Jak najlepiej wykorzystać Japonię w 10 dni

Szalone, zadziwiające i futurystyczne są wszystkie słowa, które przychodzą na myśl, kiedy myślę o naszej podróży do Japonii. Od Zen świątyń po szaleńcze dźwięki pachinko-japonii, Japonia jest królem skrajności. Na szczycie listy życzeń od lat, ale zawsze byliśmy odkładani przez wydatki. Zachowaliśmy go na „czas, kiedy mieliśmy pieniądze”. Ale potem zostaliśmy zaproszeni na wesele w Seulu, a po ustaleniu, że kosztuje 80 £, aby dodać postój w Japonii, zdecydowaliśmy, że czas wreszcie nadszedł. Nie bylibyśmy w stanie długo zostać, ale dziesięć dni wystarczyłoby, aby stworzyć „smak japońskiej trasy” i wreszcie zobaczyć kraj, o którym tak wielu ludzi się zachwyca.

Spędziliśmy dużo czasu badając naszą podróż i planując idealny 10-dniowy plan podróży w Japonii, więc ten post jest tutaj, aby pomóc Ci zaoszczędzić trochę czasu podczas tworzenia podróży do Japonii. Mam nadzieję, że okaże się to przydatne, i nie krępuj się dodawać własnych japońskich wskazówek / pytań w komentarzach.

Jak wiedzą czytelnicy tego bloga, zwykle przyjmujemy podejście „powolnej podróży”, spędzając dni lub nawet miesiące w jednym miejscu, ale w przypadku Japonii było inaczej. Długo tam czekaliśmy i nie wiedzieliśmy, kiedy wrócimy, więc chcieliśmy dopasować się do dziesięciu dni w Japonii. To była dla nas wielka zmiana i były chwile, w których czuła się spieprzona, ale patrząc wstecz, nie zmieniłbym tego, ponieważ te chwile nieszczęścia były warte tego, co widzieliśmy. Udało nam się również zmieścić w wielu momentach spokoju, co pomogło zrównoważyć szybką podróż. Oczywiście, miło byłoby rozciągnąć podróż i spędzić kilka dni w każdym miejscu, żeby zanurzyć wszystko w czymś więcej, ale na czas, który mieliśmy, nasza japońska trasa działała naprawdę dobrze.

10-dniowa trasa po Japonii – w tym rzeczy do zrobienia, zakwaterowanie i restauracje przyjazne dla wegetarian.
Tworzenie idealnej trasy w Japonii

W zależności od twoich priorytetów, możesz pominąć pewne rzeczy i dodać trochę czasu innym, ale jeśli szukasz dobrego wprowadzenia do Japonii, polecam naszą podróż z całego serca. Przygotowaliśmy również wersję przewodnika z książkami, w której znajdziesz mnóstwo zdjęć, które Cię zainspirują.
Czy Japonia jest tak droga, jak mówią ludzie?

Jeśli chodzi o cenę, Japonia nie była tak droga, jak sobie wyobrażaliśmy. Jest to bardzo drogie w porównaniu z południowo-wschodnią Azją, ale mieszkamy w Londynie, a koszty były porównywalne. Na przykład, możesz dostać kawę za około 2,50 £, a średnia kolacja w restauracji średniej klasy kosztuje około 30 £ za dwie osoby bez alkoholu. W porze obiadowej wydaliśmy na curry zaledwie 6 funtów. Nasze zakwaterowanie kosztuje od 60 do 150 £ za noc dla dwóch osób, czasami obejmuje śniadanie i kolację. To było w umiarkowanym budżecie, w którym czasami zostaliśmy rozproszeni, ale innym razem zatrzymaliśmy się w hostelu lub AirBnB (przy okazji, jeśli zarejestrujesz się z tym łączem, dostaniesz 25 £ od pierwszej rezerwacji). Nigdy nie byliśmy pełni luksusu, ponieważ ceny były wysokie. Szczegóły wszystkich miejsc, w których się zatrzymaliśmy, zostały uwzględnione w planie podróży w Japonii poniżej. Możesz również użyć tego kodu rabatowego, aby otrzymać 20 £ zniżki za pierwszą rezerwację w Booking.com.
Jaka jest Japonia dla wegetarian?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest „Czy Japonia jest dobra dla wegetarian?”, A odpowiedź brzmi „rodzaj”. Jedliśmy naprawdę dobrze w Japonii i przy odrobinie wysiłku udało nam się znaleźć świetne japońskie opcje wegetariańskie, ale były też czasy, kiedy walczyliśmy. Te czasy były wieczorami, kiedy zdecydowaliśmy się po prostu chodzić po mieście i wybrać gdzieś bez żadnych badań. Niestety, nie lubię nori, co oznacza, że ​​nasze opcje były jeszcze bardziej ograniczone. W jedną z tych nocy skończyliśmy jeść pizzę, a ostatniej nocy, w końcu znaleźliśmy okonomayaki tylko po to, aby stwierdzić, że szef kuchni przykrył go płatkami rybnymi (to było pomimo tego, że widzieliśmy, jak zaczął to robić i przypominając mu, że nie zrobiliśmy tego. Zjadł ryby, był nieugięty, że płatki ryby się nie liczyły!). Polecam zrobić trochę badań przed wyruszeniem każdego dnia, aby wiedzieć, gdzie znaleźć dobre jedzenie wege. Wszystkie restauracje polecane na tej trasie są przyjazne dla wegetarian.

Poruszanie się po Japonii

Dodaliśmy informacje o transporcie i zakwaterowaniu do każdej sekcji trasy. Dni nakładają się na każde miejsce, ponieważ często spędzamy poranek w jednym miejscu, zanim przejdziemy do następnego. Najlepszą wskazówką, jeśli podróżujesz na duże odległości, jest zdobycie przełęczy Japan Rail (JR). Trzeba to zamówić przed wjazdem do Japonii (nie ma na to żadnej możliwości) – wysyłają bilet zwany „zamiarem wymiany”, który następnie wymieniasz na karnet, gdy jesteś w Japonii. Aby dowiedzieć się, czy zdobycie przepustki jest tego warte, możesz sprawdzić, ile podróży pociągiem zajmiesz, i zsumować ceny, korzystając z Hyperdii, która jest bardzo użyteczną japońską stroną opisującą wszystkie rozkłady jazdy. Uratowaliśmy tylko około 40 £, zdobywając bilet kolejowy, ale niektórzy oszczędzają o wiele więcej, gdy pokonują większe odległości niż my. Kolejną zaletą posiadania biletu kolejowego jest to, że nie musisz kupować biletów na każdy pociąg – po prostu pokazujesz przepustkę przy bramce.

Ważne jest, aby pamiętać, że karnet nie jest akceptowany w każdym pociągu w Japonii – na przykład nie mogliśmy użyć go do pętli Hakone lub niektórych prywatnych linii lokalnych w Kioto. W Hyperdii jest opcja, w której możesz szukać pociągów, które są dołączone tylko do Przełęczy JR.

Karnety są dostępne przez 7, 14 lub 21 dni i można uzyskać zwykłe podanie lub zieloną karnet, który umożliwia podróż w pierwszej klasie. Poszliśmy na zwykłą, która kosztowała 8,8 38 880 (230 GBP) przez siedem dni. Teraz wiemy, że za pośrednictwem tej strony internetowej można uzyskać przepustkę za mniej pieniędzy; na przykład nasz bilet kosztuje około 201 £.

Pamiętaj także, aby dokładnie określić czas aktywacji przepustki JR, abyś mógł w pełni ją wykorzystać. Ponieważ mieliśmy 10-dniową wycieczkę i tylko 7-dniową przepustkę, aktywowaliśmy ją w dniu 4. To działało dobrze, ponieważ nasze pierwsze trzy dni były w Tokio, gdzie mogliśmy kupić bilet metra.

Dni 1-4: Tokio

Tokio jest jednym z najbardziej fascynujących miast, w jakich kiedykolwiek byliśmy i miejscem, w którym można spędzić całe życie. Mieliśmy trzy noce, więc staraliśmy się spakować jak najwięcej „Tokio doświadczeń” w tym czasie.

Mieszkaliśmy w Shibuya, który był idealnym miejscem do zwiedzania miasta. To jedna z najbardziej charakterystycznych części Tokio, pełna barów, centrów handlowych, restauracji, barów karaoke i niesamowitej ilości neonów. To także miejsce, w którym znajduje się najbardziej ruchliwe skrzyżowanie na świecie, które mówi ci trochę o tym, jak bzika może być Shibuya.

Zbadaliśmy także Akihabarę, która jest centrum kultury otaku w mieście i jest domem dla wielu salonów gier i tanich sklepów tech. Jest to również miejsce, w którym chcesz doświadczyć kafejki pokojówki, która według nas była dla nas zbyt dziwnym krokiem i prawdopodobnie rozwścieczyła moje instynkty feministyczne.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *