Hitsuji-ga-oka

Hitsuji-ga-oka (wzgórze owiec) rozciąga się na południowo-wschodniej stronie miasta Sapporo, które znajduje się w południowo-zachodniej części równiny Ishikari. Hitsuji-ga-oka wita Państwa spokojnym i relaksującym widokiem pasterskim, gdzie na łagodnych wzgórzach można spotkać owce pasące się sennie. Całe pastwiska lśnią pięknym złotym kolorem o zachodzie słońca, który jest naprawdę czymś do zapamiętania. W pobliżu znajduje się punkt obserwacyjny, z którego wiele osób może podziwiać piękny widok na Sapporo i równinę Ishikari, która leży leniwie w oddali.

W kącie obserwacyjnym znajduje się brązowy posąg dr. Williama S. Clarka, amerykańskiego profesora, który pomógł w utworzeniu Uniwersytetu Hokkaido i który był również znany jako ojciec pionierów Hokkaido. Jego nazwisko jest dobrze znane z jego słynnej frazy: „Chłopcy, bądźcie ambitni.” Japończycy wciąż często cytują to zdanie przy wielu okazjach, gdy ktoś potrzebuje zachęty. Pomnik jest oświetlony w nocy i jest popularnym miejscem dla młodych ludzi do robienia zdjęć. Barbequing w stylu zwanym „Czyngis-chan” jest jedną z lokalnych specjalności Hitsuji-ga-oka.

Hitsuji-ga-oka było miejscem Mistrzostw Świata FIFA 2002, które Japonia współgrała z Koreą Południową. Sapporo Dome w Hitsuji-ga-oka jest piątym stadionem na każdą pogodę, który ma powstać w Japonii.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *