Dzika Alaska

Przez wiele miesięcy w roku ten rozległy obszar pogrążony jest w ciemności. Gdy przychodzi lato, ten stan skrajnie się zmienia. Słońce świeci tu wtedy 24 godziny na dobę. Jednak na północy nie ma to wpływu na życie

Dzika Alaska daje fascynujący wgląd w przyrodę, która nazywa to miejsce domem. Od małych polarnych niedźwiedzie walczących o żywność z tysiącami morsów osieroconych na plaży, kamery docierają do codziennych zmagań istot wielkich i małych. Wytrzymałe wybrzeże największego stanu w Stanach Zjednoczonych przyciąga niesamowitą przyrodą. Podczas przerwy zimowej zwierzęta odsypiają letnią bezsenność.

Alaska

Alaska graniczy od wschodu z Kanadą, a od zachodu, przez Cieśninę Beringa, z Rosją. Na jej obszarze dominują góry, z najwyższym punktem Ameryki Północnej jakim jest szczyt Denali (McKinley, 6194 m n.p.m.), oraz wyżyny i liczne stożki wulkaniczne. Do jej terytorium należą też Aleuty. Alaska ma najmniejszą gęstość zaludnienia spośród wszystkich stanów USA. W odróżnieniu od większości stanów, Alaska nie dzieli się na hrabstwa, lecz okręgi (borough), znaczna część stanu jest przy tym niezorganizowana.

 

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *