Kurobe Dam (Toyama)

Tama Kurobe jest największą w Japonii zaporą łukową, ukończoną w 1963 roku. Jej wysokość wynosi 186 m. Jest to najwyższa zapora w Japonii. Zużywa 10 m3 wody na sekundę i jest atrakcją turystyczną od końca czerwca do połowy października. Ponieważ taras widokowy zapewnia wspaniały widok tryskającej wody, tworząc wielką chmurę aerozolu, ponad 1 milion turystów odwiedza zaporę każdego roku.

Łagodny i piękny łuk Tamy Kurobe przeciw wielkiej naturze Alp Północnych, w tym gigantyczne 800- do 1000-letniego drzewa kurobe, rośliny alpejskie, pnie wielkich drzew i lasy bukowe z zimnymi źródłami spacery po okolicy przyjemne.

Szlaki z widokiem na zaporę umożliwiają odwiedzającym kąpanie się w lesie, a wycieczka łodzią wycieczkową, która zajmuje 30 minut dookoła jeziora Kurobe, zapewnia pasażerom wspaniały widok na Alpy Północne, w tym pasmo górskie Tateyama. Odwiedzający mogą wybierać kursy wędrówek pod promieniami słońca, filtrując liście odpowiednio do czasu i siły fizycznej, jaką mają.

Tama Kurobe znajduje się na trasie Tateyama Kurobe Alpine Route, popularnej trasie górskiej od wioski termalnej Omachi w prefekturze Nagano do Tateyama w prefekturze Toyama, gdzie również można się cieszyć trolejbusem, kolejką linową i kolejką linową.

Podczas gdy korzystanie z tych środków transportu umożliwia łatwy dostęp do tamy Kurobe, należy nosić odzież dostosowaną do temperatury i warunków pogodowych, ponieważ tama znajduje się na obszarze górskim o wysokości 3000 metrów.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *