Jak najlepiej wykorzystać Japonię w 10 dni

Inne obszary, które badaliśmy to dzielnica handlowa Ginza (gdzie kupiliśmy DUŻO materiałów piśmiennych w Itoya); Jimbocho, w którym mieszczą się ulice księgarni; piękny park YoYogi w Harajuku; Shinjuku, zwariowana dzielnica rozrywkowa, w której udaliśmy się do Robot Cafe (która rozwścieczyła te feministyczne instynkty); Golden Gai, czyli obszar z rzędami maleńkich barów, idealny na wieczornego drinka; i Ebisu, ekskluzywny obszar hipsterów z mnóstwem uroczych butików i restauracji. Próbowaliśmy udać się do Narodowego Ogrodu Shinjuku Gyoen, który wyglądał pięknie, ale był zamknięty, kiedy poszliśmy tam w poniedziałek. Poszliśmy również do kawiarni z sową, o której napiszę w osobnym poście – nadal nie jestem pewien, czy jest to dobry pomysł etycznie i trzeba zbadać więcej.
Trasa w Japonii – Tokio – Owl Cafe
Zakwaterowanie w Tokio

Mieszkaliśmy w mieszkaniu AirBnB w Shibuya. To było małe, ale czyste mieszkanie i doskonale położony na nasz pobyt, mniej niż 5 minut od stacji Shibuya. Kosztował ¥ 8600 (51 £) za noc i zawierał mobilne urządzenie Wi-Fi, które było bardzo przydatne (wydaje się to dość standardowe w japońskich AirBnBs). Pamiętaj, aby zarejestrować się w AirBnB przy użyciu tego linku, aby otrzymać 25 £ zniżki za pierwszą rezerwację.
Trasa w Japonii – Tokio – jedzenie
Jedzenie i picie w Tokio

Zjedliśmy naprawdę dobrze w Tokio i było to łatwe jak wegetarianie. Najlepszą wskazówką, jeśli szukasz taniego jedzenia, jest znalezienie jednego z wielu sklepów z curry, które prawie zawsze mają opcję wegetariańską. Próbowaliśmy jednego w Shinjuku (モ ン ス ナ ッ ク), a drugiego w Jimbocho (Bondi) – oba były pyszne. Inne atrakcje to restauracja tofu w Shibuya o nazwie Tofu Ryori Sorano (gdzie zrobili świeże tofu przy twoim stole);板 蕎麦 香 り 家, restauracja soba w Ebisu; tradycyjna wegetariańska kuchnia w Komaki Shokudo, mała restauracja na rynku typu Whole Foods o nazwie Chabara. Spędziliśmy także jeden wieczór w izakaya, który jest tradycyjnym japońskim barem serwującym dania typu tapas – w Shibuya jest ich mnóstwo.

Na drinki, pewnego wieczoru poszliśmy do Mandarin Oriental. Jest to drogie, ale warte, jeśli chodzi o niesamowity widok na miasto. Zrobiliśmy też karaoke w Shibuya, co było zaskakująco genialne (płacisz za godzinę za stoisko, a menu jest po angielsku i po japońsku).

Najlepszą rekomendacją dla kawy jest Café de l’Ambre w Ginza, która jest uroczą tradycyjną kawiarnią.
Dojazd do Tokio i okolic

Kupiliśmy przedpłaconą kartę IC, aby ominąć Tokio – są one dostępne na stacjach metra, a Ty dodajesz kredyt tak, jak to robisz z kartą Oyster w Londynie. Istnieją dwa typy: Pasmo lub Sucia, a my użyliśmy Suiki. Obowiązują one zarówno dla linii metra, jak i linii JR. Jeśli jednak podróżujesz dużo w ciągu jednego dnia, może być taniej dostać bilet jednodniowy, który zaczyna się od około 600. Problem polega na tym, że są one ważne tylko na niektórych liniach. W tym poście jest wiele przydatnych informacji na ten temat.

Dzień 4-5: Hakone

Naszą główną motywacją do pójścia do Hakone było złapanie wglądu w Mount Fuji – zdecydowaną atrakcję Japonii. To był hazard, ponieważ góra spędza dużo czasu ukrytego za chmurami, ale chcieliśmy zaryzykować, plus spodobał nam się pomysł spędzenia czasu na japońskiej wsi. To było zdecydowanie warte zachodu, ponieważ udało nam się zobaczyć Mount Fuji, co było naprawdę spektakularnym widokiem, a nawet bez tego, myślę, że wycieczka byłaby tego warta dla wspaniałości całej scenerii i spokojnego oderwania się od miasta . Zrobiliśmy Hakone Loop (patrz sekcja transportowa poniżej) i koncentrowaliśmy się głównie na cieszeniu się pięknymi widokami. Udaliśmy się również do skansenu Hakone, które jest światowej klasy parkiem rzeźb i galerią z dziełami takich artystów jak Picasso i Henry Moore. Niestety, rzeźba, którą chciałem najbardziej zobaczyć – Las Netii – została zamknięta z powodu problemów bezpieczeństwa, ale inne rzeźby za to nadrobiły. Gdybyśmy mieli więcej czasu, chciałbym też pójść do Muzeum Małego Księcia. Nasz pobyt w hotelu w Hakone był również atrakcją (patrz poniżej).
Trasa Japonii – 4
Zakwaterowanie w Hakone

Mieszkaliśmy w Ryokan nazwie Hakone Hakone, który był naszym pierwszym doświadczeniem Ryokan. Nasz pokój był dokładnie taki, jak sobie wyobrażałem, że jest to ryokan – spokojny, skromny i uspokajający. Podobnie jak w przypadku wszystkich Ryokanów, dla gości dostępne były publiczne usługi onsen (jedna dla mężczyzn i jedna dla kobiet), ale jedną z najważniejszych atrakcji Hakone Hakone był prywatny onsen, który można było wynająć na godzinę. Oznaczało to, że Steve i ja mogliśmy wejść tam razem. Onsen był na zewnątrz i wyglądał na piękny bambusowy las, oświetlony zielonym światłem. Dla mnie bycie w ciepłej wodzie w zimnym klimacie jest jednym z najbardziej odświeżających doświadczeń, jakie mogłem wymyślić – zabrał mnie z powrotem do saun w Finlandii.

Kolejną atrakcją w Mount View Hakone było jedzenie. To był nasz pierwszy japoński posiłek złożony z wielu dań i uwielbialiśmy jego przygodę, szczególnie bezpieczną wiedząc, że wszystko jest wegetariańskie. Jedzenie było eklektyczną mieszanką kuchni japońskiej i zachodniej, w tym ramen, kliny ziemniaczane i warzywa, które my grilowaliśmy sobie przy stole. Brzmi to dziwnie, ale zadziałało! Posiłki serwowane są w dużej jadalni razem z innymi gośćmi.

Hotel znajduje się tuż obok Muzeum Małego Księcia.

Koszt pokoi od 100 funtów za noc, w tym śniadanie i kolację. Użyj tego kodu rabatowego, aby otrzymać 20 £ zniżki za pierwszą rezerwację.
Trasa w Japonii – jedzenie Hakone
Jedzenie w Hakone

Główne jedzenie, które jedliśmy w Hakone, było w Ryokanie, ale pierwszego dnia zjedliśmy obiad w małej restauracji niedaleko przystani dla piratów. Wybór wegetariański był niewielki, ale jedliśmy trochę makaronu tempura i soba. W górnej części kolejki linowej znajduje się naprawdę urocza kawiarnia. Podobało nam się pyszna gorąca czekolada i ciasto.
Dojazd do i wokół Hakone

Hakone jest popularną wycieczką weekendową z Tokio, a dotarcie do Shinkansen zajmuje tylko godzinę. Klasyczną rzeczą do zrobienia jest „Hakone Loop”, podróż po okolicy, która zabierze Cię na pięć rodzajów transportu: autobus, pociąg, piracka łódź (!), Kolejka linowa i kolejka linowa. Jeśli opuścisz wystarczająco wcześnie, możesz zrobić całą pętlę podczas jednodniowej wycieczki z Tokio, ale podzieliliśmy ją na dwa dni. Kupujesz karnet o nazwie Hakone Free Pass, który pozwala przejść na wszystkie transporty w pętli przez 2 lub 3 dni, w zależności od tego, który z nich kupisz. Dwudniowy bilet kosztuje 4000, lub ,1 5 140, w tym pociąg z Shinjuku.

Nasz hotel był około ¾ drogi dookoła pętli, więc poszliśmy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i zrobiliśmy pierwszy ¾ pierwszego dnia, a pozostały kwartał następnego dnia rano. To działało dobrze, ponieważ oznaczało to, że możemy skończyć w Hakone około godziny 11 i jak najlepiej wykorzystać nasz następny cel. Jednak nasza podróż po Hakone była zdecydowanie najbardziej pośpieszną częścią naszej podróży po Japonii i żałuję, że nie mogliśmy dodać dodatkowego dnia lub przynajmniej kilku dodatkowych godzin.

Jedną z kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, że kolejka czasami się zamyka. W dniu, w którym się udaliśmy, zamknięto go około godziny 15, tak jak przyjechaliśmy. Nie pozwolili nam, co oznaczało, że przegapiliśmy tę część podróży i zamiast tego musieliśmy wziąć autobus na górę. To było wielkie rozczarowanie, ponieważ to z kolei, że masz najlepsze widoki na Mount Fuji. Gdybyśmy o tym wiedzieli wcześniej, po prostu wyszlibyśmy z Tokio wcześniej rano. Nie rób tego samego błędu!

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *