Chłonąć duchowość San Antonio przez cały grudzień

Dla wielu, ostatni miesiąc roku kalendarzowego to nie tylko zakupy prezentów, przyjęć wakacyjnych oraz dań i napojów „z góry”. Zamiast tego, nadszedł czas, aby zastanowić się nad tym, co nadaje życiu sens. Na szczęście dla odwiedzających San Antonio i mieszkańców, nawiązanie kontaktu ze stroną duchową jest łatwe do wykonania.

Założona w 1731 roku przez 15 rodzin pochodzących z hiszpańskich Wysp Kanaryjskich, katedra San Fernando znajduje się w sercu San Antonio i jest najstarszym sanktuarium w katedrze w kraju. Zapewnia ciche i piękne schronienie w centrum tętniącego życiem miasta od 6 rano do 6 po południu. codziennie. Po wejściu, twoje oczy zostaną przyciągnięte do wielopoziomowej retablo za ołtarzem. Pokryta jest piętnastoma tysiącami płatków 24-karatowego złota i przedstawia pisarzy Nowego Testamentu: Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.

W poniedziałek, 11 grudnia, San Fernando poprowadzi Serenata (Serenade) do Matki Bożej z Guadalupe od godziny 22.00. do godziny 23:00 a następnie Msza o północy podana przez Arcybiskupa Gustawa Garcię-Sillera. Przez cały wieczór znani artyści wykonują serenadę portretu Maryi, patronki obu Ameryk i kładą róże u jej stóp.

KWEX, Channel 41 (Channel 8 on cable), będzie nadawać Serenata i Mszę. Oba transmisje będą również transmitowane na żywo na Facebooku Facebooka katolickiej telewizji San Antonio. Od godziny 22.00 do godziny 22:30 transmisja odbywa się lokalnie. O godz. 22:30 transmisja ma charakter międzynarodowy, z katedrą San Fernando w San Antonio; Katedra św. Patryka w Nowym Jorku; oraz Bazylika Matki Boskiej z Guadalupe w Meksyku.

Katedra jest zapełniona podczas serenady, a mecenasi ustawiają się godzinami przed czasem, aby zabezpieczyć miejsce. Dla tych, którzy chcieliby zobaczyć zapowiedź, muzycy i śpiewacy zaczynają ćwiczyć około godziny 18.00.

W niedzielę, 17 grudnia, La Gran Posada, rekonstrukcja poszukiwań Maryi i Józefa w zajeździe (una posada), rozpoczyna się w Milam Park o 18.00. i procesy przez rynek, ratusz i gmach sądu hrabstwa Bexar, zanim para znajdzie schronienie w katedrze San Fernando około godziny 7:15. Tam Mary i Józef zostaną przywitani przez Chór Mariachi w katedrze.

Według ks. David García, rektor katedry San Fernando w latach 1995-2008, pierwszy Gran Posada odbył się wkrótce po założeniu San Fernando. Prawie 300 lat później kontynuowana jest pielgrzymka i jest to bardzo ukochana tradycja dziedzictwa San Antonio.

Ostatnia, ale na pewno nie najmniej ważna, w Kościele odbędzie się doroczna Msza o północy w niedzielę, 24 grudnia. Zaczynając o godzinie 23.00, uczestnicy będą mieli świąteczną kolędę Singalong z Chórem Klasycznym Katedry i Chórem Archidiecezjalnym. Singalong i Msza będą również transmitowane na żywo na Facebooku Facebooka katolickiej telewizji San Antonio.

Rick McLaughlin, dyrektor Music for San Fernando, uważa, że ​​epicentrum Bożego Narodzenia to Nocna Msza Katedralna. Zauważył, że ludzie, którzy są w centrum San Antonio, rozkoszując się światłami wzdłuż River Walk, wędrują w stronę w katedrze i wydaje się, że jest zachwycony. McLaughlin powiedział, że ich podróż przypomina mu poszukiwania Maryi i Józefa, aby znaleźć przyjazne schronienie.
Ford Fiesta de las Luminarias

Począwszy od zmierzchu w weekend 1-3 grudnia, 8-10 grudnia i 15-17 grudnia, zwiedzający spacer po rzece San Antonio będą oczarowani ponad 2000 luminariami, tradycyjnymi meksykańskimi latarniami świątecznymi, wzdłuż 3 – odcinek rzeki San Antonio.

Oryginalnymi luminariami były świece osadzone w piasku w małej papierowej torbie. Z pomocą technologii płomień nie gaśnie obecnie. Luminarias stanowią spokojny dodatek do kolorowych migoczących świateł wzdłuż rzeki.

Upewnij się, że twój głos wokalny jest w dobrej formie, abyś mógł uczestniczyć w Carolingu ford Holiday Caroling. Skrzydła Anioła są opcjonalne.
Chanuka na rzece

Chabad Lubavitch z Południowego Teksasu zaprezentuje swoją 20. roczną Chanuka na rzece w niedzielę, 17 grudnia, od godziny 16.00. do 6:15 po południu w teatrze rzeki Arneson.

To wydarzenie rozpoczęło się w 1998 roku jako pełen nadziei sen i rozmowa pomiędzy rabinami Chaim Block i Yossi Marrus. Pierwsze wydarzenie rozpoczęło się od czterdziestu osób i jednej barki rzecznej. Jest to obecnie jedno z największych wydarzeń żydowskich w stanie Teksas.

Za 6 USD od osoby, odwiedzający mogą korzystać z interaktywnego rejsu Chanukah od godz. do 5 po południu który odchodzi od Arneson. Od godziny 17.00 do godz. 16.15 goście będą mieli koncert Moshav, izraelsko-amerykańskiej grupy rockowej oraz oświetlenie menora. Menora to świecznik, który jest oświetlany podczas ośmiu nocy Chanuki, żydowskiego Święta Świateł, przedstawiającego światło, mądrość i boskie natchnienie.

Blisko tysiąc osób uczestniczy w corocznym wydarzeniu, które celebruje wolność religijną, jedność i dumę.

Aby uzyskać jeszcze więcej pomysłów na ciekawe zabawy i zobaczyć w San Antonio, odwiedź Barnes & Noble, The Twig, Half Price Books na 410 naprzeciwko North Star Mall i na Broadwayu w pobliżu centrum, sklep z pamiątkami w San Antonio Museum of Art i Fiesta na Główne do zakupu „100 rzeczy do zrobienia w San Antonio przed śmiercią” przez Ciebie naprawdę. Podoba mi się moja strona na Facebooku, aby pozostać w pętli w każdym wpisie turystycznym San Antonio.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *