Chicago na Boże Narodzenie – co można zobaczyć i zrobić

Chicago Skydeck

Jestem w mojej osobistej śnieżnej kuli ziemskiej. Mam 1,353 stopy w Skydeck, na szczycie Willis Tower, co przez ćwierć wieku było najwyższym budynkiem na świecie. Jestem też 4 stopy z boku w szklanym pudle, The Ledge, pośrodku chmury i pada śnieg.

Zima tutaj w Chicago to kraina czarów. Kiedy części chmurki widzę białe drapacze dachów i mnóstwo migoczących świateł świątecznych, chłodne wody jeziora Michigan rozciągają się w oddali.

Christkindlmarket

I tutaj właściwie robią Święta Bożego Narodzenia. Christkindlmarket na Daley Plaza to szaleństwo picia alkoholu, jedzenia precli i kupowania ozdób, świata drewnianych chat, które mogłyby sprawić Europie dumę. W rzeczywistości działa w połączeniu z Norymbergą, której rynek sięga XVI wieku; ten był ho-ho-hoing przez prawie ćwierć wieku, a znajdziesz nawet niemieckich handlarzy.

Poprzedniego wieczoru rozpoczęły się Święta Bożego Narodzenia z oficjalnym oświetleniem pośród tłumu tysięcy świątecznej choinki w Parku Milenijnym, 60 stóp, podarowanej przez jedną z tuzinów rodzin, które kwestionują prawo do własnego drzewa w dół, aby dopingować miasto. Ceremonię poprowadził Miguel Cervantes, gwiazdor produkcji musicalu Hamilton w mieście, a także Cozi Zuehlsdorff, gwiazda nowego filmu Disneya Freaky Friday, razem z burmistrzem Rahmem Emanuelem, niegdyś bigwigą w prezydenckim zespole Billa Clintona. W pobliżu rozlega się wesołość, gdy tłumy w rękawiczkach i tłumikach poruszają się po Maggie Daley Ice Skating Ribbon, owalnym torze biegnącym przez drzewa.

Magnificent Mile

Następna noc to jeszcze więcej świąt Bożego Narodzenia z tysiącami uliczek Michigan Avenue, znanych jako Magnificent Mile z ekstrawaganckich sklepów, na godzinną paradę z udziałem ogromnych pływających postaci z balonów, największych zespołów szkolnych, jakie kiedykolwiek widziałem, dziesiątek pływaków i oczywiście Święty Mikołaj. Kończy się, gdy drzewa wzdłuż mili wybucha w świetle, zanim wieżowce będą działać jako lustrzane tło dla spektakularnego fajerwerku.
Parada Magnificent Mile Chicago

Muzeum Nauki i Przemysłu

W Muzeum Nauki i Przemysłu (dumny właściciel schwytanej niemieckiej łodzi podwodnej) w ogromnym budynku znajduje się czterokondygnacyjne drzewo, na którym rośnie ponad 50 drzew z całego świata – Filipiny zdobywają orzechy kokosowe i bambus, a Anglia korony, zdjęcia członków rodziny królewskiej i, błędnie, Union Jacks.

Hotel Four Seasons

Boże Narodzenie jest wszędzie, nie tylko elegancki hotel Four Seasons (z najwyższymi pokojami w mieście, na 46 piętrze), siedząc nad domem towarowym Bloomingdale i innymi sklepami w 900 North Michigan, ekskluzywnym centrum handlowym, które ma spektakularne oświetlenie z wino i szampan, a zupełnie nowy Aster Hall nadaje klubowi gastronomicznemu prywatne powietrze klubowe dla członków, oferując 16 produktów butikowych serwujących lokalne produkty, od owoców morza po hot dogi, wędzone mięsa po czekoladę.
Chicago zakupy i restauracje

Niedaleko brzegów rzeki Chicago, dom towarowy Macy’s, z imponującym sufitem Tiffany, jest wspaniałym miejscem do robienia zakupów o każdej porze roku, ale zimą Walnut Room, wspaniała jadalnia z 1905 r., Pierwsza w kraju restauracja w sklepie , to uczta. Jego 45-metrowe wieże nad Wielkim Drzewem Bufetowym (w styczniu), gdzie za 25,95 USD (około 20 £) mogę włożyć tyle homara z homara, cydru z glazurowanym indykiem (i wiele więcej), ile chcę.

Jest dużo więcej ocieplonych smakołyków – kolacje w każdym miejscu z ciemnego, wyrafinowanego steakhouse i jazzu nawiedzają Tortoise Supper Club do głębokich, chrupiących pizz w stylu Lou Malnati do pakietu bluesowych klubów, w tym do Kingston Mines, pół Stulecia i wciąż casual i zabawa z zespołami na żywo na dwóch scenach siedem dni w tygodniu, często do 5 rano.
Chicago: całoroczna wakacyjna runda

Chicago jest całorocznym wakacyjnym rajem, łączącym miasto przypominające Manhattan, pełne architektonicznych cudów i morza z plażami i wycieczkami łodzią. Zimą w okresie świąt Bożego Narodzenia czekają na Państwa liczne atrakcje, a do Nowego Roku zachęcają orzeźwiające spacery nad jeziorem, a także wiele wiodących muzeów i innych atrakcji w kraju.

http://100mb.pl/

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *