Jak najlepiej wykorzystać Japonię w 10 dni

Dzień 5-6: Shibu Onsen i Snow Monkeys

Shibu Onsen nie był dogodnym przystankiem na naszej trasie w Japonii, więc rozsądniej byłoby jechać prosto do Kioto na szybkich shinkansenach z Tokio, ale byliśmy tam na stałe, więc zdecydowaliśmy się na to. Główną motywacją naszej wyprawy było zobaczyć małpy śnieżne, które stały się sławne w filmie Baraka. Małpy te wyprzedziły odkryty onsen w górach Nagano i spędzają dni na odświeżaniu się z zimna i kąpieli w ciepłej wodzie, jednocześnie pielęgnując się nawzajem. To jak małe małpie spa. Pomimo naszych poprzednich starć z małpami, rozpaczliwie chcieliśmy zobaczyć te stworzenia dla siebie i dla nas było warto. Małpy były o wiele spokojniejsze niż te, które spotkaliśmy na Bali (myślę, że ludzie ich nie karmili) i fascynujące było obserwowanie, jak ich zachowanie było podobne do człowieka. Wiele osób narzeka na to, jak jest turystycznie i na pewno dużo ludzi robi zdjęcia, ale nadal cieszyliśmy się z tego i byliśmy zadowoleni, że wybraliśmy się na wycieczkę.

Przeczytaliśmy również opinie z wyprzedzeniem, mówiąc, że lokalizacja była rozczarowująca i prawdą jest, że najbliższe otoczenie jest dość zaniedbane i przypomina miejsce budowy, ale 30-minutowy spacer do obszaru małp śniegu jest piękny, przez głęboki las sosnowy. Ludzie mówią, że spacer może być zdradziecki, ale czułem się bardzo bezpiecznie (a ja jestem przerażony wysokością i klifami). To powiedziawszy, tylko śnieg padał lekko, gdy jechaliśmy, aw lodowatych warunkach ścieżka prawdopodobnie byłaby niebezpieczna, ponieważ pomimo swojej szerokości, ma dużą kroplę z jednej strony.

Oprócz śnieżnego małpiego parku, nasza wycieczka do regionu była również warta naszego czasu w Shibu Onsen, małym miasteczku uzdrowiskowym, około 15 minut drogi od parku małp śniegu. W mieście jest dziewięć „onsens” i podobno przynosi szczęście, jeśli odwiedzisz każdego. Tylko jeden z nich jest otwarty dla publiczności, ale dostaniesz klucz do pozostałych ośmiu, jeśli zostaniesz w jednym z ryokanów w Shibu Onsen, co zrobiliśmy.

Steve i ja mieliśmy niesamowity wieczór, spacerując po mieście w śniegu, ubrani w nasze szaty i drewniane chodaki, odwiedzając wszystkie dziewięć osób. Są podzielone na pokoje dla mężczyzn i kobiet i obaj napotkaliśmy wielu mieszkańców wsi, którzy wzięli wieczorną kąpiel i chichotali na nas, gdy walczyliśmy z wysokimi temperaturami kąpieli. Każdy onsen ma pieczęć, którą można wydrukować na ręczniku dostarczonym przez Ryokan. Tradycyjnie powinieneś ofiarować ten ręcznik świątyni w Shibu Onsen, ale nie mogliśmy się oprzeć, aby zachować naszą pamiątkę!
Trasa w Japonii – Shibu Onsen
Zakwaterowanie w Shibu Onsen

Mieszkaliśmy w tradycyjnym ryokanie w Shibu Onsen zwanym Sakaeya. Zdecydowaliśmy się na jedno z nowszych pokoi, które pochodzi z kotatsu, który jest w istocie stołem z kocem obrusowym i podgrzewaczem pod spodem – jest cudownie przytulny i idealny na zimną pogodę. Mieliśmy również balkon, który wychodził na miasto.

Jedzenie w Sakaeya ​​było serwowane w prywatnej jadalni, tylko dla Steve’a i mnie, co było wyjątkowe. Jedzenie tutaj było wyższej jakości niż w Mount View Hakone i całkowicie japońskie. Próbowaliśmy wielu rzeczy, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy i uwielbialiśmy różnorodne smaki. Powiedzieliśmy hotelowi, że byliśmy wegetarianinem wcześniej i byli zadowoleni, aby nas pomieścić. Jedyne, czego nie mogliśmy znieść, to surowe jajko, które przyszło z naszym śniadaniem!

Jedzenie w Shibu Onsen

Jedliśmy tylko w naszym hotelu, ale jest kilka małych restauracji w Shibu Onsen.
Dojazd do Shibu Onsen i okolice

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, Shibu Onsen był nietypowym przystankiem na naszej wyprawie. Aby dostać się tam z Hakone, musieliśmy wziąć pociąg z Tokio do Odawara (80 minut); shinkansen z Tokio do Nagano (100 minut); pociąg z Nagano do Yudanki (50 minut); i autobusem z Yudanki do Shibu Onsen (10 minut). Zajęło to łącznie około czterech godzin.
Dojazd do Shibu Onsen i okolice

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, Shibu Onsen był nietypowym przystankiem podczas naszej podróży po Japonii. Aby dostać się tam z Hakone, musieliśmy wziąć pociąg z Tokio do Odawara (80 minut); shinkansen z Tokio do Nagano (100 minut); pociąg z Nagano do Yudanki (50 minut); i autobusem z Yudanki do Shibu Onsen (10 minut). Zajęło to łącznie około czterech godzin.
Trasa w Japonii-20
Dni 6-8: Kioto

Jeśli Tokio jest futurystycznym centrum Japonii, Kyoto jest jego starożytnym sercem. Miasto jest wypełnione tysiącami świątyń, świątyń i ogrodów, a jeśli masz szczęście, zobaczysz jakaś gejsza idzie na ich tajne spotkanie przez atmosferyczne brukowane uliczki. Mieliśmy tylko dwie noce i jeden pełny dzień, więc musieliśmy mocno nadać priorytet temu, co chcieliśmy zobaczyć. Z łatwością możesz spędzić tygodnie w Kioto, odkrywając wszystkie atrakcje, a to musi być obowiązkiem każdej trasy w Japonii.

Rzeczy, które wybraliśmy, to: Kinkaku-ji, znany również jako Złoty Pawilon; Kiyomizu-dera, świątynia z balkonem z widokiem na miasto i idealnym miejscem na zachód słońca; i Fushimi Inari Shrine, miejsce, w którym prawdopodobnie widzisz zdjęcia z jego ikonicznymi ścieżkami wyłożonymi czerwonymi bramami tori. Zatrzymaliśmy się także w Higashiyama, która jest wypełniona uroczymi drewnianymi budynkami i malowniczymi uliczkami. Jest także obok Gion, słynnej dzielnicy gejsz i domu świątyni Yasaka, w której przechadzaliśmy się podczas naszej pierwszej nocy. Nie ma gwarancji, że zobaczysz jakąś gejszę, ale widzieliśmy kilka podczas naszej podróży. Nie robiliśmy zdjęć, bo w mieście jest źle. Zrobiliśmy jednak zdjęcia wielu japońskich turystów, którzy przyjeżdżają do Kioto podczas historycznej pielgrzymki i przebierają się w tradycyjne stroje na cały dzień. Wokół świątyni Kiyomizu-dera jest wiele sklepów oferujących tę usługę, a jako takie mnóstwo kolorowych ludzi. Kolejnym dobrym punktem był rynek Nishiki.

Chociaż uwielbialiśmy Kioto, jedną z rzeczy, które zaskoczyło nas, było to, jak obrzydliwie czuł się w nocy. W pewnym momencie szliśmy przez Gion około 19, kiedy nagle zauważyliśmy, że wiele kobiet chodzi i znika w budynkach. Wkrótce dotarło do nas, że to były hostessy w drodze do baru hostess na noc. To był powracający element naszych czasów w Japonii; Chociaż pod względem futurystycznym pod wieloma względami, jego stosunek do kobiet jest często niewygodny i trudny do zrozumienia – od kultury barów hostess po pokojowe kawiarnie w Tokio i powszechna tendencja do infantylizacji kobiet – wydaje się, że jest to kraj, który może zrobić z pewnym feminizmem. .

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *