Auschwitz

Obóz koncentracyjny Auschwitz

Auschwitz jest najbardziej znany z przerażającej historii. Wiele osób straciło życie w obozie koncentracyjnym podczas II wojny światowej. Dziś jest to muzeum, które pamięta ten mroczny rozdział w historii Niemiec.

Muzeum podzielone jest na dwie części. Pierwszą z nich są budynki z cegły, w których mieści się personel, sala chorych i różne eksperymenty medyczne. Dziś możesz odwiedzić większość budynków, posłuchać opowieści pojedynczych osób, zobaczyć ich zdjęcia i skradzione rzeczy. Możesz wejść do celi samotnych, jednej z mniejszych komór gazowych i krematoriów.

Druga część obozu jest najbardziej znana z filmów. Większość koszar została zburzona tuż po wojnie, ale kominy pozostają w bezruchu, przypominając odwiedzającym, ile osób zostało zmuszonych do życia tutaj, aż do śmierci z wyczerpania lub gazu. Nadal można odwiedzić kilka koszar. W krematoriach, gdzie codziennie ginęło 600 osób, zostały zniszczone i można je obserwować tylko z platformy. Jest też niewielkie jezioro, w którym znajdują się prochy niezliczonych mężczyzn, kobiet i dzieci. Kilka pomników i znaków opowiada historię tego niepokojącego miejsca.

Muzeum składa się z dwóch części, ponieważ w rzeczywistości były to dwa obozy. Dostępne są parkingi, bezpłatny transport, lub można chodzić (3 km). Wstęp jest bezpłatny, ale warto zainwestować w wycieczkę z przewodnikiem. Mimo że wstęp jest bezpłatny, codziennie dostępna jest ograniczona liczba biletów, które są w znacznym stopniu odbierane przez biura podróży, dzięki czemu nie musisz wybierać się na wycieczkę z przewodnikiem. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy chcesz jechać samemu i dokładnie sprawdzić, w jakim języku będzie ta trasa, na wypadek gdyby pojawiły się bezpłatne bilety.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *