Melbourne Sightseeing: 10 najlepszych rzeczy do zrobienia w Melbourne w Australii

Drugie co do wielkości miasto w Australii, Melbourne, jest jednym z najbardziej przyjaznych miast na świecie, przyciąga turystów z całego świata dzięki eleganckiemu europejskiemu podejściu, wygodnemu i niezawodnemu transportowi publicznemu, szerokiej gamie wyśmienitych ofert gastronomicznych i wielu ekscytujących atrakcji.

Z okazji całorocznych festiwali i wydarzeń w Melbourne zawsze coś się dzieje. Niezależnie od tego, czy lubisz oglądać sport, korzystać z mnóstwa opcji rozrywkowych, czy po prostu odprężyć się w pięknym ogrodzie, Melbourne oferuje idealne wakacje bez względu na to, jaka jest twoja osobowość.

Przy tak wielu atrakcjach w Melbourne do wyboru, najlepszym rozwiązaniem jest zakup karty Melbourne iVenture, która daje dostęp do szerokiej gamy najlepszych doświadczeń w Melbourne z ogromnym rabatem. Masz wybór między odebraniem biletu Flexi Attractions Pass lub Unlimited Attractions Pass.

Opcja Flexi Pass ma trzy opcje zakupu, w których możesz cieszyć się 3, 5 lub 7 najpopularniejszymi atrakcjami w Melbourne. Kup opcję Unlimited Pass, aby w pełni korzystać ze wszystkich atrakcji Melbourne. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, zaoszczędzisz 40% zniżki na opłaty za wejście do atrakcji, wycieczki i zwiedzanie Melbourne.

Oto niektóre z najważniejszych atrakcji Melbourne i doświadczeń, których musisz doświadczyć w 2018 roku.
Melbourne Sightseeing: 10 najlepszych rzeczy do zrobienia w Melbourne w Australii
Eureka Skydeck

Otwarte codziennie od 10 do 22 w nocy, Eureka Skydeck oferuje niesamowite wrażenia około 285 metrów w powietrzu. Wybierz najszybszą wycieczkę windą na półkuli południowej na najwyższy wieżowiec Australii (z wyłączeniem iglicy).

Niezależnie od tego, czy złożysz wizytę w ciągu dnia, czy w nocy, na pewno zostaniesz nagrodzony niesamowitą panoramą. Ciesz się 360-stopniowym widokiem na Melbourne i wszystkie jego atrakcje.

Atrakcją samą w sobie, możesz stawić czoła swojemu strachowi wysokości dzięki Edge Experience, w którym będziesz zawieszony na wysokości prawie 300 metrów nad ziemią w szklanej kostce. Dostępna jest także opcja zdjęcia zdjęcia w miejscu, w którym wygląda na to, że spadasz lub wieszasz na całe życie ze szczytu wieży z instalacją zielonych ekranów Eureka Vertigo.

Wstęp do Eureka Skydeck jest bezpłatny dzięki karcie iVenture, a Ty otrzymujesz także 25% zniżki od Edge Experience.

Ogrody Fitzroya

Melbourne jest znane jako Garden City of Australia, a podróż do Fitzroy pokaże, dlaczego tak jest. Położony w wschodniej części Melbourne, ten piękny, bujny ogród w stylu wiktoriańskim oferuje wspaniałe możliwości fotografowania i relaksu.

Ciesz się australijską przyrodą, a także ponad 150-letnią historią, w tym Cook’s Cottage. Tutaj możesz zwiedzić najstarszy dom Australii, który został wybudowany w 1755 roku, a następnie wysłany z Anglii cegła po cegle, który zostanie zrekonstruowany w Melbourne. Wstęp do Cook’s Cottage jest dołączony do karty iVenture.

Inne atrakcje w ogrodzie to oranżeria w stylu hiszpańskim oraz aborygeńskie bliznowate drzewo.

Crown Melbourne

Poczuj się tak, jakbyś został przewieziony do Las Vegas, ale z dużo większą klasą i elegancją. Kompleks kasyna i kompleksu wypoczynkowego położony jest nad rzeką Yarra w Melbourne i obejmuje dwa bloki miejskie, co czyni go największym i najbardziej okazałym kompleksem tego typu na półkuli południowej.

A pokonując Uluru i Operę w Sydney, Crown Melbourne jest regularnie wymieniane jako najczęściej odwiedzana atrakcja turystyczna w Australii, odwiedzając około 17 milionów odwiedzających rocznie.

Powyżej kuponów, dla których jest znany, oraz ogromnej liczby gier, w kompleksie znajdują się trzy hotele (Crown Towers Melbourne, Crown Metropol i Crown Promenade), a także dwie restauracje światowej sławy szefa kuchni Gordona Ramsaya oraz ogromny zakres rozrywki (teatr na żywo, koncerty, bary i kluby nocne, a nawet centrum sportowe).

Pobyt: Crown Towers Melbourne

Aby w pełni docenić wszystkie Crown Melbourne ma do zaoferowania, rezerwacja przedłużony pobyt w Crown Towers Melbourne jest koniecznością. Będziesz zachwycony niesamowitą obsługą i czystym bogactwem od momentu zameldowania.

Odbiorca 5 gwiazdek w rankingu Forbes, Crown Towers Melbourne oferuje najbardziej zachwycające zakwaterowanie Melbourne, idealnie usytuowane w odległości krótkiego spaceru od wielu najlepszych restauracji w Melbourne i najważniejszych atrakcji.

Ciesz się zapierającymi dech w piersiach widokami z przestronnego pokoju, gdy jesteś traktowany z luksusowymi meblami, dużą nowoczesną i elegancką łazienką oraz najlepszą ofertą technologiczną i kosmetyczną. Crown Towers Melbourne naprawdę zasługuje na status 6 gwiazdek w mojej książce.

Old Melbourne Gaol

Spacer po salach, w których znajdowali się najbardziej znani przestępcy z Australii, w tym bardzo kochany i pogardzany Ned Kelly. To tutaj Ned Kelly zostanie w końcu powieszony wraz z ponad 100 innymi osobami z operacji gaolów w latach 1842-1929.

Dla naprawdę niesamowitego wrażenia, nocne tournee lub nocne tournee Hangman z pewnością przyniesie dreszcze i podekscytowanie twojemu doświadczeniu. Twoja karta iVenture umożliwia standardowy dostęp do Old Melbourne Gaol.
Zoo w Melbourne

Poznaj jedne z najbardziej znanych australijskich gatunków dzikich zwierząt, takich jak diabeł tasmański, dziobak i wombat, a także rzadkie i zagrożone gatunki międzynarodowe. Istnieje możliwość bliskiego spotkania z żyrafami, lemurami, surykatami i wieloma innymi.

Przejdź się po podwyższonej promenadzie, aby zobaczyć orangutany lub udaj się do Gadów lub Butterfly Houses. Wejście do zoo w Melbourne jest dołączone do karty iVenture.

Sea Life Melbourne Aquarium

Oferując niesamowite suche podwodne doświadczenie, Sea Life Aquarium nie można ominąć. Rekiny świadków, masywne promienie i mnóstwo innych dziwnych i majestatycznych stworzeń podwodnych, które pływają cale za szklanymi panelami, które w niektórych obszarach całkowicie otaczają cię, w tym nad głową.

Oprócz obserwacji podwodnej przyrody, spotkasz się także z egzotycznymi gadów i płazów, gigantem słonowodnych krokodyli, a nawet pingwinami.

Istnieje możliwość nurkowania z rekinami, a także spotkania pingwinów King i Gentoo. Ciesz się dostępem do akwarium i rabatami na opcjonalne doświadczenia z kartą iVenture.

Melbourne Cricket Ground „MCG”

Zajrzyj za kulisy największych australijskich stadionów i jednego z dziesięciu największych stadionów świata. Jest domem dla Melbourne Cricket Club i najlepszego stadionu AFL, gdzie odbywa się coroczny Wielki Finał.

Wycieczka obejmuje MCG Long Room, bibliotekę, salę do gry w krykieta, sale do przebrania dla graczy i oczywiście spacer po potężnej arenie. Wycieczki MCG są opcją dołączoną do karty iVenture.
IceBar Melbourne

Dosłownie najfajniejszy bar w Melbourne, IceBar jest jedyny w swoim rodzaju w całej Australii. Ciesz się barem, w którym wszystko jest dosłownie mrożone. Otrzymasz ciepłą pelerynę i rękawiczki, które pozwolą odważyć się na temperaturę -10 stopni.

Najlepszy ze wszystkich jest brak limitu czasowego dla Twojego doświadczenia IceBar. W tym roku IceBar Melbourne rzuca ci wyzwanie, aby zobaczyć, jak długo możesz wytrzymać w zimnym barze. Zwycięzca zyska sławę dzięki zamieszczeniu na stronie internetowej IceBara i na stronach mediów społecznościowych.

Standardowe wejście, ciepły sprzęt i napój są dołączone do karty iVenture.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *