Glore Psychiatric Museum

Historia leczenia chorób psychicznych, zilustrowana wszystkimi jego krwawymi szczegółami, i mieściła się w azylu.

Znajduje się w St. Joseph, Missouri the Glore Psychiatric Museum przedstawia 130-letnią historię State Lunatic Azyl nr 2 i ogólnej ewolucji leczenia chorób psychicznych. Muzeum ma na imię George Glore, który pracował w Departamencie Zdrowia Psychicznego w Missouri przez większość swojej 41-letniej kariery. Jako miłośnik historii, Glore współpracował z personelem i pacjentami, aby stworzyć repliki urządzeń do obróbki 16, 17 i 18 wieku. Urzędnicy szpitala później zachęcili Glore do rozszerzenia wystawy na to, co widzimy dzisiaj.

Podczas gdy oryginalny budynek z 1874 r. Jest obecnie wykorzystywany jako część miejskiego więzienia, cztery piętra nowszego odcinka azylu, wraz z niegdyś w pełni funkcjonującą kostnicą, mieszczą obecnie kolekcję muzealną. Kolekcja składa się z rzeczywistego wyposażenia, pełnowymiarowych replik i dioram. Najważniejsze to instrumenty do lobotomii, Koło, drewniane urządzenie do ćwiczeń na bieżni oraz krzesło do ćwiczeń uspokajających stworzone przez Benjamina Rusha, sygnatariusza Deklaracji Niepodległości i założyciela najstarszego amerykańskiego teatru operacyjnego.

W muzeum znajdują się także dzieła sztuki wykonywane przez pacjentów na przestrzeni lat. Sztuka składa się z tradycyjnej farby na płótnie, a także z bardziej dziwacznych, takich jak układ przedmiotów połkniętych przez pacjenta.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *