Chidori-ga-fuchi

Nie można przegapić miejsca w okresie kwitnienia wiśni, z kwiatami odbijanymi w wodzie fosy i tunelem wiśniowych kwiatów nad ścieżką spacerową

Chidorigafuchi jest fosą znajdującą się w północno-zachodniej części Cesarskiego Pałacu i mówi się, że nazwa pochodzi od kształtu fos, który przypomina sieweczki (chidori po japońsku). Fosa jest historycznym miejscem i została zbudowana we wczesnym okresie Edo zgodnie z rozbudową zamku, poprzez spiętrzenie rzeki. Kiedyś był połączony z Hanzo Moat.

Obecnie Park Chidorigafuchi powstaje przy ścieżce dla pieszych Chidorigafuchi i Hanzo Moat. Od końca marca do początku kwietnia 700-metrowy deptak pokryty będzie kwiatami około 260 wiśni różnych gatunków, takich jak Somei-Yoshino i Oshima-Zakura. Drzewa są oświetlane nocą w okresie kwitnienia wiśni, a wspaniały tunel kwiatów tworzy szczególnie magiczną atmosferę. Innym znanym miejscem widokowym na wiśniowe kwiaty, wraz z deptakiem, jest Park Chidorigafuchi. Te reprezentatywne miejsca do oglądania wiśni w Tokio są odwiedzane przez ponad milion ludzi każdego roku.

W Chidorigafuchi znajduje się także przystań dla łodzi. Szczególnie inspirujące jest patrzenie na wiśniowe kwiaty z powierzchni wody. Oprócz sezonu kwitnienia wiśni, Chidorigafuchi można zjeść przez cały rok, z innym wyglądem w każdym sezonie.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *