Dlaczego warto wziąć pod uwagę wakacje letnie w Alpach Szwajcarskich

Wydaje się tak dziwne, że ludzie są gotowi przybyć w hordach na Morzu Śródziemnym, aby poszukać przepełnionych wakacji na plaży, gdy jest o wiele więcej różnorodności i możliwości relaksu w słońcu, wciągnięcia na świeże powietrze i powrotu w pełni odrestaurowanego od lata wakacje w Alpach Szwajcarskich.

Urlop na plaży w Med od zawsze był popularny, ale urlopowicze, którzy ignorują szwajcarskie Alpy, nie mają problemu.

To nie tylko to samo słońce świeci na śródziemnomorskich plażach, jak w Alpach Szwajcarskich, ale zamiast śmieci, tłumów, ruchu i mgły, istnieje wyraźny kontrast między ciszą, przestrzenią i relaksem najwyższych gór w Europie.
Zermatt

To, co podoba mi się w Zermatt, to jego autentyczność. Nadal pracuje społeczność z mężczyznami w krótkich wełnianych spodniach i kobietami w długich grubych sukniach z ciemnoczerwonej wełny. To nie jest tylko kurort turystyczny.

Są parady i festiwale, śpiew i jodłowanie, squeezeboksy i cytra. W tych dniach niemieckojęzyczne miasto ma społeczność portugalską, która ma 3000 sił obok oryginalnych Zermatters (2000) i innych obcokrajowców (1000).

Przy głównym kościele msza wynosi 10 dla Niemców, 4 dla Włochów i 5 dla Portugalczyków. Ta progresywna harmonia jest podobnie widoczna w braku śmieci i graffiti. Nie ma samochodów, tylko elektryczne taksówki, a energia elektryczna jest zasilana przez lokalną wodę.

Sezon letni, od połowy czerwca do końca września, jest trzecim mniej pracowitym, niż jego zimowy odpowiednik od grudnia do kwietnia. Zajęło mi trochę czasu, aby dostosować się do wysokości, ale dwadzieścia ziewów później i byłem gotowy do eksploracji. Chodzi o wczesny wzrost. A także dla kóz, które przychodzą bezpośrednio przez wioskę o 9 rano.

Zrobiłem sobie wycieczkę w góry, wzdłuż rzekomego „szlaku babci”, który okazał się nieco bardziej stromy i bardziej żmudny, niż się spodziewałem. Powiedziano mi: „To nie góra, którą musimy pokonać, ale my sami”. Dostałem po prostu pustynie na lunch w doskonałej restauracji Chez Vrony, rodzinnej restauracji po stronie Sunnegga, w pobliżu uroczej XVIII-wiecznej kaplicy. I udało mi się postawić moje stopy dosłownie na leżaku owiniętym wełną, gdy zacząłem oglądać widoki i lokalne piwo.

Miałem zostać w Chalet Les Anges, dzięki uprzejmości Sylwii Delvaille Jones z Villas and Apartments Abroad. Jest otwarty i przestronny z fortepianem w kącie i ma charakter wewnątrz-na zewnątrz. Odsunąłem zasłony, aby zobaczyć Matterhorn górujący nad miastem, a poniżej w dolinie cały zgrupowany urok alpejskich szaletów.

Przed wyjazdem widziałem biegaczy z całego świata biorących udział w maratonie, którzy biegali stromo pod górę.

Nendaz

Od jednego turnieju „szczytowego” do następnego, jak Nendaz, mój następny cel, podobnie miał letni konkurs, który był równie ostry i wymagający. Żadnych szlaków babci dla nich.

W Nendaz zatrzymałem się w Chalet Etoile. Jest częścią klubu Hideaways, do którego członkostwo umożliwia dostęp do portfela nieruchomości na całym świecie. I jest świetne dla dzieci. Wiele osób mówi, jak bardzo ich dzieci preferowały wiele atrakcji oferowanych na wakacje na plaży.

Nendaz słynie z historycznych biskwitów, małych kanałów nawadniających, które wciąż są tak ważnym źródłem wody, że wszystko bardzo przypominało mi film Jean de Florette. Lata, które musiały przejść do ich budowy. Zaoferowali także orzeźwiającą kąpiel dla Kelsie, wspaniałego, ogromnego, puszystego św. Bernarda, który odprowadził mnie na pół długości mojego bissego spaceru od biura turystycznego do Planchouet. Znacznie bardziej „szlak babci” pomyślałem, będąc godzinną i nieco wzdłuż poziomowych ścieżek. Dla osób z rodzinami proponuję wciągające cechy szlaków i poszukiwanie skarbów opracowane przez lokalną organizację turystyczną.

Na prawdziwą ucztę kulinarną gorąco polecam namiętne kreacje szefa kuchni Lorisa Lathiona i sommeliera Romaina Arnauda w Le Mont-Rouge. Loris znana jest również ze swojej różnorodności. „Jeśli muszę robić to samo zbyt długo, zwariowałem” – mówi. „Dlatego zmieniam moje menu co najmniej sześć razy w roku”. Namiętnie.

Obserwowałem innych entuzjastów i uważałem, że mieszkańcy gór są bardzo zaraźliwi. Są niewiarygodnie sprawni i zdrowi. Spotkałem dwóch ludzi, którzy oczywiście będą obudzeni o 5 rano, aby wspiąć się na 2000 stóp na szczyt, zanim zjeżdżam z rolki na dzień.

Odbyłem romantyczny spacer z mojej chatki po stoku (przed trudnym spacerem do góry) do restauracji Les Etagnes. Jest dobrze umiejscowiona na dole stoków dla wszystkich fanów après-ski i to tam miałem cudownie zdrową i obfitą kolację dzięki uprzejmości managera Onno, jednego z imponujących najeźdźców.

Interlaken

Zaraz obok Interlaken. Łatwo zrozumieć, dlaczego ten kurort turystyczny jest tak popularny. Wyjątkowo położony jest pomiędzy dwiema wspaniałymi górami, Eiger i Jungfrau oraz dwoma większymi szwajcarskimi jeziorami, Brienzersee i Thunersee.

Ale prawdziwą rozkoszą dla Interlaken jest „mleko lodowcowe”. Ten piękny akwamarynowy kanał wodny łączy dwa jeziora i jest tak oszałamiający, że zasługuje na następujące wyjaśnienie. Kiedy latem temperatury się ocieplają, śnieg w Alpach zaczyna się topić i kaskadowo napotykać maleńkie cząstki skał. Wynikiem tego jest zielony, mętny wygląd, który dociera do rzek i strumieni, stąd nazwa „mleko lodowcowe”, rodzaj błękitu, jaki widziałem tylko w morzach południowego Pacyfiku.

Moje ostatnie miejsce odpoczynku było w najważniejszym hotelu Interlaken Victoria Jungfrau Grand Hotel and Spa. Który ma najnowocześniejsze Spa Nescens i jest idealnym sposobem na zakończenie dnia w górach.

Muszę docenić, jak Alpy tworzą szkielet Europy i zobaczyć bajkowy urok budynków gospodarczych wśród mozaiki pastwisk i uprawianej ziemi. Wszystko jest zielone i obfite. Szwajcarzy dosłownie wykroili swoje istnienie z Alp. Rozwinęły również silne, zdrowe, uziemione, nie efektowne, nieramatyczne cechy. Wszystko ukształtowało się, jak sądziłem, przez otoczenie.

Wydaje się tak dziwne, że ludzie są gotowi przybyć w hordach na Morzu Śródziemnym, aby poszukać przepełnionych wakacji na plaży, gdy dla dzieci i dorosłych jest o wiele więcej różnorodności i możliwości relaksu w słońcu, świeżego powietrza i Powrót w pełni przywrócone z letnich wakacji w Alpach Szwajcarskich. Nawet dla maruderów takich jak ja!

Fakt Box

Classic Collection Holidays oferuje 3 noclegi w Victoria-Jungfrau Grand Hotel & Spa od 1049 £ za osobę lub 7 nocy od 2416 £ od osoby.

Podane ceny dotyczą 2 osób dorosłych dzielących pokój dwuosobowy typu superior na zasadzie zakwaterowania ze śniadaniem i obejmują loty powrotne z Londynu Gatwick do Zurychu oraz transfery kolejowe pierwszej klasy.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *