Nowy labirynt harmonii

Labirynt w nowej harmonii został pierwotnie zaprojektowany jako miejsce medytacji i refleksji przez Rappites, ultra-religijne społeczeństwo niemieckie, na początku 19 wieku. Podczas gdy ślub celibatu ostatecznie zakończył nadzieję wspólnoty na przeżycie, miasto New Harmony nadal utrzymuje resztki swojej próby doskonałego społeczeństwa. Labirynt jest najbardziej uderzającym z tych trwałych szczątków. Rappici postrzegali labirynt jako wyzwanie i symboliczną próbę przezwyciężenia problemów w swoim życiu.

Kiedy Rappici opuścili swoją społeczność, labirynt pozostawał w ruinie aż do połowy XX wieku. Został zbudowany jako klasyczny labirynt, z tylko jedną prawdziwą ścieżką do centrum i chociaż w latach trzydziestych XX wieku został przekształcony w labirynt, rekonstrukcja z 2008 roku, oparta na archiwalnych informacjach, przywróciła labirynt do pierwotnej formy.

Labirynt stoi teraz dumnie na głównej ulicy New Harmony w stanie Indiana i jest otwarty przez cały rok. Odwiedzający mogą samodzielnie podjąć wyzwanie, przedzierając się przez labirynt krzewów ku centrum, gdzie znajduje się kamienna świątynia Rappite. Dla odwiedzających pozbawionych cierpliwości bramy pozwalają na bezpośredni dostęp do centralnej świątyni.

Wraz z labiryntem miasto New Harmony zachowało wiele starszych budynków swoich pierwszych wspólnot, a spacer przez miasto zapewnia okno na działanie wczesnej amerykańskiej religijnej utopii.

http://100mb.pl/

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *