Grobowce dynastii Ming

Sytuację polityczną Chin w ciągu ostatnich 70 lat można łatwo określić jako maniakalną. Mao Zedong ogłosił swą ojczyznę Chińską Republiką Ludową w 1949 roku i szybko rozpoczął długą i niespokojną relację z historią Chin, która zdawała się wpływać na jego nastroje. Niestety dla wielu miejsc historycznych, takich jak grobowiec Dinglinga, wyjście z łaski Mao oznaczało usankcjonowaną katastrofę.

Nekropolia dynastii Ming, zbudowana w XV wieku, jest jedną z największych na świecie i u podnóża góry Tianshou ze względu na feng shui. Nekropolia utrzymuje wszystkich cesarzy Ming aż do końca dynastii w 1644 r., Ale wielu przypuszcza, że ​​prawdziwe klejnoty tego obszaru zostały ukryte pod ekstrawaganckimi grobowcami.

W 1956 r. Grupa archeologów zaproponowała naukowe odkrycie grobowca Dinglinga w ramach przygotowań do odkrycia tajemnic największego grobowca Ming, Changling. Wanli Emperor i jego żona Dając list do zbadania i odkrycia skarbów i historii grobowca, zespół pospiesznie wydobywał i tworzył muzeum na miejscu, w którym znajdowały się korony Ming, biżuteria i szkielet cesarza Wanli i jego żony. Muzeum i miejsce, choć rzadko utrzymywane, uhonorowały dynastię Ming.

Zaledwie dziesięć lat później rewolucja kulturalna była w pełnym rozkwicie, a nowy los dotarł do grobu. Grupa Czerwonej Gwardii, z pełną sankcją państwa, odwiedziła grobowce i rozpoczęła straszny nalot na grobowiec Obskurny. Zniszczyli bezcenne artefakty i wyciągnęli szkielet cesarza Wanli i cesarzowej. Potępiając ich jako burżuazję, strażnicy podpalają kości przed tłumem w nacropolis.

Dziś rząd przyjął nową politykę ze względu na klęskę wykopalisk i wykopie historyczne miejsce do restauracji.

http://www.gajg.pl/

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *