5 wspaniałych miejsc na wiosnę

1. Hawana, Kuba

Hawana słynie z zadymionych brukowanych uliczek, starożytnych Chevroletów i rozpadających się hiszpańskich budynków kolonialnych. W latach 50. XX w. Miasto było modnym miejscem spotkań autora i dziennikarza Ernesta Hemingwaya, a dziś niewiele się zmieniło. Człowiek prawie czuje się zobowiązany do złożenia wizyty w La Floridita, ulubionej wodopoju Hemingwaya, po prostu popijając daiquiri i kontemplując własnego geniusza.

Nie ma amerykańskich fast foodów i krzykliwych reklam, ale są tu tętniące życiem ulice i rodzinne palarery. Te prywatne restauracje oferują autentyczne kubańskie potrawy i prawdziwą lokalną kulturę. Udaj się do jasno pomalowanej alei, Callejón de Hammel, gdzie często można spotkać grupy rumby demonstrujące swoje ruchy.

Polecamy: skup samochodów Warszawa

2. Las Vegas, Nevada

Praktykuj sztukę nadprzyrodzonego w Sin City. W kwietniu temperatura w Las Vegas zaczyna rosnąć do przyjemnego 26 ° C, ale spójrzmy prawdzie w oczy, dzień i noc mają tendencję do rozmycia się razem dla chętnych imprezowiczów. Spróbuj szczęścia w jednym z monstrualnie luksusowych kasyn, oglądając kabaret lub obserwując wyczyny gimnastyczne w Cirque du Soleil. Jeśli szukasz kopnięcia adrenaliny, udaj się do kolejki górskiej New-York New-York, najlepiej w nocy (choć być może zanim zaczniesz ciężko pić). W ciągu dnia zabawa w Vegas obejmuje wystawne zabiegi spa w Bellagio, lub alternatywnie wizyta w jednym z niesławnych imprez w basenie.

3. Vancouver, Kanada

Po Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2010 roku, Vancouver stało się inspiracją dla podróżników, ze swoim oszałamiającym tłem i poczuciem radości życia. Miasto jest przytulone między poszarpanymi szczytami gór i Oceanem Spokojnym, aw kwietniu podróżni powinni być w stanie złapać koniec sezonu narciarskiego. Zaledwie 30 minut od centrum Vancouver znajdują się trzy stoki: Grouse Mountain, Cypress i Mount Seymour.

Vancouver ma swoją własną kawiarnię, modne, niezależne butiki z zakupami, a nawet własną Chinatown. Odwiedzający powinni także wybrać się na spacer ulicami Gastown, tzw. „Gassy” Jack Deighton (brytyjski marynarz, który otworzył tam pierwszy salon).

4. Antigua i Barbuda

Wiosna to świetny czas na wizytę na Karaibskiej Wyspie Antigua, ponieważ pogoda jest ciepła i sucha, a długa wstęga plaż nie będzie zbyt zatłoczona. Pigeon Point Beach oferuje płytkie, spokojne wody, jest idealnym miejscem dla rodzin. Do nurkowania z rurką i żeglowania na Antigua.

Siostrzana wyspa Antigua, Barbuda, znajduje się około 30 mil na północ od Antigui. Jest mniej rozwinięty i dlatego stanowi idealne miejsce do lęgowania dla uroczych ptaków fregata. Tutaj możesz obserwować, jak samce fregatowate wysadzają swoje ogromne czerwone wręby, mając nadzieję na przyciągnięcie partnera.

5. Tokio, Japonia

Tokio to miasto jak żadne inne: unikalne połączenie nowoczesnych drapaczy chmur, starożytnych reliktów i zwariowanych fasonów. I jest pełen ludzi. Atak pieszych na słynnym przejściu Shibuya (doskonały przykład zorganizowanego chaosu) jest, powiedzmy, wyzwaniem.

Rozkoszuj się bardziej tradycyjną kulturą Tokio w Sanktuarium Meiji; najsłynniejsza kapliczka Shinto w mieście.

Tokio jest piękne na wiosnę, ponieważ kwiaty wiśni będą w pełnym rozkwicie. Jedną z najlepszych miejsc do wzięcia w tę olśniewającą stronę jest Chidorigafuchi, gdzie setki wiśniowych drzew wyznaczają fosy dawnego zamku Edo. Łodzie wiosłowe są dostępne do wynajęcia, umożliwiając turystom możliwość zbliżenia się do tego magicznego widoku.

Zobacz również: skup aut Wołomin

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *