Meksyk

Hidden Beach

Otwarta dziura w powierzchni bujnej, zielonej wyspy otwiera się na tajną plażę z dużym cieniem, słońcem i krystalicznie czystą wodą.

Playa del Amor, bardziej znany jako Ukryta plaża, jest cechą jednej z wysp Marieta, położonych na zachód od Puerto Vallarta w Meksyku, przy ujściu Zatoki Banderas. Wygląda jak z powieści fantastycznej: szeroka, piaszczysta jaskinia z błękitnymi wodami Pacyfiku. Wyspy są archipelagiem, łańcuchem formacji lądowych tworzonych przez podwodne erupcje wulkanów. Oni sami są cudami natury, ale to było coś innego niż aktywność wulkaniczna, która doprowadziła do zagrzebania plaży.

Krąży plotka, że ​​dziura, która stworzyła Ukrytą Plażę była wynikiem celowych bombardowań. Wyspy Marieta zawsze były całkowicie niezamieszkałe, co czyni je idealnymi miejscami do przeprowadzania wojskowych testów przez rząd meksykański. Od początku XX wieku broń i artyleria były testowane na wyspach Marieta, w bezpiecznej odległości od mieszkańców Meksyku, ale nie są tak bezpieczne dla topografii Marieta. Bomby testowe są znaną przyczyną wielu jaskiń i formacji skalnych na wyspie, w tym prawdopodobnie Hidden Beach.

W latach 60. naukowiec Jacques Cousteau poprowadził protest przeciwko szkodliwej działalności człowieka na wyspach. W 2005 roku wyspy zostały ostatecznie nazwane parkiem narodowym, Parque Nacional Islas Marietas, dzięki czemu pływanie, spływy kajakowe, plażowanie i inne formy rekreacji były jedyną aktywnością. Rozległe testy wojskowe uszkodziły florę i faunę na wyspie od dziesięcioleci, ale wiele lat pokoju uzupełniło dziewicze wody i życie morskie wysp.

Ukryta plaża jest niewidoczna z zewnątrz i jest dostępna tylko przez długi tunel wodny, który łączy plażę z Pacyfikiem. Istnieje około sześciu stóp przestrzeni nad poziomem wody, więc odwiedzający mogą przybyć na plażę pływając lub pływając kajakiem. Wyspy pozostają niezamieszkałe, ale są często odwiedzane przez turystów, którzy przybywają, by cieszyć się różnorodną morską przyrodą i unikalnym tropikalnym rajskim Playa del Amor.
Know Before You Go

Wyspy znajdują się godzinę jazdy łodzią na północny zachód od wybrzeża Puerto Vallarta w Meksyku. Istnieje wiele firm turystycznych, które zapewniają wycieczki do Hidden Beach. Opaski na „ukrytą plażę” są ograniczone i należy je zarezerwować na kilka dni wcześniej. Kilka firm turystycznych może zapewnić podróż około 1500 pesos każdy. Wycieczki można również wykonywać bez ukrytej plaży, która jest nadal zabawą za około 500 pesos każdy.

 

La Isla de las Muñecas (Island of the Dolls)

Niepokojąca jest kolista historia „La Isla de la Muñecas” lub Wyspy Lalek.

Ponad pięćdziesiąt lat temu Don Julian Santana opuścił żonę i dziecko i przeprowadził się na wyspę na jeziorze Teshuilo w kanałach Xochimilco. Według niektórych, młoda dziewczyna faktycznie utonęła w jeziorze, podczas gdy większość innych osób, w tym jego krewni, mówią, że Don Julian Santana jedynie wyobrażał sobie utoniętą dziewczynę. Bez względu na to, Don Julian Santana poświęcił swoje życie, aby uhonorować tę zagubioną duszę w sposób wyjątkowy, fascynujący i denerwujący: zbierał i odwiesiał lalki przez setki. Ostatecznie Don Julian przekształcił całą wyspę w dziwaczną (dla niektórych) przerażającą, poranioną lalkami krainę czarów.

Don Julian Santana zaczął zbierać zagubione lalki z kanałów i śmieci w pobliżu swojej wyspy. Mówi się też, że sprzedawał produkty, które wyhodował miejscowym dla większej ilości lalek. Santana nie posprzątała lalek i nie próbowała ich naprawić, ale raczej postawiła je z brakującymi oczami i kończynami, zakryte brudem i generalnie w jakimkolwiek roztrzęsionym stanie, w jakim je znalazł. Nawet gdy lalki przybyły w dobrej formie, wiatr i Pogoda zmieniła je w pęknięte i zniekształcone wersje samych siebie.

Don Julian także trzymał swoją kabinę wypełnioną lalkami, które nosił w nakryciach głowy, okularach przeciwsłonecznych i innych akcesoriach. Pomimo faktu, że większość ludzi uznała wyspę za przerażającą, Don Julian widział lalki jako piękne ochraniacze i witał gości, których chciał pokazać, pobierając niewielką opłatę za robienie zdjęć.

W 2001 Don Julian Santana został znaleziony utonął w tym samym obszarze, w którym wierzył, że dziewczynka zmarła.
Know Before You Go

Położony w dzielnicy Xochimilco 17 mil na południe od centrum Mexico City. Najlepszym sposobem, aby się tam dostać, jest opuszczenie Embarcadero Cuemanco. To 4 godziny podróży w obie strony i kosztuje 1,4000 USD lub około 75 USD.

 

Quetzalcoatl’s Nest

Północno-zachodni Meksyk, upierzony aztecki bóg Quetzalcoatl został przekształcony w serię mieszkań.

Quetzalcoatl’s Nest to fantastyczna budowla w kształcie węża, w skład której wchodzi dziesięć oddzielnych apartamentów rozmieszczonych na powierzchni 16 500 metrów kwadratowych wśród bujnych naturalnych wąwozów Naucalpan w Meksyku. Zaprojektowany przez znanego meksykańskiego architekta Javiera Senosiaina, rezydencja to eksploracja „architektury organicznej”, która czerpie inspiracje z natury i dąży do minimalnego wpływu na środowisko.

Praca nad nieregularnie ukształtowanymi terenami, wypełnionymi jaskiniami i rozległymi obszarami dębów, okazała się wyzwaniem, ale inspiracją dla Senosiain, który patrzył na naturalny kształt jaskiniowego ujścia i widział zwierzęce oblicze. Mając to na uwadze, architekt zbudował wspaniałą głowę węża o wymiarach 165 x 20 stóp, której otwarta paszcza jest ukształtowana z największej jaskini. Pomimo oczywistego dodatku ogromnego domu węża, liście i naturalne otoczenie pozostają prawie nietknięte przez kompleks. Jedyne wprowadzone zmiany zostały uznane za konieczne ze względu na bezpieczeństwo i konstrukcję, pozwalając Senosiain zachować wierność swojej etycznej architekturze organicznej.

Kręte chodniki w Quetzalcoatl’s Nest zapewniają niezłe widoki na wąwozy i kaniony, o ile nie przeszkadza ci stanie w szczękach azteckiego boga węża.
Know Before You Go

Skontaktuj się z firmą Organic Architects w celu uzyskania pozwolenia i informacji do odwiedzenia. Szczegóły są dostępne na stronie http://organicarchitecture.weebly.com.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *