Kimii-dera Temple

Świątynia Kimii-dera została założona w 770 roku przez świętego kapłana Iko pochodzącego z Chin. Jest to prestiżowa historyczna świątynia odwiedzana przez kolejnych cesarzy i gdzie ponad 500 mnichów w tym czasie przeszło szkolenie w okresie Kamakura.

Nazwa świątyni pochodzi od trzech studni: Kisshosui, Yoryusui i Shojosui w okręgu. Są one zawarte w 100 najlepszych wodach w Japonii. Miejsce to jest również znane jako miejsce kwitnienia wiśni, gdzie około 500 drzew wiśni tworzy radosną atmosferę.

Musisz wspiąć się na 231 stromych kamiennych schodków, aby dotrzeć do głównej sali. Jednak kroki są nazywane „Slop of marriage.” Mówi się, że wspinacz kroków będzie zjednoczony z osobą w umyśle. Jest to ciężka praca, ale kończąc wspinaczkę zobaczysz szeroki widok na piękne wybrzeże. W głównej sali znajduje się duża liczba buddyjskich obrazów oznaczonych jako ważne właściwości kulturalne Japonii. Możesz je zobaczyć, płacąc opłatę. Różne zabytkowe budynki w jaskrawej czerwieni to także przyjemność dla oka. To właściwe miejsce, aby poczuć tradycyjną Japonię.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *