Devil’s Icebox

Jeśli znajdziesz się w środku kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, jest tu nieoczekiwane miejsce do odwiedzenia poza spokojnym miasteczkiem uniwersyteckim. Missouri ma Ozarks, Kansas City i St. Louis, ale jest też więcej w Show-Me-State, niż można by się spodziewać, choć może to zająć jazdę lub długą podróż rowerową.

Pośrodku Rock State Memorial State Park na południe od Kolumbii, w stanie Missouri, Devils’s Icebox to krajobraz nad i pod ziemią połączony delikatnymi drewnianymi mostami i ścieżkami. Dlaczego „diabelski lód”? Pozostaje chłodnym 56 stopniami przez cały rok. Uczniowie podróżowali z Kolumbii, aby odwiedzić jaskinię i spędzać czas w jej chłodnych temperaturach.

Odwiedzający mogą odkrywać mroczny teren pod naturalnym mostem skalnym, a także zapuszczać się w kompletną ciemność Jaskini Connora. Będziesz chciał nosić kalosze, aby przebrnąć przez chłodną wodę źródlaną i założyć latarkę. Samo Lodowe Pudełko – kompleks jaskiń rozciągający się na siedem mil – jest teraz zamknięte dla publiczności, aby chronić nietoperze przed rozprzestrzenianiem się syndromu białoczo-nosowego.

Jaskinie i otaczający je park są przykładem topografii krasowej, która charakteryzuje się zatokami, przepływającą przez nie wodą i opadami gleby. Aby nie dogłębnie zagłębić się naukowo w jaskinię, został utworzony przez lekko kwaśny przepływ wody, który zapada podłoże skalne, tworząc jaskinię z kanałem.

Spacer do jaskini jest piękny, a otoczenie spokojne i ciche. Dzień po deszczu ujawnia moc jaskini, z pędzącymi wodospadami, które rozbijają się potężnie w rzece. To przerażający element geografii, ale jest fantastycznie intrygujący. Sam park stanowy jest równie interesujący – możesz wybrać się na pieszą wycieczkę, zwiedzić lub po prostu zrobić sobie dzień wolny, aby zobaczyć dziką okolicę Gans Creek. To piękne miejsce na pustkowiu, a jeśli uda ci się dotrzeć do krainy pogranicza, diabelski lód jest naturalnym cudem wartym zobaczenia.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *