Kabukicho

Największa dzielnica rozrywki w Azji Wschodniej, z ponad 4000 restauracji i miejsc rozrywki

Po tym, jak miasto zostało spalone podczas bombardowania Tokio w 1945 roku, zdecydowano się na plan zagospodarowania obejmujący obiekty show-biznesu. Ponieważ w tym czasie planowana była budowa sali widowiskowej kabuki, dzielnica została nazwana Kabukicho. Chociaż plan nie został zrealizowany, w połowie lat sześćdziesiątych zaczęły się rozwijać rzędy zakładów żywienia i picia.

Obecnie niewielka powierzchnia około 600 metrów kwadratowych granicząca z ulicą Yasukuni, ulicą Seibu Shinjuku Ekimae, ulicą Shokuan i ulicą Shinjuku Kuyakusho wypełniona jest ponad 4000 obiektów handlowych. Ta największa dzielnica rozrywki w Azji Wschodniej odwiedzana jest przez wielu turystów z zagranicy. To miejsce, w którym skumulowana jest japońska rozrywka, z różnymi rodzajami restauracji, gdzie można delektować się kuchnią z różnych regionów Japonii i całego świata, teatry, kluby z muzyką na żywo, kawiarnie komiksowe, gdzie można przeglądać wiele komiksów, japoński w stylu puby i salony pachinko.

Kabukicho jest zawsze zatłoczone – zarówno w dni powszednie, jak iw weekendy – ponieważ jest bardzo blisko stacji Shinjuku, ogromnej stacji końcowej dla wielu linii pięciu firm kolejowych (JR East, Keio Corporation, Odakyu Electric Railway, Tokyo Metro and the Bureau Transportu, Tokyo Metropolitan Government), a także stacja Shibuku Seibu. Jest również określane jako miasto, które nigdy nie śpi, z błyszczącym neonem i ludźmi chodzącymi nawet w małych godzinach. Jest to jedno z największych miejsc nocnych na świecie.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *