Co można zobaczyć i zrobić w Busan w Korei Południowej

Drugie miasto Korei Południowej jest często pomijane przez zachodnich podróżników na rzecz Seulu, ultranowoczesnej stolicy na północy kraju, ale naprawdę powinno być zdecydowanie na radarze tych, którzy szukają czegoś ciepłego i kulturalnego do zwiedzania. Co sprawia, że ​​Busan jest latarnią morską w Korei Południowej, to znany na całym świecie festiwal fajerwerków (wybacz kalambur!), Który przyciąga widzów z całego świata, ale także malownicze klify i lasy, historyczne świątynie i smaczne jedzenie z ulicy.

Busan

Drugie miasto Korei Południowej to zaledwie 2,5-godzinna podróż z Seulu szybką i wydajną szybką linią KTX lub mniej niż godzinę samolotem. W przeciwieństwie do większości Półwyspu Koreańskiego, Busan został w dużej mierze oszczędzony przez wojnę w Korei w latach pięćdziesiątych, ale jego spuścizna wciąż jest widoczna w całym mieście wysokich wieżowców ze szkła, rekordowych centrów handlowych i słynnych miejsc spotkań szefów państw. .

Busan jest zaskakująco dużym miastem, połączonym szeregiem pozornie niekończących się mostów, łączących dziewicze plaże i ciche zalesione tereny z tętniącymi życiem centralnym centrum miasta. Miasto nie brakuje atrakcji, w tym największego na świecie centrum handlowego, największego na świecie kina na świeżym powietrzu i największego na świecie festiwalu fajerwerków. Niesamowicie niedrogi system metra wygodnie łączy główne osiedla z dworcem kolejowym i obszarami turystycznymi.

Cmentarz Pamięci Narodów Zjednoczonych w Korei

Chociaż Busan został oszczędzony na skutek wielkiego bombardowania, które reszta kraju doznała podczas wojny koreańskiej, miasto jest siedzibą Cmentarza Pamięci Narodów Zjednoczonych w Korei. Widok trzeźwości 2300 sprzymierzonych grobów, o różnych kształtach, stylach i kolorach rozrzuconych na powierzchni 35 akrów, jest czymś, czego goście nie mogą przegapić.

Jedyny cmentarz Organizacji Narodów Zjednoczonych na świecie przyciąga zarówno weteranów, jak i turystów, wszyscy będą składać wyrazy szacunku tym, którzy walczyli o wartości demokratyczne dzisiejszej Korei Południowej. Groby są podzielone na 22 odrębne sekcje, z których każda oznacza inną narodowość, która jest pochowana na cmentarzu. Brytyjskie nagrobki stoją w równych rzędach za kamiennym lwem, nowozelandzkie groby za tradycyjnym maoryskim rzeźbionym kamieniem, tureckie groby w ich unikalnym stylu osmańskim i koreańskie groby w ich charakterystycznym wysokim, wąskim stylu.

Na jednym końcu cmentarza znajduje się wypolerowany marmurowy mur wymieniający nazwiska każdego żołnierza sojuszniczego, który zginął, walcząc o wolność Korei Południowej związaną z wodą. Stany Zjednoczone straciły 36 492 żołnierzy podczas wojny, ale wszyscy byli repatriowani po wojnie z powrotem do Ameryki, a drugą co do wielkości grupą poległych w wojnie byli Brytyjczycy, z których 1717 straciło życie. Takie jest uczucie koleżeńskie, wielu weteranów oświadczyło, że po ich śmierci chcą, aby ich prochy zostały pochowane na cmentarzu obok swoich kolegów żołnierzy.
Rynek Jagalchi

W przeciwieństwie do zachodu, południowokoreańskie zakupy są nadal zdominowane przez rozrastające się rynki i straganiarzy sprzedających najświeższe owoce morza i świeżo gotowane potrawy na zamówienie. Rynek Jagalchi jest największym rynkiem owoców morza w Korei, głównie ze starszymi kobietami, które sprzedają kraby, ryby każdej wielkości i kształtu, ośmiornicę na żywo, rozgwiazdy, ogórki morskie, nadając jej przydomek „Jagalchi ajumma”, a słowo „ajumma” oznacza w średnim wieku lub zamężna kobieta po koreańsku.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *