Nicea – miasto na wszystkie pory roku

Możesz spędzić lata poznając prawdziwą Niceę, ale nawet krótki pobyt może napełnić Cię entuzjazmem i przemożną chęcią powrotu.

Nicea zawsze była sprzecznością. Plac zabaw dla bogatych i sławnych na całym świecie – i pole bitwy dla wężowatych i skorumpowanych urzędników państwowych. Wielkie, tętniące życiem miasto, piąte co do wielkości we Francji i przyjemny kurort nadmorski, który przyciąga wszystkie wieki i klasy. Miasto z najlepszą kolekcją galerii i ważną sztuką na zewnątrz – i miejscem zalanym tandetnymi, złotymi inkrustowanymi wschodnioeuropejskimi przedsiębiorcami, których zachowanie sprawiłoby, że pani Beckham zbladła z zażenowania. Tak, to miejsce ma to wszystko.

Nice jest dosłownie i metaforycznie miastem na wszystkie pory roku. Miejsce, które powoli łapie cię i zasypia swoim urokiem. Staje się pod twoją skórą, aż pewnego dnia uświadomisz sobie, że upadłeś na głowę, uzdrawiasz w miłości, jej pasję do łatwego życia i jego sprzeczności.

Dzięki głównie bezładnym liniom lotniczym, Nice przechodzi renesans z tysiącami Brytyjczyków tygodniowo wlewających się do miasta w poszukiwaniu słońca, rozrywki, ofert nieruchomości, aw niektórych przypadkach nawet nowego życia. Lokalna rada odpowiedziała ogromną operacją sprzątania i nowymi połączeniami komunikacyjnymi w mieście, w tym zupełnie nowym systemem tramwajowym, który znacznie ułatwi poruszanie się po mieście.

Poznaj Nice Old Town

Dobrym wstępem do „Belle of the South” jest Stare Miasto w Nicei. Możesz łatwo spędzić dzień spacerując po wąskich uliczkach i uliczkach otoczonych galeriami sztuki, barami, klubami, sklepami i niesamowitą liczbą restauracji.

Wciąż na Starym Mieście i tuż za morzem jest słynny Cours Saleya, deptak z głęboko perfumowanym targowiskiem kwiatowym na jednym końcu i stuletnim targiem żywności na drugim. Rolnicy z okolicznych wzgórz, od świtu do lunchu od wtorku do niedzieli, ustawiają wysokie stanowiska z bujnymi owocami i warzywami, mięsem, przyprawami i pieczywem.

Jeśli masz szczęście być w poniedziałek w Saleya, rynek zmienia się w jeden z największych rynków antyków na całym wybrzeżu.

Spacer wzdłuż Promenady Anglików

Po całym dniu zwiedzania miasta konieczny jest spacer wzdłuż Promenady Anglików. Z głębokim błękitem Baie des Anges z jednej strony i wysublimowaną Belle epoque i wcześniejszą architekturą z drugiej. Tętniąca życiem i tętniąca życiem promenada ma ponad siedem kilometrów długości, a w jego centrum znajduje się zabytkowy hotel Negresco.

Zatrzymaj się po drodze w nowo wyremontowanym Hotelu de la Méditerranée i wypij kawę lub koktajl w luksusowym barze na pierwszym piętrze z widokiem na plażę i promenadę. Nice zasługuje na miano kulturalnego miasta na południu.

Odwiedź muzeum lub galerię sztuki

Jeśli wzbogacą cię cywilizujące właściwości sztuki, muzyki i kultury, to Nicea jest miejscem dla ciebie. Dzięki spektakularnemu Muzeum Matisse ukrytemu w ogromnym gaju oliwnym wysoko nad miastem, słynnemu Muzeum Sztuki Współczesnej i największej kolekcji dzieł Marca Chagala na świecie każdy znajdzie coś dla siebie.

Zobacz również: 3pionki.pl

Słuchaj muzyki

Scena muzyczna jest tak samo zdrowa, od wspaniałości Opery w Nicei, z baletem, operą i koncertami muzyki klasycznej po mniej zdrowe i niezliczone lokale muzyczne na Starym Mieście.

Jeśli lubisz Jazz, spróbuj Bar des Oiseaux na 5 rue Saint Vincent, a jeśli dobry stary rock and rolla to coś więcej, nareszcie liczą tam 12 miejsc na żywo na Starym Mieście, serwujących muzykę od lat 60. do 90. I nie trzeba dodawać, że w mieście pełnym międzynarodowych uniwersytetów scena klubowa jest rozległa i wyczerpująca. Spróbuj Casa del Sol w 69, Quai des Etats-Unis. Jest ciemno, stylowo i modnie, a didżeje grają house i disco aż do wczesnych godzin.

Podejdź do Colline du Château

Po tym wszystkim, jeśli masz ochotę na spokojne wytchnienie otoczone parkami, wodospadami, rzymskimi ruinami i najlepszym widokiem w Nicei, wybierz się na spacer do Colline du Château. Pod koniec Promenady des Anglais jest cypel, który wznosi się ponad kolorowy chaos poniżej. Na końcu Rue des Ponchettes znajduje się winda, ale naprawdę powinieneś spróbować swoich sił. W pogodny dzień można zobaczyć góry Maures za St.Tropez na południu i Alpy na północ.

Po wielu latach gorączki Nice szybko staje się docelowym miastem Riwiery. Jest wystarczająco duży, aby nie mieć sezonu, więc możesz cieszyć się jego żywym, bezczelnym i wyluzowanym podejściem do życia przez cały rok.

Możesz spędzić lata, poznając prawdziwą Niceę, ale nawet krótki pobyt może napełnić Cię entuzjazmem i przytłaczającą chęcią powrotu do miasta, które ma prawdziwy talent do ponownego odkrywania.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *