9 lekcji, których nauczyłem się od pracy za granicą

Czy kiedykolwiek chciałeś mieszkać w innym kraju? Może wydawać się onieśmielający, ale życie i praca za granicą nie muszą Cię przerażać. Przesuwanie się poza strefę komfortu jest zawsze dobrą rzeczą, a ty wyjdziesz po drugiej stronie jako lepszy ty! Oto kilka lekcji i wskazówek, o których warto pamiętać podczas planowania swojego życia za granicą. Będziesz pokonywał wszelkie przeszkody, które staną Ci na drodze.

Życie i praca za granicą to jak wyjście poza strefę komfortu: może być bardzo zastraszającym pozostawienie wszystkiego, co jest tak bliskie i znane, i zmienienie go na coś, o czym masz bardzo mało pomysłów.

Na początku wielu ludzi zmaga się, gdy muszą zmierzyć się z niecodzienną i nieznaną rzeczywistością innego kraju. Wpływa nie tylko na sposób życia, ale ma również znaczny wpływ na zdolność do wykonywania pracy.

Jak zatem ułatwić proces adaptacji do innej rzeczywistości? Cieszę się, że mogę ci w tym pomóc. Oto 10 lekcji, których nauczyłem się od życia i pracy za granicą.
Lekcja 1: Pokonywanie barier

Jeśli planujesz przenieść się do innego kraju i pracować za granicą, będziesz musiał pokonać pewne bariery. Jest to pierwszy krok do udanej integracji z nowym środowiskiem.

Podczas podróży do kraju o innym języku ojczystym niż własny możesz zaznajomić się z barierą językową. Stanie się prawdziwym wyzwaniem dla komunikacji. Ale istnieją również różne bariery psychologiczne w komunikacji, które mogą uniemożliwić szybkie dostosowanie się. Jeśli czujesz, że zmagasz się z przeszkodami psychologicznymi, spróbuj zaprzyjaźnić się z nowymi kolegami. Jestem pewien, że można się z nimi wiele podzielić. Mogą nawet pracować za granicą!

pracujący za granicą – kolega-przyjaciele
Lekcja 2: Bądź odporny

Ludzie, którzy nie są otwarci na coś nowego, będą mieli ogromną trudność czerpania radości z życia i pracy z dala od domu. Na początku byłem taki. Zawsze odmawiałem zrozumienia innych kultur i tradycji. Ale kiedy miałem szansę stać się częścią tej nowej kultury, zacząłem rozumieć, że najważniejszą rzeczą w życiu jest nauczenie się, jak doceniać różnorodność, szczególnie po to, by odnieść sukces w pracy.

Współczesny świat polega na przyjmowaniu różnorodności. Jest to najcenniejsza lekcja, jakiej możesz się nauczyć, żyjąc i pracując za granicą, w otoczeniu ludzi, którzy żyją i myślą inaczej niż ty.

kultura pracy za granicą
Lekcja 3: Okay jest nieprzygotowana

Kiedy miałem pierwszy dzień w pracy, nie miałem współpracownika, który mnie oprowadzał lub zapewniał mi trochę coachingu. Nauczyłem się wszystkiego trudniej: popełniając błędy i doceniając niepowodzenia. Nawet gdy przybyłem na lotnisko, nie miałem pojęcia, jak dostać się do wynajętego miejsca lub jak zadzwonić po taksówkę. Byłem zupełnie nieprzygotowany.

Możesz znać swoją drogę dookoła miasta, do którego się wybierasz, ale na pewno będą rzeczy, których nie będziesz przygotowany, aby stawić im czoła. Bycie nieprzygotowanym jest kluczem do uczenia się na twoich porażkach i zdobywania doświadczenia.
Lekcja 4: Nigdy nie mieszaj opcji i opcji

Po zmianie środowiska i przeniesieniu się do innego kraju możesz czuć się nieco przytłoczony. Może to sprawić, że myślisz, że musisz zaakceptować każdą wyświetloną opcję. Ale bez względu na to, gdzie się poruszasz, najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że nadal masz wybór i opcje. To Ty decydujesz, która opcja jest dla Ciebie najlepsza.

Lekcja 5: Nie ufaj założeniom i uprzedzeniom

Na pewno słyszałeś jakieś powszechne przypuszczenia i uprzedzenia dotyczące kraju, do którego się wybierasz. To zawsze było problemem, ale ostatnio stało się jeszcze bardziej niepokojące. Badacze i naukowcy zgadzają się co do szkody wynikającej z uprzedzeń.

Powinniście ufać własnej zdolności widzenia i słyszenia. Twórz własne opinie na podstawie własnych doświadczeń, pamiętając, że ludzie są zróżnicowani. To, co może być normą w twoim przypadku, może bardzo różnić się od tego, co inni mogą sądzić i doświadczyć. Jednak żyjesz i pracujesz za granicą bez powodu! Ciesz się i ucz się z różnorodności. Zachowaj otwarty umysł.

praca za granicą – zwiedzanie
Lekcja 6: Zawsze proś o pomoc

Kiedykolwiek go potrzebujesz. Nie obawiaj się, że ktoś cię osądzi. Nie ma się czego wstydzić. W końcu twoje życie zmieni się całkowicie w nowym kraju, a nowa droga jest zawsze trudna.
Lekcja 7: codzienna rutyna jest niezbędna

Natychmiast po przeprowadzce do innego kraju powinieneś pomyśleć o stworzeniu pewnego rodzaju codziennej rutyny. Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się o nowym środowisku, w którym będziesz mieszkać i dostosować się do niego. Trzymanie się określonego planu dziennego pomoże ci przejść przez wszystkie trudności bez niepotrzebnego szumu i stresu.

codzienna rutyna za granicą
Lekcja 8: Rozwijaj dyscyplinę

Łatwo dać się ponieść nowemu, fascynującemu otoczeniu, interesującym znajomym i nowym możliwościom. Jest wiele uwodzenia, ale najważniejsze jest rozwijanie i utrzymanie dyscypliny. Twoja uwaga wędrująca gdzie indziej nie pomoże ci dobrze wykonywać pracy.
Lekcja 9: Dbanie o zdrowie jest kluczowe

Nawet jeśli proces adaptacji do nowego sposobu życia jest wyczerpujący, spróbuj utrzymać zdrową dietę i wykonać prosty i szybki poranny trening. Zachowanie zdrowia pomoże Ci poczuć się bardziej pobudzonym, pozytywnym i gotowym na kolejny dzień.

praca za granicą – trening
Zawijanie

Mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże ci przezwyciężyć wszelkie trudności, dzięki czemu możesz skoncentrować się na jeszcze większym docenieniu swojego czasu za granicą. Najlepszą rzeczą do zapamiętania jest docenienie doświadczenia, które dostajesz. W końcu jest to dla ciebie bardzo ekscytujący czas, czas nowych okazji i wspomnień.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *