Muzeum Historii Medycyny

Muzeum Historii Medycyny

Jedna z najstarszych kolekcji medycznych w Europie skupiająca się na rzadkich narzędziach chirurgicznych.

Muzeum Historii Medycyny (Musée d’Histoire de la Médecine) w Paryżu ma kolekcje z XVIII wieku, które pokazują ewolucję instrumentów medycznych.

Kolekcje z około 1500 obiektami są jednymi z najstarszych w Europie i są szczególnie mocne w instrumentach medycznych do chirurgii i fizjologii, choć istnieją również okazy anatomiczne i dzieła związane z chirurgią. Wystawa w muzeum jest ułożona chronologicznie, aby zapoznać gości z historią urządzeń chirurgicznych, takich jak trepanacja, a nawet torby chirurgiczne używane w Waterloo (wszystko to sprawi, że będziesz zadowolony z życia w nowoczesnej erze znieczulenia i mniej groźnych metalowych instrumentów). Do cennych obiektów należą narzędzia do autopsji stosowane na Napoleonie oraz skomplikowany model drewna datowany na 1799 rok na badania anatomiczne, które zawierają setki ruchomych części.

Muzeum mieści się w Université Paris Descartes na drugim piętrze w pięknej przestrzeni z 1905 roku i po przejściu renowacji jest otwarte dla publiczności.

Należy pamiętać, że niewielka opłata wpisowa w wysokości 4 € jest płatna tylko gotówką.

Muzeum Historii Medycyny

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *