Kibitsuhiko Shrine

Kibitsuhiko Shrine

Sanktuarium Kibitsuhiko, u podnóża Kibi Nakayama, w centrum miasta, niedaleko stacji Bizen Ichinomiya, było znane ludziom społeczności przez wieki. Świątynia została zbudowana tam, gdzie żył Kibitsuhiko-no-mikoto, pradawny generał Japonii. Ma wiele historycznie ważnych obiektów na swoim terenie. Okazała i wspaniała wewnętrzna świątynia została przebudowana w 1697 roku według metody budowy z VII i VIII wieku. Budynki inne niż wewnętrzna świątynia i brama zuijin-mon zostały zgubione w 1930 roku. Budynki, które teraz widzimy, to rekonstrukcje wykonane w 1936 roku.

Na terenie znajduje się święte drzewo, cedr hejski, który ma ponad 1000 lat. Mówi się, że smok żyje w cedrze, a odwiedzający są widywani, ofiarowując modlitwy na drzewo. Sala kultu w centrum jest miejscem, w którym bóg słucha modlitw ludzi. Świątynia Koyasu na zachodzie ma błogosławić ludzi związkami, dziećmi, bezpieczną dostawą i wychowywaniem dzieci.

Przygoda z Momotaro to bajka znana wszystkim Japończykom. Mówi się, że legenda pokonywania demonów pochodzi ze zwycięstwa Kibitsuhiko-no-mikoto nad Urą. Posąg Momotaro znajduje się na terenie, aby uczcić legendę.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *