Oarai Isosaki-jinja Shrine

Zabytkowa kapliczka założona w 856 r. Stanowi bóstwo medycyny, która obdarza szczęściem i dobrym dopasowaniem. Budynek świątyni był zagubiony w wojnie w latach 1558-1570, ale został odbudowany w 1690 roku przez patronów, w tym Tokugawa Mitsukuni, którego Japończycy kochali jak Mito Komon. Sanktuarium zostało określone jako własność kulturalna przez prefekturę Ibaraki.

Kapliczka ma trzy bramy torii w oddzielnych miejscach. Koniecznie odwiedź Kamiiso-no-torii na wybrzeżu. Brama stoi na skalnej wyspie w morzu w pobliżu wybrzeża Oarai. Bryzg wody z fal uderzających o skałę zmywa torii wielokrotnie. Ponieważ wybrzeże i torii skierowane są na wschód, wschodzące słońce widziane z miejsca ma mistyczną atmosferę łączącą naturalne piękno i religijność. Wielu turystów odwiedza miejsce, aby zobaczyć torii, a nie główną salę.

Ichi-no-torii, wznoszące się tak, jakby znajdowało się na drodze prefektury, to ogromna konstrukcja żelbetowa, która ma 15,60 m wysokości i 22,42 m szerokości. Pierwotnie torii oznaczało wejście na teren świątyni. Wspinaj się po stopniach za Ni-no-torii, a zobaczysz budynki świątynne. Zarówno główna świątynia, jak i przednia świątynia są ładnie wyglądające na antyczne i są tam kamienne posągi żab jako (posłańca bóstwa) zamiast zwykłych psów opiekuńczych komainu. To miejsce zapewnia świetny widok. Z widokiem na morze można sobie wyobrazić, dlaczego ludzie budowali świątynię w tym tajemniczym miejscu w czasie, gdy nie było drogi ani budynku.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *