Kiedy jest najlepszy czas, aby odwiedzić Torres del Paine?

To pytanie, które wszyscy podróżnicy do Torres del Paine chcą wiedzieć: kiedy jest najlepsza pora roku na wizytę?

Aby to było proste, nie ma jednego najlepszego czasu. Każda pora roku ma swoje zalety i wady, a decydowanie, kiedy jechać, zależy wyłącznie od Ciebie, na podstawie Twoich oczekiwań i preferencji. Na przykład fotografowie mogą uwielbiać kontrast kolorów między niebieskimi jeziorami a jesiennymi liśćmi lub zieloną wiosną, podczas gdy towarzyscy typowie wiążą się z innymi turystami w szczycie sezonu. Niższe ceny w okresach ramienia przyciągają bardziej świadomych budżetowo podróżników, podczas gdy niektórzy miłośnicy przyrody mogą spróbować odwiedzić podczas porodu, aby zobaczyć nowe życie wchodzące do parku.

Nie ma złego wyboru: Torres del Paine jest piękny i wspaniały do ​​zwiedzania przez cały rok. Ale jeśli nie planujesz przenieść się do Patagonii na rok, aby doświadczyć ich wszystkich, na razie musisz wybrać czas na wizytę (nie martw się, możesz wrócić i odkrywać inne pory roku!)

Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji odpowiedniej dla Ciebie i osób podróżujących z Tobą, przedstawiamy podział każdego sezonu w Torres del Paine, omawiając zmienne, takie jak temperatura, tłumy, godziny dnia, wygląd krajobrazu itp., Więc że możesz podjąć świadomą decyzję i wybrać najlepszą porę roku, aby zaplanować swoją wymarzoną podróż do ósmego cudu świata.

Wiosna

Jeśli nie masz nic przeciwko lekkiemu przyciśnięciu do powietrza i chłodnym nocom, wiosna to wspaniały czas na odkrywanie Torres del Paine. Zobacz, jak rośliny wracają do życia, a przyroda znów rozrasta się wokół parku, gdzie można zobaczyć widoki przed tłumami w szczycie sezonu, w otoczeniu ciszy i spokoju.

Miesiące: połowa września, październik, listopad

Śr. Pogoda: Ciepło w ciągu dnia, ale nadal może być chłodno, silne wiatry, mroźne noce, silne możliwości deszczu (szczególnie w marcu i kwietniu)

Śr. Temperatura (Fahrenheit): Niski w 30s (3-7 stopni Celsjusza), wzloty w latach 60. (14-18 stopni Celsjusza)

Krajobraz / flora i fauna: Kwitnące i kwitnące rośliny, śnieg i lód nadal występują w niektórych obszarach parku / na wysokich szczytach.

Tłumy: niskie. Wiosna jest w sezonie Torres del Paine niska / ramienna, więc jest to świetny czas na wizytę, jeśli nie lubisz zatłoczonych miejsc na świeżym powietrzu.

Godziny dzienne: 12 września, 14 października, 16 listopada i 17 grudnia

Zalety: Mniej tłumów, niższe ceny, świetny czas na badania roślin i dzikiej przyrody, niższe stawki

Wady: może być zimno w nocy, śnieg i lód nadal możliwość, nieprzewidywalna pogoda, silne wiatry

Dostępność: ograniczona do dobra. Wczesną wiosną niektóre hotele / pola namiotowe / sklepy / drogi / obszary parku / etc mogą jeszcze nie być otwarte lub dostępne. Sprawdź wcześniej, czy rzeczy, które chcesz robić, lub miejsca, w których chcesz się zatrzymać, będą otwarte i sprawne. EcoCamp jest jednym z pierwszych hoteli otwierających się w parku na wiosnę, zazwyczaj otwieranych na początku / w połowie września.

Lato

Lato to najbardziej ruchliwa pora roku w Torres del Paine, szczególnie dla osób, które chcą wziąć udział w popularnym W Treku. Jeśli jesteś osobą towarzyską, która lubi spotykać się i poznawać ludzi podczas odkrywania, lub lubisz przebywać na zewnątrz podczas dobrej, ciepłej letniej pogody, czas na Ciebie.

Miesiące: grudzień, styczeń, luty, początek marca

Pogoda: Ciepłe dni, chłodne, ale nie zimne noce, silne wiatry, możliwość deszczu

Śr. Temperatura (Fahrenheita): Niska w latach 30. (6-8 stopni Celsjusza), wzloty w latach 60. (17-20 stopni Celsjusza)

Krajobraz / flora i fauna: wysokość sezonu wzrostu, krajobraz w pełni zielony. Wysokie prawdopodobieństwo zobaczenia dzikiej przyrody, ale duże tłumy mogą prowadzić niektóre gatunki (np. Pumy) w bardziej zaciszne części parku. Przeważnie czyste niebo i dobra widoczność w dzień iw nocy.

Deszcz: Lato to najlepszy czas na uniknięcie deszczu, ale wciąż jest to duża szansa (średnie opady w lecie to 2,36-2,95 cala).

Tłumy: wysokie. Lato jest w sezonie, więc prawdopodobnie będzie bardzo zatłoczone, szczególnie w Wędrowcu. Proszę dokonać rezerwacji i zarezerwować kempingi, hotele, itp., Z dużym wyprzedzeniem w przygotowaniu.

Godziny dzienne: 17 w grudniu, 16 w styczniu, 14 w lutym, 13 w marcu

Zalety: Ciepła pogoda, niezbyt zimna w nocy, najdłuższe godziny, najlepszy dostęp do udogodnień, najchętniej odwiedzany czas ze względu na pogodę i piękne widoki

Wady: Najbardziej zatłoczone i ruchliwe, ostre wiatry, nieprzewidywalna pogoda / deszcz

Dostępność: Ponieważ lato jest sezonem patagońskim, wtedy wszystkie hotele / pola namiotowe / szlaki / drogi / ścieżki / sklepy / stanowiska strażników / etc będą otwarte, oferując największą łatwość dostępu do zwiedzania parku.

Spadek

Miłośnicy upadku liści, radujcie się! Zapierające dech w piersiach i porywające krajobrazy Torres del Paine kryją się w jesiennym przepychu, pełnym młodych gatunków dzikich zwierząt i dobrej, pogodnej pogodzie z wyraźnym, jesiennym klimatem w powietrzu. Najlepszy ze wszystkich, tłumy w sezonie minęły, a park jest spokojny i cichy.

Miesiące: koniec marca, kwiecień, maj, początek czerwca

Pogoda: chłodne dni, noc zaczyna być mroźna, możliwe opady, możliwość opadów śniegu później w sezonie

Śr. Temperatura (Fahrenheit): Niski w latach 20. (-3 – 3 stopnie Celsjusza), wzloty w latach 40. / niskie 50 (5-13 stopni Celsjusza)

Krajobraz / flora i fauna: jesienne liście, rośliny i drzewa zmieniające kolory, wielka szansa na zobaczenie młodych zwierząt

Deszcz: Silna możliwość, szczególnie w późniejszym sezonie

Tłumy: Nadal dość tłoczno na początku marca, mniej tłumów i ludzi w kwietniu / maju

Godziny dzienne: 11 godzin w kwietniu, 9 w maju, 8 w czerwcu

Zalety: Piękne liście, mniej tłumów i mniej ludzi, niższe stawki, dobra dostępność do obszarów parku i udogodnień, wielkie możliwości zobaczenia dzikiej przyrody, świetny czas dla fotografów

Wady: zimne noce, może być chłodno w ciągu dnia, możliwość deszczu i zimna pogoda, możliwość śniegu i lodu w późniejszym sezonie, niektóre obszary parku mogą być zamknięte pod koniec sezonu

Dostępność: Dobra do ograniczonej. W miarę zbliżania się sezonu zimowego więcej hoteli / dróg / obszarów parku / etc może zacząć się wyłączać w sezonie. Proszę wcześniej przeprowadzić badania, aby upewnić się, że obszary, które chcesz odwiedzić, oraz miejsca, w których chcesz się zatrzymać, będą otwarte.

Zimowy

Zima w Torres del Paine jest idealna dla osób, które lubią odkrywać uroki na świeżym powietrzu podczas zimnej pogody, oglądać dynamiczne krajobrazy pokryte śniegiem i lodem, a także mieć przestrzeń prawie wyłącznie dla siebie.

Po raz pierwszy Cascada oferuje klasyczną wędrówkę W podczas zimy. Jest to świetna okazja, aby znaleźć się wśród nielicznych, aby zobaczyć kultowe zabytki wędrówki W, takie jak Gray Glacier, baza Towers i French Valley. jego majestat wintery.

Miesiące: czerwiec, lipiec, sierpień, początek września

Pogoda: zimne, niskie temperatury, łagodne wiatry, możliwe burze śnieżne i słaba widoczność, czasami nieprzewidywalna pogoda

Śr. Temperatura (Fahrenheita): Niski w latach 20. (-3 – 0 stopni Celsjusza), wzloty w niskich 40 (5-8 stopniach Celsjusza)

Krajobraz / flora i fauna: Chociaż jest to prawdopodobnie najtrudniejsza pora roku, zima w Patagonii tworzy urzekające krajobrazy, pokazując klasyczne widoki Torres del Paine (Los Cuernos, Los Torres, lodowiec Grey itp.) Pokryte lśniącym śniegiem i lodem . Bardzo mało życia roślinnego. Nadal można zobaczyć dzikie zwierzęta, takie jak guanako, pumy itp.

Deszcz: Prawdopodobny; śnieg, lód i opady, bardzo prawdopodobne.

Tłumy: brak / bardzo niska

Godziny dzienne: 8 w czerwcu / lipcu, 10 w sierpniu, 12 września

Zalety: izolowany, brak ludzi, piękna zimowa pogoda i krajobrazy, idealny dla osób lubiących aktywność na świeżym powietrzu, np. Wędrówki w zimie

Wady: zimno, możliwość śniegu i lodu, brak dostępu do udogodnień

Dostępność: niska. Zima jest patagonia poza sezonem, więc bardzo mało miejsc (hoteli, kempingów, sklepów itp.) Będzie otwartych. Proszę wcześniej zbadać, aby zapewnić dostępność.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *