Ogrody wodne w Fort Worth

Zaprojektowany przez architekta Philipa Johnsona, Fort Worth Water Gardens to modernistyczny krajobraz basenów wirowych i futurystycznych kątów.

Park otwarty w centrum Fort Worth w 1974 roku na nieco ponad czterech akrów stronie. Sam obszar był znany jako Półkryce Piekła, gdy był pełen burdeli i salonów, a Ogrody Wodne były sposobem na ożywienie tej okolicy.

Cichy basen medytacyjny otoczony jest drzewami, gdzie kaskady spływają kaskadą wzdłuż ścian. W pobliżu znajduje się basen napowietrzający, w którym 40 dysz rozpyla 871 galonów wody na minutę. Mgła z dysz tworzy iluzję mostu wodnego łączącego jedną stronę przejścia z drugą. Basen ma jednak 40 stóp głębokości i próba przekroczenia mglistego mostu nie byłaby wskazana. Pośrodku parku znajduje się „Góra”, gdzie tarasowy beton wznosi się na modernistycznym szczycie.

Centralnym elementem Ogrodów Wodnych jest aktywny basen, w którym tysiące galonów wody spływa kaskadą o długości 38 stóp i platformami w wir. Jeśli wygląda jak krajobraz science-fiction, nie jesteś daleko, ponieważ był używany w scenie z filmu „Run Logana” z 1976 roku.

Park doświadczył tragedii w 2004 roku, kiedy cztery osoby zginęły w basenie, próbując ratować się nawzajem. Basen został zamknięty i dodano elementy bezpieczeństwa, a poziom wody w basenie został obniżony, aby upewnić się, że poczucie zejścia w pustkę w aktywnej puli jest tylko złudzeniem krajobrazu.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *