Czy możesz odwiedzić 7 nowych cudów świata w ciągu miesiąca?

Wielu z nas marzyło o odkryciu Rose Petra, zwiedzanie Wielkiego Muru Chińskiego i zobaczenie Taj Mahal o zachodzie słońca. Ale czy w ciągu miesiąca można zobaczyć wszystkie siedem Cudów?

Prawdopodobnie słyszałeś o Siedmiu Cudach Świata. Ale czy wiesz, że w 2000 roku ta lista została zastąpiona przez Siedem Nowych Cudów Świata? Niestety, nadal istnieje tylko jeden z oryginalnych cudów – 3000-letnie piramidy w Gizie w Egipcie.

Dążenie do opracowania tej nowej listy było cudem samo w sobie, które obejmowało siedmioletnią kampanię, która zachęciła oszałamiające 100 milionów ludzi do oddania swojego głosu z wyboru 200 pomników. To było zmniejszone do zaledwie siedmiu – plus jeden. Plus to Piramidy w Gizie, być może jako akt nostalgii.

Cuda znajdują się na pięciu spośród siedmiu kontynentów świata, od Meksyku po Chiny. I możesz odwiedzić wszystkie z nich, a także Piramidy w Gizie w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Oto jak:

1. Rzym: Koloseum

„Wieczne Miasto” słynie ze starożytnej architektury i bogatej historii obejmującej 28 wieków. Pierwszego dnia pobytu w stolicy, idź do słynnego Piazza del Campidoglio, zaprojektowanego przez Michała Anioła i udaj się do Koloseum w Rzymie.

Koloseum jest największym na świecie amfiteatrem, zbudowanym ponad 1900 lat temu, aby gościć zawody gladiatorów, egzekucje, polowania na zwierzęta i inne makabryczne widowiska. Nawet w stanie rozpadu Koloseum jest przerażającym miejscem do oglądania. Zamknij oczy i wyobraź sobie ryk ponad 50 000 widzów, którzy obserwowali wszystkie bitwy i rozlew krwi.

2. Kair: Piramidy w Gizie

Leć bezpośrednio z Rzymu do Kairu, stolicy Egiptu i podróżuj w niewielkiej odległości do Giza. Położone na obrzeżach miasta, łatwo odkrywać Piramidy w Gizie, ostatnie ocalałe Cudy starożytnego świata. Kompleks, który znajduje się w odległości około 9 mil od rzeki Nil, jest najbardziej znany ze swoich trzech „wielkich piramid”, a także Wielkiego Sfinksa, który mierzy 73 metry od łapy do ogona.

Największa z wielkich piramid została zbudowana przez czwartego dynastię, faraona egipskiego, Chufu, około 3000 lat temu i składa się z około 2,3 miliona bloków. Będąc w okolicy, warto odwiedzić egipskie Narodowe Muzeum Starożytności w Kairze. W muzeum znajduje się ponad 120 000 starożytnych egipskich artefaktów, w tym Złota Maska Tutanchamona składająca się z 11 kg pełnego złota.

Zobacz: dekoracyjne naklejki na ścianę

3. Jordan: Petra

Sugerowana trasa lotu: z Kairu do Ammanu (około 1 godzina, 15 minut)

Wśród gór w dolinie Arabah w południowej Jordanii leży starożytne miasto Rose Petra. Była niegdyś stolicą Nabatejskiego Królestwa, która rozkwitła w IV wieku p.n.e. Znaczna część architektury jest wyrzeźbiona w niesamowitym, górzystym kolorze różowym. Oprócz słynnego skarbu, w którym znajduje się grobowiec Nabatejczyków, króla Aretasa III, można zwiedzić starożytne miasto, takie jak rzymska ulica z kolumnadą i amfiteatr z okresu hellenistycznego.

4. Indie: Taj Mahal

„Koronny klejnot Indii” został zbudowany w połowie XVII wieku dla cesarza Mogołów, Szacha Dżahana, na południowym brzegu Jamuny. Mauzoleum wykonane z białego marmuru w kolorze kości słoniowej inkrustowane półszlachetnymi kamieniami jest cudem architektury; jednak ma smutną historię do opowiedzenia: została zbudowana w pamięci ukochanej drugiej żony Shah Jahana, Mumtaz Mahal, która zmarła podczas narodzin czternastego dziecka w wieku 38 lat. Najlepszy czas na zobaczenie Taj Mahal jest słońce zachodzi nad centralną białą kopułą mauzoleum.

5. Wielki Mur Chiński

Z Indii możesz polecieć bezpośrednio do Pekinu, politycznego, gospodarczego i kulturalnego centrum Chin. Jedź 40 minut od centrum miasta, a zobaczysz kręte, starożytne ścieżki Wielkiego Muru Chińskiego. Ta imponująca struktura obejmuje niesamowite 6700 km i została zbudowana ponad 2000 lat temu, by chronić chińskie państwa i imperia przed maruderami z Północy. Wieże sygnalizacyjne rozmieszczone wzdłuż najwyższych punktów ściany służyły do ​​wykrywania wroga z daleka. Podczas gdy niektóre odcinki muru są pięknie utrzymane, inne popadły w rozpadającą się ruinę. Sama ściana jest oszałamiającym wyczynem architektonicznym i idealnie pasuje do surowego, zielono-zielonego krajobrazu Chin.

6. Meksyk: Chichen Itza

Znane ruiny Majów w Chichen Itza na meksykańskim półwyspie Jukatan są wyjątkowo dobrze zachowane. To było niegdyś jedno z największych miast na Majów i zawiera mnóstwo stylów architektonicznych, reprezentujących zróżnicowaną populację w tym okresie. Obejmuje to sąd w Chichen-Itza, miejsce jednego z ulubionych sportów Majów, na którym gra się piłką futbolową. Sąd jest wyłożony fascynującymi rzeźbami, w tym dramatycznym ścięciem z jednym z kapitanów sportu, który niestety przegrał. Być może najbardziej znanym budynkiem jest El Castillo, dedykowany Bogu Węży Opiekuńczemu, Kukulcanowi. Górzysta piramida ma 365 stopni z czterech stron, przedstawiających rok słoneczny.

7. Peru: Machu Picchu

Machu Picchu jest jednym z najsłynniejszych stanowisk archeologicznych na świecie: XV-wieczna cytadela zbudowana na szczycie góry nad Świętą Doliną. Aby się tam dostać, możesz wybrać się malowniczym pociągiem przez góry do miejscowości Aguas Calientes, bramy do Machu Picchu. Będziesz wtedy mógł odkryć niesamowity kompleks, w tym Main Plaza, Circular Tower, Sacred Sun Dial i Royal Quarters. Chociaż cytadela ma mniej niż 600 lat, czuje się tak, jakby pochodził z zupełnie innego czasu i miejsca.

8. Brazylia: Chrystus Odkupiciel

Z Cuzco możesz polecieć do Limy, a następnie do tętniącego życiem miasta Rio De Janeiro, drugiego co do wielkości miasta Brazylii i gospodarza Igrzysk Olimpijskich 2016. Na szczycie Corcovado (co znaczy „garbus” po portugalsku) jest najmłodszym z Siedmiu Cudów, monumentalną figurą Chrystusa Odkupiciela. Zbudowany w latach 1922-1931 posąg ma 30 metrów wysokości i był prawie w całości finansowany z darowizn od brazylijskich katolików.

Czy można to zrobić w miesiąc?

Absolutnie! Dzięki sprytnemu planowaniu, badaniu lotów oraz rezerwacji hoteli i wycieczek możesz odwiedzić wszystkie osiem Cudów i pozostawić mnóstwo czasu na relaks i odkrywanie pobliskich atrakcji.

 

Sprawdź również: tapety na telefon

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *