Las bambusowy Sagano

Las bambusowy Sagano

Wysoko rosnący na krawędzi Kioto, Bambusowy Las Sagano był niegdyś spokojnym miejscem przyrodniczym, które jest teraz serią turystycznych ścieżek, ale jeśli uciec od dźwięków migawek kamer, gburowatych gości, można usłyszeć szelest, skrzypienie i kołysanie się jednego z najbardziej uznanych w Japonii dźwiękowych pejzaży.

Tylko 30 minut drogi od tętniącego życiem centrum Kioto, wznoszący się bambusowy las szokuje kontrastem z otaczającym go miastem. Drewniane ścieżki przeciskają się przez gęste zarośla wysokich bambusowych łodyg, które sięgają dziesiątków stóp w niebo, tworząc baldachim. Absolutnie wspaniały las chudych bambusowych pni to szyk heroinowy zalesionych polanek. Gdy wiatr przechodzi przez ciasno upakowane rośliny, drewno ugina się i skrzypi, liście szeleszczą, a pnie stukają razem, tworząc spokojne brzmienie.

Medytacyjny naturalny hałas jest tak piękny, że Japońskie Ministerstwo Środowiska głosowało za przyjemnościami związanymi z lokalizacją jako jeden z „100 pejzaży dźwiękowych Japonii” w kraju, inicjatywa mająca na celu skłonienie miejscowej ludności do wyjścia i docenienie cudów dla uszu. Jeśli odwiedzający mogą znaleźć czas na zwiedzanie lasu bambusowego, gdy jest on względnie pusty, połączenie wizualnego piękna i spokoju słuchowego może być jedyne w swoim rodzaju.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *