Kobe Port Tower

Ten punkt orientacyjny w Kobe zapewnia panoramiczne widoki na ulice Kobe i nocne niebo

Znany jako symbol Kobe, Kobe Port Tower to wieża o wysokości 108 m położona w parku Meriken. Pierwszy na świecie budynek z konstrukcją rurową, był nazywany Steel Tower Beauty dzięki swojej wyjątkowej strukturze i kształtowi, przypominającemu wydłużony japoński bęben i został nagrodzony przez Instytut Architektury Japonii w 1963 roku.

Platforma widokowa oferuje wspaniałą panoramę 360 stopni. Stąd można zobaczyć szczyty Góry Rokko, ulice Kobe i Port Kobe, a także Awaji Island, Osaka Bay i region Senshu w oddali. Inne charakterystyczne cechy, które sprawiają, że wycieczka do Kobe Port Tower warto zawierać sekcję podłogi wykonaną ze specjalnego szkła, która staje się przezroczysta, gdy ludzie zbliżają się, dając spektakularny widok prosto w dół z 75 m nad ziemią i sufit, który wykorzystuje światłowody do stworzyć efekt mglistego rozgwieżdżonego nieba. W nocy 7,000 diod LED (diody elektroluminescencyjne) pięknie unosi się na zaciemnionym niebie, ponieważ platforma widokowa oferuje odwiedzającym możliwość podziwiania wspaniałych nocnych widoków w centrum Kobe, a także iluminacji w Kobe Mosaic Harborland i parku Meriken.

Poza sklepem z pamiątkami i strefą rozrywki, platforma widokowa mieści obrotową kawiarnię, która co ok. 20 minut obraca się wokół koła, co pozwala odwiedzającym cieszyć się niezrównanymi widokami Kobe, gdy relaksują się przy gorącym napoju.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *