Enoshima-jinja Shrine

Położone na wyspie Enoshima sanktuarium jest popularne od dawna jako miejsce do swobodnego korzystania z malowniczych krajobrazów ze stosunkowo łatwym dostępem z Tokio.

Trzy świątynie, Hetsunomiya, Nakatsunomiya i Okutsunomiya, na wyspie są wspólnie nazywane Enoshima Jinja. Mówi się, że pochodzą one z sanktuarium zbudowanego w jaskini na południu Enoshimy w 552 roku.

Dzisiaj goście przechodzą przez most Enoshima Benten-bashi, ale pierwotnie wyspa była połączona z lądem, kiedy fala była niska. Przejdź 20 minut w górę zbocza od brązowej bramy torii, a zobaczysz teren na końcu zbocza. Zabranie Enoshima Escar po drodze i zmiana schodów ruchomych to łatwiejszy sposób na dotarcie na szczyt.

Enoshima jinja składa się z trzech świątyń. Pierwszym przybytkiem, który pozdrawia odwiedzających, jest Hetsunomiya, która powstała w 1206 roku, zrekonstruowana w 1675 roku i odnowiona w 1976 roku. Hadaka Benten (nagi Saraswati, bogini muzyki) jest tutaj. Przejdź 3 minuty głębiej i dotrzesz do jaskrawo czerwonego budynku Nakatsunomiya założonego w 853 roku. Dalszy 12-minutowy spacer doprowadzi do Okutsunomiya, która była kiedyś świątynią Saraswati. Budynek został utracony w 1841 roku i zrekonstruowany w następnym roku.

Zwiedzanie trzech świątyń w Enoshima praktycznie spaceruje po wyspie Enoshima. Jeśli pozwoli na to czas, fajnie będzie cieszyć się widokiem z latarni morskiej. Innym sposobem na cieszenie się Enoshimą jest pójść do jaskini Iwaya i wziąć „Enoshima Bentenmaru”, łódź pasażerską, stamtąd do wejścia na wyspę, z widokiem na morze. Podróż do Enoshima Jinja zajmie ponad 2 godziny i zwiedzenie wyspy. Możesz spędzić odpowiedni czas, zaspokajając swoją ciekawość.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *