Budynek sejmu narodowego w Tokio

Budynek National Diet jest centrum japońskiej polityki, ponieważ jest to miejsce, gdzie odbywają się sesje dietetyczne. Budynek znajduje się w Nagata-cho, oddział Chiyoda w Tokio i ma w środku piramidalną wieżę. Został ukończony w 1936 roku po 17 latach pracy z udziałem 2,54 milionów ludzi, kosztem 25 736 000 jenów.

Okazały budynek ma 206,36 m długości i 88,63 m głębokości, a centralna wieża ma 65,45 m wysokości. Widziany z przodu budynek ma komorę dla Izby Radnych po prawej i jedną dla Izby Reprezentantów po lewej. W centralnej sali bezpośrednio pod centralną wieżą, brązowe statuty Hirobumi Ito, Shigenobu Okuma i Taisuke Itagaki – przypisane sformułowaniu Konstytucji Cesarstwa Japonii (pierwsza nowoczesna konstytucja Japonii, zwana także konstytucją Meiji) – zostały wzniesione dla uczczenia 50. rocznicy ogłoszenia konstytucji. Centralna wieża była najwyższym budynkiem w Japonii, kiedy została ukończona.

Izba Reprezentantów organizuje wycieczki po krajowej diecie po angielsku dla osób spoza Japonii od marca 2016 r. Prosimy o rozważenie tej trasy jako jednej z opcji podczas pobytu w Japonii. Jeśli chcesz zastosować tę wycieczkę, możesz zarezerwować ją tylko e-mailem ze strony głównej (House of Representatives). I wiele więcej szczegółów: http://www.shugiin.go.jp/internet/index.nsf/html/index_e.htm

Grupy do 10 osób mogą rozglądać się po budynku Izby Radców bez wcześniejszej rezerwacji, odwiedzając takie miejsca, jak hol dla gości, dno komory, pokój zbudowany jako miejsce odpoczynku dla cesarza i sala centralna. Odwołanie od członka Izby Reprezentantów jest wymagane, aby wejść do budynku niższego domu. Zasadniczo budynek Sejmu jest oświetlany od zachodu słońca do godziny 20:00 każdego dnia. Praktyka rozpoczęła się w 1990 r., Aby uczcić 100. rocznicę ustanowienia Sejmu.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *