Muzeum Mint

Muzeum Mint to wielki ceglany budynek odnowiony z elektrowni cieplnej, wybudowanej w 1911 roku na terenie japońskiej mennicy. Został otwarty w 1969 roku, aby eksponować cenne monety i inne materiały przechowywane przez Mennicę Japońską jako sposób na wprowadzenie operacji menniczej do publicznej wiadomości.

W muzeum eksponowane są duże i małe stare złote monety, medale olimpijskie, plakietki Honorowej Nagrody Narodowej oraz inne niezwykle cenne monety. W szczególności, Tensho Hishi Oban, duża monetka wybita przez Toyotomi Hideyoshi, która rozpoczęła się jako rolnik, ale zunifikowała Japonię w okresie wojennych państw (1493-1590), budzi romantyzm historii, ponieważ w Japonii istnieje tylko kilka takich monet .

Inne eksponaty obejmują skalę używaną przez Mennicę Japońską, kiedy została założona, słownik japońsko-angielski Hepburn i najstarszą w Japonii lampę gazową w zachodnim stylu. W muzeum znajduje się również sekcja, w której zwiedzający mogą doświadczyć wagi starej skrzyni sen-ryo używanej do 1000 złotych monet i worka na monety, a także dotykać złotych i srebrnych sztabek. Z eksponatami zwiedzający mogą zapoznać się z historią japońskiego wydania.

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja w zakładzie menniczym. Jednokierunkowa ulica od południowej bramy Mennicy Japońskiej do bramy północnej to słynne miejsce kwitnącej wiśni, znane jako sakura no torinuke (miejsce do oglądania wiśni) do połowy kwietnia każdego roku.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *