Paryż

Lion of The Botanical Gardens

Legendarne ogrody botaniczne w Paryżu są równie skryte, jak ogromne, i tutaj naukowe pościgi łączą się z fantazją na bieżąco.

Dostęp do ogrodów botanicznych, lub Jardins des Plantes, jest przez Rue Geoffroy St. Hilaire, gdzie znajdziesz najstarszą bramę ogrodów. Szybko natkniesz się na kamienną arkadę i sferyczne kielichy tej niezwykłej fontanny lwa, wyrzeźbione w 1854 r. Przez naturalistycznego rzeźbiarza Henri Alfred Jacquemart.

Na pierwszy rzut oka wygląda to jak kolejna ozdobna fontanna zwieńczona królewskimi kociakami. Ale przeciwnie, ta nie jest twoją zwykłą rzeźbą. Mimo że woda nie płynie już pod tą fontanną, bliższe spojrzenie jest obowiązkowe, idąc na samą górę.

Podczas gdy jedna z wyrzeźbionych bestii ryczy z nastawieniem Metro Goldwyn Mayer i chroni małego cuba pomiędzy jego gigantycznymi łapami, jego towarzyszka z brązu faktycznie podskakuje coś, co może być trudne do zidentyfikowania. Zejdź jeszcze bliżej, a będziesz przerażony, gdy odkryjesz, że ten lwie obiad jest sztywną, oderwaną ludzką stopą, odciętą od kostki!

Alternatywnym wyjaśnieniem jest to, że stopa jest odkryta, a reszta ciała, na której stoi lew, jest pochowana pod dryfującym piaskiem. Obok stopy można zobaczyć mały woreczek, ślady łap lwów w „piasku” lub luźnej ziemi i słabe wskazania nogi w konturze podstawy, wskazując, że podróżnik zginął na pustyni, został pokryty piaskiem, a lew odkrywa zwłoki.

Nagle ta kapryśna fontanna nie wydaje się już taka niewinna. Jednak gdy zobaczysz ten chorobliwy obraz człowieka jako kolację, niełatwo jest pozbyć się tego nieprzyjemnego uczucia, gdy podziwiasz piękne rzemiosło.

Musée Curie

Musée Curie (Curie Museum) w Paryżu, Francja, honoruje niektórych pionierów w dziedzinie badań radioaktywności, prezentując przestrzeń roboczą i artefakty, które doprowadziły do ​​odkrycia takich pierwiastków, jak rad i polon.

Skupiając się na życiu i pracy dwóch naukowych par, Marie i Piotra Curie, a także Irène i Frédéric Joliot-Curie, muzeum powraca na główne etapy w historii radioaktywności i jej zastosowań, w szczególności zastosowania promieniowania w medycynie. Muzeum mieści się w jednym z najstarszych budynków w Institut Curie, w którym przechowywane są pomieszczenia biurowe i laboratoryjne, z których kiedyś korzystali Curies, a później Joliots (wszystkie zostały odkażone w celu bezpiecznego zwiedzania).

Kolekcja zawiera również ważne dokumenty badawcze i fotografie oraz wiele archaicznych instrumentów używanych do eksperymentowania z nowo odkrytymi pierwiastkami. Muzeum oferuje wycieczki z przewodnikiem po francusku i angielsku.

Oprócz zbadania życia niektórych z najbardziej niezwykłych par naukowych, pokazy Musée Curie pokazują wiele obecnie przerażających zastosowań materiałów promieniotwórczych promowanych przed niebezpieczeństwami, takich jak rocznik paczki papierosów z szarego rąbka. Istnieją również kosmetyki radu, niebezpieczne zastosowanie nowego promieniowania, gdy jego blask był postrzegany jako oznaka zdrowia. To może być jedyna radioaktywna strona, którą odwiedzający powinni z ochotą szukać.

Le Musee des Moulages

Dedykowane do „moulage” – woskowe modele części ciała dotkniętych chorobą – ten magazyn muzeum ma dwa spektakularne piętra tylko woskowych modeli chorego ciała.

Otwarte w 1867 roku muzeum rozpoczęło się od rysunków i zdjęć chorób skóry. Po eksperymentach z modelowaniem chorób za pomocą papier-maché, muzeum wynajęło modelarza z wosku o nazwie Baretta.

W ciągu następnych 40 lat twórca owoców okazał się twórcą chorób ponad 3500 woskowych modeli wypełnionych ropą, pokrytych wrzodem i wysypką na skórze. Dziś muzeum zawiera najważniejszą kolekcję wosków dermatologicznych na świecie, a dla każdego, kto interesuje się skrzyżowaniem sztuki i nauki, lub po prostu patrząc na oszałamiającą liczbę straszliwych chorób, które mogą się przytrafić skórze, jest to bez wątpienia miejsce być.

Aktualizacja luty 2017: The Musee des Moulages jest teraz zamknięty dla prac remontowych i restauracyjnych w budynku. Znak z przodu informuje, że zostanie ponownie otwarty pod koniec 2017 roku lub na początku 2018 roku.

Paryski rynek ptaków

Targ kwiatowy w Paryżu jest ulubioną atrakcją dla turystów, którzy chcą zobaczyć bardziej naturalną stronę pięknego miasta, ale w każdą niedzielę, kiedy sprzedawcy świeżych kwiatów biorą sobie wolne, rynek przesuwa się w kierunku sprzedaży ptaków z każdego pasma.

Podczas gdy na wystawie jest jeszcze kilka kwiatów, na słodko pachnących wystawach przewyższają stosy klatek wypełnionych ćwierkaniem, skrzypieniem, trzepotaniem więźniów. Prawie wszystko na dwóch skrzydłach można znaleźć na rynku, od ptaków domowych po zwierzęta gospodarskie, duże i małe. Tam są banki klatek wypełnionych papugami i innymi drobnymi ulotkami, a następnie w boksach tuż przy pasie można znaleźć kurniki i koguty.

Oprócz kolorowego szeregu ptasich zwierząt, różnorodność klatek to widok, który można zobaczyć samemu. Począwszy od ozdobnych drewnianych więzień po podstawowe, malowane na biało pojemniki na artykuły zoologiczne. Niemalże można było stworzyć historię ptasiej chodzenia po rynku.

Niezależnie od tego, czy szukasz czegoś do jedzenia lub jedzenia w słynnym na całym świecie City of Lights, ten uskrzydlony rynek jest idealnym miejscem na zaostrzenie twojego dzioba.

Musée de la Vie Romantique

Sekretem jednej z najbardziej malowniczych zaułków w Paryżu jest Musée de la Vie Romantique – muzeum poświęcone życiu w okresie romantyzmu.

Muzeum mieści się w dwóch budynkach, jeden z tymczasową przestrzenią wystawienniczą, a drugi z dwoma piętrami artefaktów związanych ze sztuką i literaturą romantyczną. Jest to głównie skoncentrowane na malarzu Ary Scheffer, który wykorzystał przestrzeń jako studio, a także pisarz George Sand. Znajdziesz jego sztukę i jej artefakty, w tym kosmyk jej włosów, odlew jej ręki obok ręki jednego z jej kochanek – kompozytora Chopina – a nawet część jej własnej sztuki. Jest też praca Delacroixa, Ingresa i innych współczesnych, chociaż część doświadczenia jest w przeważnie zachowanej przestrzeni z jej skrzypiącymi podłogami i gablotami wypełnionymi wszelkimi przypadkowymi ciekawostkami.

Na zewnątrz jest jedna z najpiękniejszych ukrytych ucieczek w mieście. Na dziedzińcu z bzami, różami, glicynią i innymi kwiatami znajduje się także kawiarnia na świeżym powietrzu, gdzie można usiąść wśród bujnej okolicy z herbatą lub kawą (sprzedaną z dawnej szklarni), spojrzeć w kierunku małych mieszczańskich domów i wyobrazić sobie się w XIX wieku.

Post Author: Micorazon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *