Cmentarz Piratów

Na małej wyspie Ile Sainte-Marie, cztery mile od wybrzeża wschodniego Madagaskaru, leżą kości piratów, którzy terroryzowali morza w XVII i XVIII wieku.

Przez około 100 lat Ile Sainte-Marie było poza sezonem w domu około 1000 piratów. Niedawno odkryta mapa z 1733 roku nazywa ją po prostu „wyspą piratów”. Położony w pobliżu szlaku handlowego East Indies, liczne zatoczki i zatoczki pięknej wyspy tropikalnej sprawiają, że jest to idealne miejsce do ukrywania statków. Piraci z całego świata mieszkali w drewnianych chatach, ozdobionych flagami, które oznaczały „załogę” kapitana, do której należeli. To był raj piratów. Były tam lokalne kobiety, które usatysfakcjonowały swoje żądze i mnóstwo owoców tropikalnych, by zaspokoić głód.

Kiedy jeden z piratów umarł, zostali pochowani na malowniczym, ocienionym palmami cmentarzu na szczycie wzgórza, z widokiem na wodę. Dzisiaj pozostało 30 nagrobków, w tym kilka naszkicowanych z czaszką i / lub krzyżami, międzynarodowy symbol piractwa. Legenda głosi, że osławiony William Kidd jest pochowany w wielkim czarnym grobowcu na cmentarzu, wyprostowany jako kara za swoje nikczemne czyny. Został pochowany w Anglii, ale jego legendarny statek, Adventure Galley (ponownie odkryty w 2000 roku), został zadokowany w pobliżu wyspy, a jego łup rzekomo został pochowany gdzieś w otaczającym morzu. W rzeczywistości perspektywa nieodkrytych skarbów, przynajmniej z pół tuzina udokumentowanych wraków u wybrzeży, po dziś dzień przyciąga śmiałych odkrywców.

Piraci byli z Ile Sainte-Marie pod koniec 1700 roku, kiedy Francuzi siłą opanowali wyspę. Został zwrócony na Madagaskar w 1960 roku. Dzisiaj, Ile Saint-Marie jest kwitnącym miejscem turystycznym. Rozpadający się cmentarz, z grobami na wpół pokrytymi wysoką, kołyszącą się trawą, jest otwarty dla publiczności. To ironicznie spokojne i spokojne miejsce wypełnione kościami brutalnych i niespokojnych ludzi.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *