Meksyk

La Posada del Sol

W centrum Mexico City leżą ruiny Hotel Posada Del Sol, usiany graffiti, opuszczony hotel, który jest naprawdę jednym z najbardziej nawiedzonych miejsc w największym mieście Ameryki Północnej.

Pogarszający się gmach był dziełem magnum Fernanda Saldana Galvána, który w połowie XX wieku wylał jego krew, pot i łzy do hotelu w nieudanej próbie stworzenia wyjątkowego ośrodka artystycznego w Mexico City, który stałby się jednym z najbardziej ekstrawaganckie hotele na świecie.

Chociaż Posada Del Sol wyraźnie rozpada się z zewnątrz i ma małe znaczenie dla sprzedawców z ulicy, którzy go otaczają, wnętrze ujawnia prawdziwe piękno i historyczne znaczenie hotelu. Łącząc barokową architekturę kolonialną i modernistyczną dekadencję, Posada Del Sol zajmuje ponad pół bloku, obejmując ogrody, patia, fontanny, tarasy, masywne obrazy i wzniesione punkty widzenia. Ponad 600 pokoi zostało zbudowanych przez Galvána, który zdobił nieruchomość z kasynem, teatrem, wspaniałą kaplicą, salami balowymi, galeriami, herbaciarniami, łaźniami tureckimi i szachownicą wielkości człowieka.

Na nieszczęście dla Galvana wpłynęły na niego czynniki zewnętrzne. Budowa na Posada Del Sol została całkowicie zawieszona na początku 1945 roku, a wraz z długiem Galvana powiesił się na hotelowym dziedzińcu. Legenda głosi, że przeklął budynek przed odejściem z życia, dlatego dziś jest pusty. Jedno z wyjaśnień, na które powołuje się hotel, jest takie, że Galván oszalał i zamordował swoją rodzinę tuż przed otwarciem centrum kulturalnego; inni uważają, że Galván dostał się w głęboką wodę z Freemasons, lub że projekt był całą fasadą do wykonywania satanistycznych rytuałów.

Rzeczywiście, jedną z najbardziej niesamowitych cech opuszczonego arcydzieła jest ciemne pomieszczenie uważane za dom dla ołtarza zaginionej dziewczyny, która została znaleziona martwa w piwnicy hotelu i której duch wierzy, że nawiedza to miejsce. Niektórzy znani są z tego, że umieszczają cukierki na ołtarzu dziewczyny, aby uciec przed klątwą.
Know Before You Go

Odwiedzanie wnętrza hotelu jest nielegalne, dlatego zaleca się, aby z zewnątrz korzystać z Posady Del Sol.

Krater Rincón de Parangueo

Wchodzisz do tego enigmatycznego krateru w jeziorze przez tunel o długości około 1500 stóp (500 metrów), którym zajmują się lokalne dzieci. Większość trasy jest ciemna i wąska, dopóki nie opuścisz tunelu i wszystko się zmieni.

Na drugim końcu tunelu uderza cię uczucie, że właśnie dotarłeś do innej planety. Sceneria jest czymś zupełnie nieoczekiwanym: biała pustynia. Gdyby nie nieunikniony upał, można go pomylić z krajobrazem śnieżnym. Małe czerwonawe jezioro i zielone wzgórze otaczające widmowy krater prowokuje piękne kontrasty do białej gleby.

Ten uderzający naturalny krater w Valle de Santiago, Guanajuato, niesie ze sobą swoistą historię, która łączy mit z rzeczywistością. Lokalne legendy mówią, że wody jeziora zmieniają kolor na czerwony, aby ogłosić i zapobiec katastrofom. Nieziemski dół został również powiązany z obserwacjami UFO, gigantycznymi warzywami i starożytnymi malowidłami skalnymi. To wszystko jest częścią piękna i tajemnicy krateru.
Know Before You Go

Konieczne jest dotarcie do Valle de Santiago w Guanajuato i opuszczenie go w kierunku zachodnim, w kierunku Huanímaro. Następnie wybierz drugi zjazd w prawo w kierunku Rincón del Parangueo na wysokości San Nicolás, około 7 km od Valle de Santiago. Już we wspólnocie Rincón del Parangueo podążaj za znakami (zdecydowanie niewystarczająco) do krateru i parkingu miejsca.

Museo Casa de León Trotsky

To dom, w którym Leon Trotsky mieszkał z żoną w Mexico City, w którym został zamordowany w 1940 roku. Dom został przekształcony w małe muzeum, w którym przechowywane są przedmioty osobiste Trockiego. Na podwórku znajduje się grób zawierający prochy Trockiego i jego żony.
Know Before You Go

Znajduje się w Coyoacán, zaledwie kilka przecznic od Casa Azul. Otwarte od wtorku do niedzieli w godzinach 10: 00-17: 00. Koszt to 40 MEX (około 2,19 USD). Zapewniają również bezpłatne wycieczki z przewodnikiem po Hiszpanii i po angielsku.

Cosmovitral Botanical Garden

Cosmovitral Botanical Garden mieści się na dawnym rynku w Toluca, w Meksyku, a jego wnętrza zdobią elementy witrażowe, które według niektórych tworzą piękno tej rośliny.

Po zamknięciu rynku w 1970 roku, Cosmovitral został ponownie zarekwirowany jako ogród botaniczny i wyposażony w wiele kolosalnych dzieł sztuki witrażowej w 1980 roku. Sam ogród botaniczny ma ponad 500 gatunków roślin pochodzących przede wszystkim z Meksyku, a tam są wiele fontann i mostów rozsianych po całym krajobrazie.

Te ekologiczne otoczenie, zapierające dech w piersiach, zostały zniszczone przez ogromne witrażowe murale otaczające szklarnię wielkości boiska futbolowego. Zawierając ponad 71 pojedynczych prac, okna przedstawiają kilka tematów dotyczących człowieka i jego rozumienia wszechświata. Centralnym punktem kolekcji jest ogromny szklany mur znany jako The Sun Man. Kiedy słońce świeci przez okna, budynek jest zalany głębokimi czerwieniami i ciepłymi odcieniami błękitu, dzięki czemu stylowy ogród jest zarówno organiczny, jak i kosmiczny.

Restauracja Minichelista

Minichelista w Mexico City jest prawdopodobnie najbardziej dziwaczną restauracją, jaką kiedykolwiek odwiedzasz, a nawet jedną z najlepszych. Stworzony 10 lat temu przez artystów, przestrzeń jest pełna małych małych zakamarków, w których można zjeść na stole wykonanym z kierownicy motocykla, gdy siedzisz w szafie z datą.

Restauracja jest dużym domem, a gdy chodzisz po rezydencji i po spiralnych schodach, czujesz, że to miejsce jest twoje, ponieważ jedzenie jest ugotowane w całym domu. Personel jest bardzo swobodny, pije kawę z kubków, gdy czekają na stolik i palą papierosy, witając cię przy drzwiach wejściowych.

Wszystko jest dobrze przemyślane w tym niesamowitym zakładzie. Nawet frytki podawane z posiłkiem pojawią się na talerzu jako zbiór kilku cienkich frytek, kilku klinów, kilku szczęśliwych twarzy i kilku pomarszczonych frytek: Ktoś faktycznie potrzebuje czasu, aby wymieszać frytki talerze. Koktajle mleczne roztopią twój umysł, gdy uderzą cię w język. Gorąca czekolada pochodzi z Cayenne, aby upewnić się, że wszystko rozgrzeje. Dziwaczność tego miejsca z pewnością warto wspomnieć każdemu, kto odwiedza miasto.
Know Before You Go

Weź 2 linię metra do stacji Popotla. To jest 20 minut spacerem od stacji. Prawdopodobnie będziesz chciał złapać taksówkę z powrotem na stację. Będziesz zbyt przepełniony, aby móc to zrobić!

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *