Park Narodowy Sanriku Fukko

Spektakularne widoki, strome klify i wysokie na 200 metrów urwiska to tylko niektóre z atrakcji ekscytującego Parku Narodowego Sanriku Fukko.

Park Narodowy Sanriku Fukko (dawny Park Narodowy Rikuchu Kaigan) rozciąga się na 220 km (137 mil) wzdłuż wybrzeża Pacyfiku od Hachinohe w prefekturze Aomori do Kesen’numa w prefekturze Miyagi. W części północnej można podziwiać spektakularne widoki skąpanych klifów i rzędów dziwnie ukształtowanych skał. Charakteryzuje się dynamicznym Kitayama-saki Point z klifami, które wznoszą się od surfowania, Unosu Cliff, gdzie kolumny 200-metrowej wysokości przepaść warstwy ze sobą.

Centrum wybrzeża oferuje umiarkowaną scenerię z wieloma malowniczymi pięknościami. Plaża Jodogahama daje piękny kontrast między długimi, białymi plażami i urwistymi, dziwnie ukształtowanymi skałami, a także świeżymi zielonymi sosnami. Na plaży Namiita-kaigan ziarenka piasku pochłaniają nadchodzące fale i fale wychodzące. Miyako, twój punkt wyjścia do zwiedzania malowniczych uroków wybrzeża, to miasto portowe, do którego wożą obfite owoce morza, a także liczne domy żywieniowe, w których można delektować się świeżymi krewetkami, jeżowcami, krabami itp.

Południowe wybrzeże to nieregularne piło-ząb. Ma plażę Goishi-kaigan z rzędem dziwacznie ukształtowanych skał i grot, Takada-Matsubara z białymi piaszczystymi plażami, Hanzo z splątanymi rzędami marmurowych skał wyrzeźbionych w unikalne kształty przez erozję morza i Ogamę z zapalonym słupem skalnym, który rozciąga się od nich i wiele innych malowniczych miejsc. Rikuzen-Takada i Ofunato są również znanymi portami rybackimi, w których można delektować się świeżymi owocami morza.

Post Author: Micorazon

1 thought on “Park Narodowy Sanriku Fukko

    Kacper

    (18 marca 2018 - 08:59)

    Wspaniałe zdjęcia. Najpierw chciałbym zobaczyć wszystkie Parki Narodowe w Polsce, a dopiero później planuję pojechać za granicę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *