Dlaczego musisz zrobić Alcudia następnym przystankiem na wakacje na Majorce

Alcudia na północy Majorki jest domem dla wspaniałego krajobrazu, bogatego dziedzictwa, rewelacyjnej sztuki i pięknej, przyjaznej dla rodzin plaży.

Można go znaleźć, tak jak to robili Rzymianie, w północnych rejonach Majorki, około godziny drogi od stolicy Majorki, Palma. Pewnie, że nie ma bzego, boozowego życia nocnego Magalufu – na szczęście. Zamiast tego jest domem dla wspaniałego krajobrazu, bogatego dziedzictwa (książki historyczne wymieniają populację z epoki brązu), uroczej, przyjaznej dla rodzin plaży i rewelacyjnego miejsca sztuki, które można znaleźć.
Zwiedzanie starego miasta Alcudia

Maurowie przybyli tam w IX wieku i pozostali przez 300 lat. Nazwali to starożytne miasto na szczycie wzgórza „Al-Qudya”, co oznacza wzgórze w języku arabskim.

Zostali pokonani przez króla Jakuba I w 1298 roku. Ale to król Jakub II zaprojektował czternastowieczne czworokątne mury obronne. Wysokości ścian o wysokości 6 m są nadal nienaruszone i zapewniają przyjemny spacer z widokiem na dachy i prywatne tarasy. Jego długość 1,5 km jest usiana 26 wieżami i dwiema bramami – Porta de Xara i Porta de Mallorca – które zostały uznane za Zabytki Narodowe.

Niemal otaczają zwartą starówkę, której urwiste kręte drogi są obramowane piaskowcową architekturą, która wygląda najpiękniej w złocistym, późnym popołudniowym słońcu. Wewnątrz nich jest mnóstwo uroczych sklepów i restauracji.

Jesteś zobowiązany do przekazania bielonego Ajuntament d’Alcúdia (Town Hall) i jego złotej wieży zegarowej na szczycie Calle Mayor.
Plaża

Alcudia ma wspaniałą piaszczystą plażę z szerokim rondem na Platja d’Alcúdia i jest jedną z najdłuższych na wyspie. Jest idealny dla młodych rodzin, ponieważ tutaj plaża ma uspokajająco płytkie wody, szczególnie przez Playa De Muro. Oferuje także ukryte zatoczki i imponujące klify, które ciągną się wzdłuż 14-kilometrowego odcinka aż do Can Picafort. Dla dzieci jest fajny wodny park tematyczny nad wodą, gokart i szalony golf.
Rzymskie miasto Ciudad de Pollentia

Położony w pobliżu Bahía de Pollensa i Bahía de Alcudia, w pobliżu starego miasta Alcudia są pozostałości rzymskiej stolicy Balearów. Nazywa się Ciudad de Pollentia (co oznacza miasto mocy, imię, które daje wgląd w to, jak Rzymianie się spostrzegli).

Minęły lata od wykopalisk, by odkryć niesamowite 12 hektarów ruin z I wieku pne. Większość z nich jest łatwa do rozpoznania, a każdy segment ma tablicę informacyjną, aby pomóc sokom wyobraźni wyczarować wizualizacje tego, co mogło być.

Założone przez Quinto Cecilio Metel miasto składa się z trzech segmentów: dzielnicy mieszkalnej – Barrio de La Portella – gdzie można zobaczyć niektóre ulice i budynki z tego okresu, 100-metrowy segment murów miejskich i Forum.

Około 15 minut drogi na obrzeżach rzymskiego miasta znajduje się rzymski teatr. Tak, to długi spacer, ale jako dodatek, po drodze można zobaczyć zieloną ziemię i piękne dzikie kwiaty.

Rzymianie uwielbiali teatralność, a zdolność tego teatru do 2000 osób jest tego dowodem. Przetestuj akustykę, będziesz pod wrażeniem dźwięku. Lub wspiąć się po schodach na górę, aby uzyskać wysoce łatwe do wprowadzenia zdjęcie. Strzeż się jednak, w zależności od pory roku, komary pozostaną tutaj, więc trzymaj się odstraszająco.

Opłata za wstęp wynosi 4 euro za osobę (dzieci za darmo) i daje dostęp do muzeum znajdującego się w innym miejscu w mieście. Podążaj za czerwonymi rzymskimi symbolami namalowanymi na chodniku od wejścia do muzeum monograficznego obok kościoła.
Museo Sa Bassa Blanca

Dla miłośników sztuki muzeum Sa Bassa Blanca jest atrakcją Alcudii i celem podróży. A jednak jest już niedobrze poza miastem, więc potrzebujesz samochodu, żeby się tam dostać.

Ma swoje korzenie w latach 70., kiedy artyści i kolekcjonerzy Ben Jakober i Yannick Vu kupili gospodarstwo. Z pomocą egipskiego architekta, Hassana Fathy, przekształcili go w imponujący, rozciągający się w hispano-mauretańskim budynku z atrakcyjnymi białymi kopułami, wyłożonymi kafelkami podłogami i drzwiami oraz dziedzińcem z kilkoma stylami ogrodów z bujnymi górami w tle i widokiem na morze poza.

Choć już tam nie mieszkają, ten wspaniały budynek sprawia, że ​​interesujący jest nos. Jest pełen ciekawostek i różnych kolekcji sztuki nowoczesnej i współczesnej oraz 50 portretów fotograficznych kluczowych artystów XX i XXI wieku. Jeden pokój poświęcony jest rzeźbom Meret Oppenheim, Antoni Miralda, Takis i Alan Rath. Cały pokój poświęcony jest również twórczości Vu Cao Dam, taty Yannick Vu.

Na najwyższym piętrze znajduje się pomieszczenie, którego sufit jest tak niesamowity, że ma nawet nazwę – „The Mudejar”. Powstał w 1498 roku i jest rewelacyjnym przykładem starożytnego rzemiosła Balearów.

Istnieją podziemne galerie, które zawierają portrety królewskich dzieci i szczególnie prowokującą wystawę w galerii Socrates o kosmosie i czasie. Dziwactwa, takie jak olbrzymi złoty manekin, but do tańca i błyszcząca kurtyna z 10.000 kawałków przez Swarovskiego, działającego jak tylna kropla do skamieniałego szkieletu syberyjskiego nosorożca wełnianego, z pewnością wzbudzą ciekawą brew.

Ogrody są po prostu piękne i tworzone z wielką dozą inspiracji. Często zdarzają się granitowe zwierzęta, takie jak hipopotamy, barany, słonie i dziwna ośmiornica stworzona przez obu artystów. To ich osobiste safari.

Jest też drzewo życzeń stworzone przez Yoko Ono, gdzie gałęzie są oznaczone osobistymi nadziejami i życzeniami odwiedzających.

15-minutowa wspinaczka na to, co kiedyś było wojskowe, nad Zatoką Alcudii doprowadziło do trzech dużych kolumn i dużej figury ludzkiej, Figury, na dachu Obserwatorium. Wewnątrz znajduje się dziwaczne akwarium instalacyjne Ben i Yannick. W efekcie jest to oszałamiająca sala luster.

Istnieje przesuwająca się skala opłat w zależności od tego, co chcesz odwiedzić i czy chcesz wziąć udział w wycieczce. Te zaczynają się od 10 euro.
Gdzie zjeść
Restauracja mirador de la Victoria

Znajdź Mirado de la Victoria na wybrzeżu drogi na półwyspie La Victoria wśród pachnących drzew sosnowych. Ciesz się typowymi potrawami lokalnymi, takimi jak Frito Mallorquin (smażone mięso z warzywami) i Fish a la Mallorquina i prawdziwie pyszna paella. Widoki na nienaruszone naturalne piękno morza i gór są spektakularne
Restauracja Miramar

W XIX-wiecznej restauracji Miramar można zjeść wewnątrz lokalu lub na świeżym powietrzu na tarasach wychodzących na port rybacki w Alcudia. Dania kuchni śródziemnomorskiej obejmują ryby, owoce morza i mięso oraz piwnicę z winami.
Restaurante el Jardin

W designerskiej restauracji Restaurante el Jardin twoim tłem są faliste białe ściany i rzeźba lub dwie autorstwa Yannick Ru. Prowadzony jest przez Dani i Macarena del Castro – Macarena ma gwiazdkę Michelin, więc możesz spodziewać się wyśmienitej kuchni, która zmienia się wraz z porami roku.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *