Berlin #3

Monster Kabinett

Część galerii sztuki, nawiedzony dom, ten automatyczny pokaz sztuki jest przerażającym doświadczeniem.

The Monster Kabinett to kraina czarów (by tak rzec) masywnych robotycznych stworzeń, brzęczących metalowych rzeźb i owadzich bestii.

Krótko mówiąc, spełnia swoją niepokojącą nazwę.

Stworzony i utrzymywany przez kolektyw znany pod nazwą Dead Pigeon Collective, Monster Kabinett to magazyn pełen dziwnych dzieł sztuki i kostiumowych biesiadników, którzy czekają na pokaz w każdy czwartek i piątek wieczorem. Życzymy powodzenia, aby dowiedzieć się, które twory są ludzkie i które są po prostu ruchomymi metalowymi arcydziełami.

Odwiedzający stoją w obliczu koszmarów, od skrzących się robotów z arachnoidów po smętne, zniekształcone rzeźby do agresywnych aktorów prosto z nawiedzonego domu. Tyle że to prześladowanie jest całoroczne.

Podróż do Monster Kabinett jest równie dobrze pasująca, ale też uliczna aleja od tętniącego życiem miejskiego zgiełku. Większość klientów nie jest pewna, czy dotarli do właściwego miejsca, dopóki nie znajdą się bezpośrednio przed nim, często witani przez dobrodusznego, ale nieco nieczytelnego członka kolektywu.

Galeria jest oczywiście bezpieczna, ale zbudowana, aby zaszczepić i zainspirować tyle strachu i lęku, ile to tylko możliwe. I bądź spokojny, kolektyw Dead Pigeon Collective robi to bardzo dobrze. Monster Kabinett lepiej widziany niż słyszany, dlatego ich strona internetowa została zbudowana bardziej jako wycieczka niż repozytorium suchych informacji.

I naprawdę, jakie informacje o galerii są potrzebne? Najlepiej pozostać tajemnicą, dopóki nie doświadczysz tego z pierwszej ręki.

Liquidrom

To futurystyczne niemieckie spa pozwala odwiedzającym unosić się w basenie ze słoną wodą, podczas gdy strefowanie odbywa się w podwodnym techno.

Przebijanie berlińskiego nieba niczym surrealistyczna korona, na zewnątrz spa Liquidrom wygląda jak coś prosto z powieści science fiction, a hi-tech rozkosze w środku też nie zawodzi.

Kompleks jest zbudowany tak, aby wyglądał jak abstrakcyjna konstrukcja namiotu, wybór projektu, mający na celu uhonorowanie poprzedniego miejsca, jak ogromna stacja kolejowa z okresu II Wojny Światowej, gdzie buskerzy będą występować tam, gdzie chcą. Wewnątrz ultra-nowoczesnej konstrukcji, jakakolwiek pozostałość tamtych dni lokomotywy minęła jednak, zastąpiona przez najwyższej klasy zaplecze spa z czystych linii i wygodnych konturów.

The Liquidrom wyposażony jest w różnorodne sauny i wanny, a także w czyste, nowe przebieralnie. Jednak wszystkie te standardowe opcje relaksacyjne bledną w porównaniu z koronnym klejnotem korony spa, dużym pływającym basenem ze słoną wodą. Otoczony dużymi łukami, słabo oświetlony basen ożywiają wielokolorowe światła i muzyka, która ma być słyszalna pod wodą. Od muzyki klasycznej do techno muzyka i światła uruchamiają różne programy, które można sprawdzić na stronie internetowej.

Podczas gdy celem puli jest promowanie relaksacji, ogólny efekt wygląda jak prosto z Logana Run, A Clockwork Orange lub innego dziwnego klasyka science fiction. W ten sposób rozluźni się przyszłość.

Zaprojektuj Panoptikum

Surrealistyczne muzeum niezwykłych obiektów przemysłowych.

Krok PA w drzwiach Design Panoptikum, Muzeum Nadzwyczajnych Obiektów, to krok w cudownie niepokojący świat retro-tech związany z częściami ciała i sprzęt medyczny połączony z typowymi przedmiotami z epok obejmujących przeszłość i przyszłość.

Kłopotliwe obrazy połączone z opisaną przez siebie „atmosferą kosmicznego karnawału” nadają się do upiornego, ale i kapryśnego świata mechanicznych potworów przypominających lalki i miejsca, w którym ludzie wydają się być łączeni z częściami zamiennymi. Leniuchując na rzadkich meblach pod znacznym zbiorem dziwacznych lamp, te niesamowite postacie i otaczające je meble zaprojektowano z obiektów historycznych z dziedziny lotnictwa, medycyny, przemysłu filmowego i wielu innych.

Właściciel Vlad, jeśli masz szczęście, oprowadzi cię po swoim półprofesjonalnym muzeum, pół grozy w wyobraźni.

Tadżykistan Tadżykistanu

Kawałek środkowej Azji w środku Berlina.

Tadżykistan Tadżykistanu to niespodziewany kawałek Azji Środkowej pośród Berlina. Herbaciarnia została zbudowana jako pawilon Tadżykistanu na jednym z targów w Lipsku w latach 70. XX wieku. Po zakończeniu targów pawilon został przekazany przez radziecką Republikę Tadżykistanu swoim wschodnioniemieckim gospodarzom.

Wnętrze bujnej łodygi urządzone jest w klasycznym perskim stylu, z rzeźbionymi drewnianymi filarami i grubymi perskimi dywanami. Herbata i jedzenie serwowane są na niskich drewnianych stołach, które są typowe dla Azji Środkowej. Goście siedzą na podłodze, wyciągnięci na wygodnych poduszkach, a goście muszą zdjąć buty przed wejściem na dywan.

Podobnie jak kraj, dla którego został nazwany, tadżycka Tadżykistan to miejsce, w którym mieszają się kultury perskie i rosyjskie. Nad ladą wisi stara mapa sowieckich miejscowości turystycznych. Podczas gdy wybór herbat jest orientalny, oferowane jedzenie jest rosyjskie, a srebrny rosyjski samowar – metalowy pojemnik do podgrzewania wody – znajduje się w jednym rogu.

Pawilon kiedyś mieszkał w Palais am Festungsgraben w Berlinie, ale od tego czasu przeniósł się do nowego domu w KunstHof, dziedzińcu pełnym galerii i kawiarni.

Wciąż nieco ukryta przed większością turystów – herbaciarnia Tadżykistanu jest doskonałym miejscem na odświeżenie się w rosyjskim lecie.

Know Before You Go

Jest prawie naprzeciwko Tacheli Arthouse, ukrytych po lewej stronie na dziedzińcu (im KunstHof). telefon: +49 (030) 204 11 12

Muzeum Pergamon

Najchętniej odwiedzane i prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjne muzeum w Niemczech.

Muzeum Pergamońskie mieści się na Wyspie Muzeów w Berlinie i oferuje oryginalne, zrekonstruowane monumentalne budynki, takie jak Ołtarz Pergamoński i Brama Targowa Miletu. Oba te niezwykłe artefakty zostały przetransportowane z Turcji, a od momentu otwarcia w 1930 r. Pojawiły się kontrowersje co do zasadności nabycia kolekcji. Wiele osób zasugerowało, że zbiórka zostanie zwrócona Turcji.

Kiedy muzeum Pergamon zostało poważnie uszkodzone podczas nalotu lotniczego pod koniec II wojny światowej, wiele przedmiotów zostało skradzionych. Chociaż wiele głównych elementów zostało bezpiecznie zabezpieczonych, Armia Czerwona zebrała wszystkie luźne przedmioty muzealne, albo jako łup wojenny, albo w celu bezpiecznego zabezpieczenia przed grabieżami i ogniskami, które szalały w Berlinie.

W 1958 roku większość obiektów powróciła do Niemiec Wschodnich, ale kilka znaczących pozycji w kolekcji pozostało po prostu w Rosji. Wielu z nich znajduje się obecnie w Muzeum Puszkina w Moskwie i Ermitażu w Sankt Petersburgu. Podczas gdy Niemcy zastanawiają się, czy te artefakty powinny zostać zwrócone, Rosja obecnie nie ma planów, aby zwrócić swoje towary do Turcji lub z powrotem do Niemiec.

Know Before You Go

Wyspa Muzeów w Berlinie Trwa obecnie renowacja Pergamonowskiego Muzeum – co oznacza, że ​​główna Pergamontaal (mieszcząca słynny Ołtarz Pergamoński) jest niedostępna najwcześniej w 2019 roku. Całe południowe skrzydło z Bramą Targową Miletu, Bramą Isztarską i Procesyjną Drogą Babilonu pozostaje otwarte na pierwszą fazę renowacji.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *