

sushi w Japonii

11. Buddyzm zen – Kiedy byłem na studiach, dostałem się do buddyzmu. Studiowałem buddyzm tybetański, ale nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o stylu Zen.

12. Pałac Cesarski – Ostatni raz widziałem go tylko na zewnątrz. Czas zobaczyć więcej.

13. Hokkaido – jeszcze jedno imię, które słyszę. To ma być jeden z najpiękniejszych obszarów w Japonii i lubię piękne rzeczy.

14. Sake – kocham sake i chcę naprawdę poznać różne odmiany i czystości. Planuję wziąć klasę. Czy klasa sake jest podobna do klasy win tutaj w Stanach?

15. Samuraj – Ponieważ miecze i szlachetni wojownicy są spoko. Samurajowie mogą już nie być, ale założę się, że gdzieś jest dla nich muzeum.

16. Karaoke – ponieważ nic nie mówi, że obracam Japończyka bardziej niż opasanie jakiejś Lady Gagi z pijanymi japońskimi biznesmenami!

17. Pod hotelem – Spanie w dziurce wielkości strąków? Brzmi interesująco.

18. Bary gejsz – Hej, czemu nie? Kiedy jesteś w Rzymie, prawda?

19. Sumo wrestling – Co może być bardziej zabawne niż oglądanie dwóch olbrzymich facetów próbujących wypchnąć się z koła?

20. Zamki – w Japonii jest wiele zamków. Po obejrzeniu tylu europejskich, chciałbym zobaczyć, jak robi to inna część świata.

21. Technologia – czekamy na poznanie przyszłości.

22. Szczenięta w kawiarniach – ponieważ przestrzeń jest tak ciasna, niewiele osób ma psy w domu. Więc idą do kawiarni, gdzie mogą bawić się ze szczeniakami. Muszę to zobaczyć!

23. Wiśniowe kwiaty – Będę łapał koniec festiwalu wiśni, a nie ma nic, czym jestem bardziej podekscytowany.

24. Sushi – OK, ten ostatni przedmiot był kłamstwem. Najbardziej podoba mi się sushi.

25. Nagasaki – Kolejne miejsce, o którym słyszałem!

26. Tłumy – Widziałem tłumy w Azji, ale Japonia przenosi je na zupełnie nowy poziom.

27. Lake Ashi – Gorące źródła? Malowniczy widok na Mt. Fuji? Sprzedany!

świątynie w Kioto

28. Turystyka piesza – Japonia ma piękne sosnowe lasy z malowniczymi szlakami turystycznymi. Mam nadzieję, że plotka nie jest kłamstwem, bo uwielbiam dobrą wędrówkę.

29. Grzeczność – Japończycy są grzeczni, uprzejmi, z szacunkiem i nie biorą tego, co nie jest ich. Mam zamiar przetestować tę teorię, zostawiając portfel w pociągu i sprawdzając, czy wróci do mnie.

30. Tai chi – Zwykłem to robić na studiach, a wczesne wstawanie do praktyki w parku jest na mojej liście.

31. Hello Kitty – Jestem za tymi czasami, więc nie mam pojęcia, czy to jeszcze coś, ale mam nadzieję, że tak. Jeśli nie, jestem pewien, że zastąpiła go inna dziwaczna rzecz.

32. Japońska moda – Japończycy wydają się kopać wszystko, co retro i lata 80-te, a następnie łączyć je z mieszanką hipsterizmu. Japońska moda wprawia mnie w zakłopotanie, ale nie mogę się doczekać, aby zobaczyć takie rzeczy:

Japońska moda

33. Teatr Kabuki – tradycyjny japoński teatr brzmi jak wielka działalność kulturalna.

34. Ramen – Chcę usiąść w jakiejś tylnej alei, 100-jenowym sklepie z ramenem z twarzą ponad ciepłą, parującą miską pysznych makaronem ramen.

35. Kwadratowy arbuz – jestem pewien, że smakuje jak zwykły arbuz, ale jest kwadratowy. Muszę mieć kawałek na czynnik kiczu.

36. Anime – Nie dostaję całej kultury kreskówek anime / manga. Może pójście tam pomoże mi zrozumieć, dlaczego jest tak duży.

37. Japońskie toalety – To toaleta, która ogrzewa mój tyłek, czyści się, spryskuje wodą i gra muzykę? Chodzenie do łazienki nigdy nie brzmiało tak zabawnie.

38. Sushi – Zobacz wzór tutaj? Założę się, że możesz zgadnąć, jakie jedzenie będę jadł przez następne kilka tygodni.

Jest wiele rzeczy, których nie mogę się doczekać w Japonii. Mam tylko około 2,5 tygodnia, jeśli mam zamiar odhaczyć wszystkie 38 rzeczy z tej listy, będę bardzo zajęty. Ale ponieważ będzie to prawdopodobnie moja jedyna podróż do Japonii od jakiegoś czasu, nie przeszkadza mi to. Będzie to dobry rodzaj zajęty. Czy jest jeszcze niedziela? Chcę lecieć teraz.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *