Kiedy jest najlepszy czas, aby odwiedzić Madagaskar

Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody lub początkującym fotografem, Madagaskar powinien znajdować się na szczycie listy twoich. Na tej rozległej i soczystej wyspie 90 procent wszystkich gatunków zwierząt i roślin jest całkowicie unikalnych. Ma również żywą kulturę, z festiwalami obchodzącymi wszystkie rzeczy z Madagaskaru przez cały rok.

Madagaskar zajmuje prawie 600 000 kilometrów kwadratowych (230 000 mil kwadratowych), co czyni go czwartą co do wielkości wyspą na świecie. Znajdziesz tu wszystko, od leśnych plaż i lasów deszczowych nizin do półsuchych pustyń i aktywnych wulkanów. Nic więc dziwnego, że klimat jest dość zróżnicowany, a wzorce pogodowe nie zawsze są łatwe do przewidzenia.

Myślisz o podróży na tę piękną wyspę, ale nie wiesz od czego zacząć? Badać! oferuje 15-dniowe wycieczki na Madagaskar w ciągu 2018 r. – przewiń do końca tego artykułu, aby uzyskać więcej informacji.

Pory roku nie są tak wyraźne na Madagaskarze, więc przygotowaliśmy przewodnik, poświęcony najlepszym miesiącach podróży na tę zadziwiającą wyspę.

Chociaż możesz odwiedzić Madagaskar w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku, prawdopodobnie będziesz bardzo mokry. W styczniu opady mogą osiągnąć nawet 340 mm, aw lutym istnieje wysokie ryzyko cyklonów, szczególnie w północno-wschodniej części wyspy. Marsz wciąż jest częścią szczytowej pory deszczowej, chociaż istnieje mniejsze ryzyko, że zostanie uwięziony w cyklonie.

Choć w tych miesiącach możesz cieszyć się tanim i bezpłatnym turystycznym doświadczeniem, wiele hoteli, schronisk i parków narodowych zostanie zamkniętych z powodu nieprzewidywalnej pogody i mnóstwa błota. To nie jest najlepszy czas, aby w pełni wykorzystać to, co ma do zaoferowania Madagaskar. Jeśli chcesz uniknąć turystów i nie przeszkadza ci deszcz, kwiecień i grudzień to dużo lepsze zakłady.

Po trzech miesiącach opadów kwiecień przynosi ulgę mieszkańcom Madagaskaru. Chociaż nadal mogą być pewne ulewy, będzie również dużo słońca – idealne połączenie, aby odwieźć dziką wyspę z ukrycia. To wspaniała pora roku na obserwowanie gadów i lemurów, które w pełni wykorzystują bujny krajobraz. Większość parków narodowych zostanie otwarta na początku kwietnia.

Maj to jeden z najlepszych miesięcy na wizytę na Madagaskarze, ponieważ nie jest to jeszcze sezon. Krajobraz jest bujny i żywy, a lemury będą w pełnym rozkwicie, ponieważ nie będą już chronione przed deszczem. Ceny hoteli nie są jeszcze na szczycie, a zakwaterowanie w dalszym ciągu będzie stosunkowo łatwe.

Co więcej, koniec maja to czas największego wydarzenia kulturalnego Nosy Be w tym roku: The Donia Festival. Świętując jedność i kulturę, festiwal odbywa się przez kilka dni i prezentuje rodzimą muzykę, taniec i sport.

Do czerwca średnia opadów szybko maleje, chociaż wciąż może występować dziwny deszcz. Flora szczególnie uderza o tej porze roku, a humbaki zaczynają wracać na wybrzeże Ile Sainte Marie. Czerwiec to także doskonały czas na zwiedzanie południowo-zachodniej części wyspy (spróbuj Isalo National Park), która w miesiącach letnich staje się coraz bardziej upalna. Jeśli jesteś na wyżynach, czerwiec oznacza zbiór plonów ryżu, który jest imponującym widokiem.

Lipiec to początek sezonu turystycznego w Madagaskarze, więc dobrze jest zarezerwować wszystko z dużym wyprzedzeniem, aby uniknąć rozczarowania. W tej chwili jesteśmy w środku zimy w Madagaskarze, więc temperatura spada do chłodniejszego 15-20 ° C, a także jest dużo suszarek. Oznacza to, że warunki są idealne na wędrówkę przez lasy tropikalne, takie jak w Ranomafana, ponieważ będzie bardziej orzeźwiający niż wilgotny. Lasy tropikalne w lipcu tętnią życiem, chociaż niektóre małe gatunki będą w stanie hibernacji. Lipiec to również idealny czas na obserwowanie humbaków, którzy osiedlili się na wybrzeżu na zimę.

Temperatury w sierpniu są podobnie chłodne, a także czas, w którym stwory takie jak lemury i kameleony przechodzą w stan hibernacji. Jeśli podróżujesz do Madagaskaru w sierpniu, będziesz czerpać więcej przyjemności z odkrywania wybrzeża. Wyspa Tsarabanjina w Nosy Be oferuje wspaniałe możliwości nurkowania.

Wrzesień przynosi cieplejsze temperatury i spokojniejszą atmosferę. Dzieci wracają do szkoły na początku miesiąca, więc jest znacznie ciszej. Hibernujące stwory również stają się znowu aktywne dzięki wzrostowi temperatury, dzięki czemu naprawdę możesz uzyskać to, co najlepsze z obu światów. Jest to także szczyt sezonu lęgowego ptaków w Madagaskarze. Wiele rodzimych ptaków ma spektakularne upierzenie i niepowtarzalne cechy, a możesz odkryć, że obserwowanie ich jest jedną z najważniejszych atrakcji podróży.

Z uroczymi ciepłymi temperaturami i bardzo małymi opadami, październik jest świetnym czasem na podróż na Madagaskar. Jest to także miesiąc dziecięcych lemurów. Teraz, zaledwie kilka tygodni, przytulają się do pleców swoich matek, gdy przechodzą przez drzewa. Rezerwat Andasibe jest doskonałym miejscem do zobaczenia słodkości.

Temperatury jeszcze bardziej wzrosną w listopadzie (około 28 ° C), a wszystkie gatunki dzikich zwierząt są poza hibernacją. Ptaki są nadal w fazie lęgowej, więc jest to naprawdę wspaniały miesiąc na obserwowanie flory i fauny. Możliwości nurkowania są pod dostatkiem i jest mnóstwo tropikalnych ryb w obszarach przybrzeżnych, takich jak Carabanjina i Ifaty.

Podczas gdy grudzień jest najgorętszym miesiącem na Madagaskarze, jest to również początek pory deszczowej. Najlepiej udaj się na południe wyspy, gdzie jest chłodniej i sucho. Jedną z zalet wyższych opadów jest to, że kameleony, węże i jaszczurki stają się bardziej aktywne, więc jest to świetna okazja dla fotografów do zrobienia kilku ujęć akcji.

Jeśli nie martwisz się o to, że dostaniesz prysznic, grudzień to świetny czas na podróż na Madagaskar – po prostu upewnij się, że zapakujesz wodoodporne ubrania, a także ubrania plażowe.
Weź udział w 15-dniowej wycieczce po Madagaskarze

Badać! prowadzą trasę Lost Continent w 2018 roku, która rozpoczyna się w średniowiecznej stolicy Antananarivo na wyżynach. W ciągu 15 dni możesz doświadczyć tego, co najlepsze w swojej naturze: obejrzyj lemury Indri w rezerwacie Andasibe na wschodnim Madagaskarze. Wybierz się na spacer przez las deszczowy w Parku Narodowym Ranomafana i zbadaj pola ryżowe i kolorowe rynki w górach.

Wielkość grupy waha się od 10-16 osób, a ceny zaczynają się od 2770 £, w tym od lotów i 2045 £ bez przelotów. Kolejne dostępne terminy to środa 14 do piątku 30 marca.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *