Narodowe Muzeum Testów Atomowych

Odsuwając się od blichtru gangsterów i kasyn, poznając inną historię Vegas.

Las Vegas to oaza na pustyni, gdzie nikt nie śpi, a każdy występek można sobie wyobrazić – za odpowiednią cenę. Ale rozpusta i hedonizm są lżejszymi stronami bardziej złowieszczej historii.

Izolacja Sin City była nie tylko idealnym miejscem do ucieczki od fantazji, ale także idealnym miejscem do przeprowadzenia wielu testów jądrowych. Począwszy od 1951 r., Miejsce testowe Nevady było bardzo pracowitym miejscem, a większość kultowych obrazów i zdjęć z tego, co uważamy za erę jądrową, pochodzi z NTS. Miejsce testowe, obecnie nazywane Nevada National Security Site, znajduje się około 65 mil na północny zachód od musujących ulic Las Vegas.

Podczas gdy większość turystów odwiedzających stolicę drugiej szansy interesuje się bogatą gangsterską historią gangsterów i pobłażliwych celebrytów lub niewiarygodną architekturą kasyn, ci, którzy interesują się erą atomową, walą w środku tego miejsca gdzie tak dużo się wydarzyło, a Narodowe Muzeum Testów Atomowych to miejsce, od którego należy zacząć.

Muzeum otrzeźwiające ponad 12 000 artefaktów prezentuje nie tylko historię Miejsca Testowego Nevady, ale także opowiada o programie nuklearnym kraju i jego wpływie na Las Vegas i okoliczne społeczności. W latach 50. i 60. populacja w Las Vegas podwoiła się, a następnie potroiła, wraz z ludźmi, którzy chcieli być blisko ekscytujących wydarzeń naukowych i obserwować chmury grzybów falujące przed zachodem słońca. Muzeum, powiązane z Instytutem Smithsona, to nie tylko liczniki Geigera i stare czarno-białe fotografie – podkreśla też popkulturę i trendy socjologiczne, które są prawdopodobnie jednym z najbardziej kontrowersyjnych okresów w historii Ameryki.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *