Berlin #11

Hansa Studios

Hansa Studios, znana także jako Hansa Tonstudio w języku niemieckim, to studio nagrań w dawnej hali gildii budowniczych w Berlinie, Niemcy, które było świadkiem doniosłych prac wszystkich, od Davida Bowie po Iggy’ego Popa.

Pierwotnie zbudowany w 1913 roku dla Berlińskiego Towarzystwa Budowniczego, wkrótce zmienił się w filharmonię kameralną, kabaret, a następnie centrum kulturalne dla artystów i pisarzy w erze weimarskiej. Wydaje się, że akustyka jest świetna na wszystko.

Na początku lat 70. Peter i Thomas Meisel przejęli budynek i założyli Hansa Studios. Neoklasyczny Meistersaal, sala koncertowa muzyki kameralnej z 1910 roku i przestrzeń o powierzchni 650 metrów kwadratowych z wypolerowaną podłogą i stropem kasetonowym, przekształciła się w Studio Two. W lokalu zarejestrowano wiele kultowych albumów, takich jak Lust For Life Iggy’ego Popa i The Idiot (1977), Nicka Cave’a i The Firstborn is Dead Dead Badsa (1984) oraz Your Funeral, My Trial (1986). Hansa Studios jest najbardziej znanym gościem z Davidem Bowie, który przyleciał do Berlina latem 1976 roku. Podczas pobytu w mieście napisał „berlińską trylogię”: Low, Heroes i Lodger, choć Heroes był jedynym albumem nagranym w całości. w samym Berlinie, w Hansa.

Berlin Music Tours prowadzi jedyne oficjalne wycieczki po studiach, które wciąż mogą być jednym z najbardziej prestiżowych i majestatycznych studiów muzycznych, które wciąż działają.

Wir Waren Nachbarn (We Are Neighbours)

Wystawa Wir Waren Nachbarn (We Were Neighbors) jest pamiątką dla żydowskich mieszkańców berlińskich obszarów Tempelhof i Schöneberg. Opowiada historię ludzi zmuszonych do ucieczki z Niemiec lub zesłanych przez nazistów lub zabitych.

Ponad 150 biografii Żydów i wiele kont z pierwszej ręki są wyświetlane w czytelni w Rathaus (ratusz) w Schöneberg. Dla każdej osoby lub rodziny jest album zawierający ich osobistą historię i wspomnienia z fotografiami, które nie zawsze były łatwe do znalezienia. Organizatorzy wyśledzili ocalałych członków rodziny, aby uzyskać ich historię. Wielu zostało deportowanych i zmarło w jednym z nazistowskich obozów koncentracyjnych, ale są też albumy ludzi, którzy przeżyli, uciekli lub ukryli się.

Ten bardzo osobisty pomnik jest wyjątkowy i imponujący. Czytelnik poznaje odpowiednią osobę lub rodzinę, potrafi się z nimi połączyć i lepiej rozumie ich lęki i poczucie beznadziejności. Jest kilka bardzo odważnych i zadziwiających historii.

Wystawa zawiera historie niektórych z bardziej znanych obywateli Schöneberga i Tempelhof, takich jak Albert Einstein, komediowych harmoników, Kurt Tucholsky, Billy Wilder, Alice Salomon, Nelly Sachs i inni. Kolekcja stale się powiększa dzięki dodaniu nowych albumów.

Wystawę pamiątkową można zwiedzać przez cały rok.

Godziny otwarcia:

Od poniedziałku do czwartku oraz w soboty i niedziele od 10.00 do 18.00.

Zamknięte w piątki.

Darmowe wejście.

Muzeum Davida Hasselhoffa

To, co zaczęło się jako chybotliwa świątynia, jest teraz pełnowymiarowym muzeum świętującym „Hoffa” i jego długoletni romans z Berlinem.

W trzewiach Circus Hostel w Berlin Mitte, fanatycy Hoffa mogą oddać hołd swojemu idolowi w jedynym na świecie muzeum Davida Hasselhoffa.

To, co zaczęło się jako być może orkiestra w filmie dla byłej gwiazdy Baywatch i Nightrider, przekształciło się w pełnowymiarowe jednoosobowe muzeum, w którym świętowano legendę, jego muzykę i karierę aktorską, i oczywiście jego wieloletnia miłość z niegdyś podzieloną Miasto.

Niektórzy zasługują na miano Davida Hasselhofa, który przyczynił się do zjednoczenia Niemiec po tym, jak po 1989 roku, w 1989 roku, w 1989 roku, po tym, jak mur zaczął się ujednolicać, był hitem jednoczącego zachodnioniemieckiego hitu nr 1 „Looking for Freedom”. być zdjęte.

W muzeum znajduje się mural „samego Hoffa”, różne zdjęcia aktora, akcesoriów Baywatch i Nightrider oraz replika słynnego chustka na klucze fortepianu, którą Hasselhof nosił podczas występu w 1989 roku na murze berlińskim.

Niezależnie od tego, czy bezczelna pochwała, czy szczera gloryfikacja są nadal przedmiotem debaty, jedno jest pewne: David Hasselhoff, na dobre i na złe, jest synonimem historii Berlina, a muzeum płaci kredyt tam, gdzie należy się kredyt. Kierownictwo hostelu posunęło się nawet do kampanii skierowanej do kanclerz Niemiec Angeli Merkel, by poprosić o nazwę ulicy na David-Hasselhoff-Strasse.

To po prostu niezastąpiony przystanek dla każdego fana Hoffa lub berlińskiego gościa, który chce zabrać do domu wyjątkową berlińską historię.

Hostel Circus znajduje się na rogu Torstrasse i Weinbergsweg (naprzeciwko hotelu Circus).

U8 Przystanek tramwajowy Rosenthalerstrasse / M1 Weinbergsweg

Muzeum Davida Hasselhofa jest bezpłatne i otwarte dla publiczności 24 godziny na dobę i znajduje się w podziemiach The Circus Hostel, w sąsiedztwie minibrowaru.

Drzewo „Stand By Me”

W sercu berlińskiego parku Tiergarten anonimowa osoba wyrzeźbiła słowa do jednej z największych piosenek o miłości wszech czasów: „Stand By Me” Bena E. Kinga.

Rzeźba jest schludna i przemyślana. Najwyraźniej nie był to akt młodzieńczego graffiti, ale raczej sensowne stwierdzenie celu. Bez względu na to, czy była to deklaracja miłości dla danej osoby, czy tylko sama piosenka, drzewo „Stand By Me” stało się wzruszającym, niesankcjonowanym zabytkiem w parku Tiergarten. Kora już dawno zagoiła się, a ponadczasowe teksty Bena E. Kinga pozostaną takie, jak długo stoi drzewo.

Nie jest jasne, kiedy rzeźba pojawiła się po raz pierwszy, ale drzewo stało się popularną atrakcją turystyczną po śmierci króla w 2015 roku. Mniej więcej w tym czasie chór piosenki pojawił się na innym pobliskim drzewie. Pętla wokół pnia brzmi: „Kochanie, kochanie, stań przy mnie, stań przy mnie …”

Znajduje się w parku Tiergarten na skrzyżowaniu Grosser Weg i Grosser Sternallee. „Chór” znajduje się na pobliskim drzewie w pobliżu mniejszej drogi prowadzącej z Grosser Sternallee

Puppentheater-Museum Berlin

Jeden z czterech skansenów marionetek rozsianych po całych Niemczech, Puppentheater-Museum w Berlinie posiada kolekcję ponad 300 różnych marionetek w przeszklonym dachu pracowni rzeźbiarskiej przy Karl-Marx-Strasse.

Różnorodne kształty i rozmiary, wiele różnych marionetek w kolekcji muzeum to bajkowe postacie, takie jak diabły, smoki czy książęta.

Oprócz obracania kolekcji lalek co najmniej raz w roku, Puppentheater-Museum organizuje odczyty i warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz wystawia spektakle z lalkami w małym teatrze. Przewodnicy po muzeum organizują specjalne wycieczki w zależności od wieku i wielkości odwiedzanych grup.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *