Hobbiton

Hobbiton

Skromne gospodarstwo już nigdy nie będzie postrzegane w ten sam sposób po tym, jak zostanie wybrane jako zestaw do filmów Władca Pierścieni i Hobbita.

Jeszcze zanim został on doposażony w kilka hobbitowych otworów, aby zagrać rolę Hobbitona w adaptacjach klasycznej tolkienowskiej książki Petera Jacksona, ta owcza farma wydawała się idealnym miejscem dla słynnego fikcyjnego „Shire”, domu wszystkich hobbitów.

Rzeczywiście, jego naturalne podobieństwo jest niewątpliwie powodem, dla którego Jackson i jego producenci wybrali lokalizację – z jedyną inną kwalifikacją, że znajduje się w Nowej Zelandii, nieoficjalnym położeniu Tolkiena w Śródziemiu.

Ferma zajmuje się nadal aktywną hodowlą owiec, ale zwiedzający mogą zwiedzać obszar wykorzystywany na planie. Większość otworów Hobbitonu jest odgrodzona i nie można do nich wejść, ale jedna z nich została zaprojektowana z myślą o osobach odwiedzających. Przewodnicy wycieczek są zatrudnieni, aby wyjaśnić, gdzie w filmach pojawia się każdy obszar – Bag End jest atrakcją, wraz z The Green Dragon, kapryśny pub starego świata. W rzeczywistości, Zielony Smok jest teraz otwarty dla biznesu, a pod koniec wycieczki możesz wypić drinka.

Zestaw jest bardzo szczegółowy, a otwory hobbita są celowo wykonane tak, aby wyglądały tak, jakby były tam od lat, wraz ze szczegółami, takimi jak fałszywy mech i wiele innych drobnych elementów.

Drzewo w „Bag End” jest sztucznym drzewem, które ma chronić wygląd obszaru, tak jak to było w filmie, mimo że występujący w „Władcy Pierścieni” był prawdziwy. Wersja filmowa została wycięta i umieszczona w filmie. Zmarł, zanim zdecydowali się nakręcić film „Hobbit”, więc w jego miejscu znajduje się sztuczne drzewo z ręcznie malowanymi liśćmi, dokładną repliką oryginału.

Wspaniała lokalizacja ułatwia zrozumienie, dlaczego został wybrany do The Shire. Farma znajduje się pośrodku wsi, wciąż pozornie ukryta przed współczesnym światem. GPS jest pomocny w jego zlokalizowaniu, ponieważ nie ma żadnych znaków kierujących do celu.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *