Kiedy jest najlepszy czas, aby odwiedzić północną Norwegię

Nieważne, kiedy jedziesz, Północna Norwegia to piękny widok (przeczytaj 10 najważniejszych rzeczy do zobaczenia i zrobienia w Północnej Norwegii). Oto nasz przewodnik, co każdy sezon ma do zaoferowania.

Wiosna

Wiosna to świetny czas, aby znaleźć się w Norwegii, gdy natura wraca do życia. Jest to również najlepszy czas, aby cieszyć się sportami „zimowymi”, ponieważ wciąż jest dużo śniegu, a dni stają się dłuższe i bardziej słoneczne. Należy pamiętać, że możliwości jazdy na nartach w północnej Norwegii są lepsze dla narciarzy off-piste i biegaczy, ponieważ istnieje kilka dedykowanych ośrodków narciarskich.

Pod koniec kwietnia większość śniegu roztopiła się, ukazując bujny i kwitnący krajobraz. Jednak niektóre części północnej Norwegii, takie jak Lofoty, mogą pozostać dość chłodne i surowe na wiosnę i dopiero zaczynają kwitnąć w miarę zbliżania się lata. Jeśli masz ochotę doświadczyć cudu kwiatów drzewa owocowego, lepiej udaj się na południe do Hardangerfjordu.
Lato

Lato jest najpopularniejszym sezonem w północnej Norwegii, a ceny są na wagę od czerwca do początku września. Temperatury zmieniają się w miesiącach letnich, czasem osiągając 25-30 ° C w ciągu dnia. Przygotowanie do chłodniejszych dni, a także, jako średnie temperatury w niektórych częściach Północnej Norwegia, jak Bodo Tromso, to 12 ° C-14 ° C (53-57 ° F).

Wielu turystów podróżuje do północnej Norwegii w lecie, aby doświadczyć słońca o północy, naturalnego zjawiska, w którym słońce świeci przez całe 24 godziny. W tym czasie w nocy organizowane są rozmaite zajęcia, takie jak pływanie kajakiem po morzu, jazda konna i gra w golfa o północy. Tańsze opcje obejmują pływanie o północy lub rozbijanie namiotu w dziczy – każdy w Norwegii ma prawo swobodnie wędrować.
Jesień

Jesień to dobry czas na podróż do północnej Norwegii. Przez cały wrzesień i październik jest dużo słonecznych dni i znacznie mniej turystów. Górzyste równiny i gęste lasy wyglądają szczególnie oszałamiająco, ponieważ drzewa zmieniają się w ich jesienne barwy.

Światło dzienne trwa do późnego popołudnia, więc jest jeszcze czas na spakowanie w wiele zajęć na świeżym powietrzu, takich jak trekking i safari przyrody. Jest to również jedna z najlepszych porę roku, aby zobaczyć zorzę polarną. Jesień to sztuczny sezon, więc przynieś dużo ciepłej odzieży i zestaw wodoodporny na wypadek gdyby niebiosa zdecydowały się otworzyć.
Zimowy

W miesiącach zimowych północna Norwegia zamienia się w mroźną tundrę, z dużą ilością pejzażu pokrytego śniegiem. Noce stają się długie i bezlitosne, a temperatury często spadają poniżej zera. W rzeczywistości od połowy listopada do końca stycznia słońce nie wznosi się w miejscach takich jak Tromso. Spakuj dużo warstw i dobrą parę izolowanych rękawic, aby chronić dłonie przed przenikliwym zimnem.

Po stronie plusa Północna Norwegia jest znacznie spokojniejsza w miesiącach zimowych (z wyjątkiem Świąt Bożego Narodzenia). Będziesz miał dużą szansę zobaczenia Zorzy Polarnej, które wyglądają szczególnie dramatycznie podczas ciemnych, bezchmurnych nocy. Co więcej liczne gatunki wielorybów wyruszają na wybrzeże Norwegii podczas mroźnych zimowych miesięcy. Jeśli zarezerwujesz safari wielorybnicze w Andenes w styczniu / lutym, możesz zobaczyć kaszaloty, orki i humbaki.

Zapoznaj się z trasą po północnej Norwegii

Interesuje Cię odkrywanie północnej Norwegii? Best Served Scandinavia prowadzi wycieczki przez cały rok na Lofoty, Nordland i inne części regionu. Obejmuje to wycieczkę Polar Express, która zabierze Cię w podróż po krainie Nordland do Bodø. Będziesz mógł zwiedzić Lofoty i popłynąć wzdłuż dramatycznego wybrzeża podczas nocnego rejsu z Hurtigruten. Trasa trwa przez cały rok, a ceny zaczynają się od 1 125 funtów za 8-dniową podróż dostosowaną do indywidualnych potrzeb (w tym przeloty).

Chociaż jest to mała kropka na mapie świata, Islandia jest krajem z nastawieniem. Jest znany jako „kraj ognia i lodu” ze względu na niezwykłe zamarznięte lodowce i obfitość wulkanów. Zdarza się też, że są to najbardziej imponujące wodospady na świecie.

Przyjrzymy się bliżej.
Zorza polarna w Islandii

Największą atrakcją Islandii jest możliwość zobaczenia Zorzy Polarnej. To naturalne zjawisko jest wynikiem zderzeń między naładowanymi elektrycznie cząstkami ze Słońca, które weszły w ziemską atmosferę, tworząc obrazy barwnego światła tańczącego na nocnym niebie. Są niesłychanie trudne do przewidzenia, ale ich osobiście jest naprawdę magicznym doświadczeniem.

Aby jak najlepiej je zobaczyć, udaj się do Skandynawii, a zwłaszcza południowej Islandii, gdzie rozległe obszary wiejskie wciąż nie są zanieczyszczone i przeludnione.

Hotel Borealis, położony w południowym regionie Úlfljótsvatn, oferuje jeden z najlepszych punktów widokowych do oglądania Zorzy Polarnej. Nie tylko jest spokojny i spokojny, ale hotel ma wannę z hydromasażem na świeżym powietrzu, gdzie można podziwiać chwalebne nasilenie podczas oglądania Aurora wykonać dreamlike sashay przez niebo.
Inne cuda natury Islandii

Wulkany są marzeniem fotografa, a Islandia ma dozy. Imponujące jezioro kraterowe wulkaniczne Kerid, położone w Grímsnes wzdłuż Złotego Kręgu, wypełnione jest wodą i przypomina stary amfiteatr. Jest zaskakująco duży, a rozległe zamarznięte głębiny krateru kontrastują z śnieżnym otoczeniem.

Co więcej, Islandia ma niesamowite parki narodowe. Park Narodowy Thingvellir, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ma wspaniałe formacje skalne i jest miejscem, w którym islandzki parlament gromadził się setki lat temu.
Jak odkrywać Islandię w pięć dni

Najlepszy czas na wyjazd: od stycznia do marca to najlepszy czas, aby zobaczyć zorzę polarną.

Wycieczka po pakiecie: Nasi sponsorzy, On The Go Tours, oferują 5-dniową wycieczkę Northern Lights Express do Islandii za jedyne 795 £ na osobę (na podstawie dwóch osób dzielących pokój). Dodatkowe dodatki obejmują wycieczkę do Blue Lagoon, geotermalnego spa w Reykjaviku.

Co obejmuje: Wycieczka obejmuje odwiedziny każdej witryny wymienionej w tym artykule, a także popołudnie w stolicy Islandii, Reykjaviku. Będziesz mieć wiele okazji do zobaczenia Zorzy Polarnej, choć pamiętaj, że niemożliwe jest zagwarantowanie ich wyglądu.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *