Park Światowy

Zaledwie 10 mil od centrum Pekinu i placu Tienanmen, chiński Park Światowy daje odwiedzającym możliwość zobaczenia ponad 100 najbardziej znanych zabytków naszej planety – w tym Wielkich Piramid, Wieży Eiffla i Statuy Wolności – wszystko w miniaturze. Park jest podzielony na cztery kontynenty oddzielone czterema maleńkimi „oceanami”, których zadaniem jest odtworzenie rzeczywistego układu geograficznego Ziemi. Goście mogą wybrać się na okrążenie kuli ziemskiej w miniaturowych łodziach motorowych, pojechać drogą lądową w samochodach zasilanych z baterii lub wsiąść do kolejki jednoszynowej w parku, aby przejechać pociągiem międzykontynentalny.

Repliki w Parku Światowym są budowane z niezwykłą dbałością o szczegóły, a wiele zabytków zostało zbudowanych z materiałów przeznaczonych do naśladowania oryginałów. Plac Czerwony Parku Światowego jest wybrukowany ponad pięcioma milionami małych cegiełek wielkości Legos, a Wielkie Piramidy zbudowane są z 200 000 miniaturowych bloków z białego marmuru. Park obejmuje więc skurczony Manhattan, gdzie Twin Towers w World Trade Center nadal dominują na panoramie Nowego Jorku. Niestety park nie jest dobrze utrzymany.

W Chinach biurokracja i ograniczenia rządowe; ale telewizja i internet wprowadzają rosnącą populację w urok globalnej kultury. W rezultacie miniaturowe atrakcje, takie jak World Park, pojawiają się w wielu miejscach, w tym Grand World Scenic Park w Guangzhou i Window of the World w Shenzhen, gdzie chińscy turyści mogą nawet odwiedzić niewielką wersję maleńkiego królestwa Ameryki – Disneylandu. W końcu to naprawdę mały świat.
http://www.glus.pl/

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *